Nemoc a těhotenství

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Nemoc a těhotenství

Příspěvekod andrea » 04 kvě 2001, 10:16

Je mi 28 let a uz 4 roky bojuji s tou potvorou ve me.Rada bych mela rodinu,ale beru porad leky,a asi nikdy neprestanu.Nevite nekdo jak je to s uzivanim leku (Pentaza Prednison)a moznosti tehotenstvi?_
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 07 kvě 2001, 19:45

Andreo, s prednisonem bych těhotenství já osobně neriskovala s ohledem na vývoj dítěte, jedině po zklidnění a přestání v užívání. Pentaza nevím.
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 09 kvě 2001, 07:58

Děkuji za nazor,ale ja se bohuzel Prednisonu asi nikdy uplne nezbavim,nebot vzdy kdyz se o to pokusime tak se veskere problemy vrati zpet.Zacinam byt pekne bezradna.Mam pocit ze jsem v zacarovanem kruhu z ktereho neni cesta ven

šlampová
hosszu
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hosszu » 10 kvě 2001, 16:18

Andreo,
nejdřív k těhotenství a Crohnově nemoci. Dle publikovaných odborných článků není signifikantní rozdíl ve výsledku těhotenství u žen bez a s nemocí a není důvod vynechávat dlouhodobou terapii. Pouze je lehce zvýšená pravděpodobnost předčasného porodu. Přikládám abstrakt jednoho odborného článku.

[Pregnancy outcome in inflammatory bowel diseases]
Tennenbaum R, Marteau P, Elefant E, Rambaud JC, Modigliani R, Gendre JP, Cosnes J
Gastroenterol Clin Biol 1999 May 23:464-9
OBJECTIVE: To assess pregnancy outcome in relation to disease activity and maintenance therapy in patients with inflammatory bowel disease. METHODS: A postal questionnaire was sent to every woman of child-bearing age followed for inflammatory bowel disease in three referral centers (Rothschild, Saint-Lazare, Saint-Louis). Response rate was 65%. RESULTS: One hundred and forty-four pregnancies (153 fetuses) in 138 women (122 had Crohn's disease) were reported. Outcome of pregnancy was normal (baby > 2500 g, without malformation) in 115 cases (77%). There were 17 cases of preterm birth (11.5%), 3 cases of hypotrophy, and 14 pregnancy losses (9 miscarriages (6%), 4 therapeutic abortions for major malformation (2.8%)). Percentages of normal pregnancy outcome were not different between patients who continued maintenance therapy and those who stopped: respective percentages were 75 vs 73% in patients receiving mesalamine or olsalazine (n = 30), and 60 vs 75% in patients receiving azathioprine (n = 22). CONCLUSION: In a selected series of women with inflammatory bowel disease, pregnancy outcome is approaching that observed in a normal population, except for an elevated rate of preterm births. There is no need to stop maintenance therapy with 5-aminosalicylates or azathioprine during pregnancy.

Co se týče užívání kortikoidů, je spousta nemocí, u kterých se kortikoidy berou trvale a dlouhodobě, obecně řečeno, těhotenství není kontraidikováno, je pouze vedeno jako "rizikové" a tudíž jeho sledování patří do rukou zkušeného gynekologa. Poraď se s takovým odborníkem a určitě řešení najdete.

tomas.
Pol
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pol » 11 kvě 2001, 09:22

Děkuji za nazor,ale ja se bohuzel Prednisonu asi nikdy uplne nezbavim,nebot vzdy kdyz se o to pokusime tak se veskere problemy vrati zpet.Zacinam byt pekne bezradna.Mam pocit ze jsem v zacarovanem kruhu z ktereho neni cesta ven

šlampová
Ahoj andreo , zde je info převzaté z příručky "Ulcer.kolitida Crohnova nemoc - otazky a odpověďi pro pacienty a jejich rodiny."

>>První skutečnost, na kterou je třeba poukázat, je ta, že neexistují žádné podklady pro domněnku, že by těhotenství mělo nepříznivý viv na průběh UK a Crohnovy choroby. To znamená, že ženě je možno doporučit,aby měla dítě,pokud si to přeje.Je ovšem třeba, aby těhotenství bylo plánované tak, aby proběhlo v období, kdy se neočekává výrazná aktivita onemocnění. V průběhu těhotenství se pak musí provádět předporodní kontroly v těsné spolupráci internisty s gynekologem. Jestliže se v průběhu těhotenství objeví vzplanutí zánětu, může se léčit přípravky s kortisonem nebo s 5-aminocsalicylovou kyselinou, protože uvážlivé použití těchto látek umožní léčbu bez rizika nežádoucích účinků na plod. Pokud se však žena dlouhodobě léčí azathioprinem, musí dodržovat pravidla antikoncepce. Obě nejspolehlivější metody antikoncepce, antikoncepční pilulky a nitroděložní tělísko, jsou při zánětlivé chorobě střeva dosti problematické. Je opět věcí společného úsilí internisty a gynekologa najít v každém jednotlivém případě nejlepší řešení.

>>Plánování rodiny a dědičnost choroby
Pravděpodobnost, že dítě zdědí dispozice pro chronickou zánětlivou chorobu střev, je velmi malá. Proto ani není příliš vysoká pravděpodobnost, že by se u dítěte rodičů s C.Ch. anebo s U.K. tato choroba vyvinula. Není důvod, proč by nemohla mít děti dvojice, která si děti přeje a je postižena touto chorobou.

Snad toto info alespoň trošku pomůže.
Měj se zdravě Pavel.
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 11 kvě 2001, 12:07

strašně moc děkuji za uvedené informace týkající se těhotenství,musím řict,že můj život opět dostává smysl.byla jsem psychicky totiž dost na dně,což moji nemoci vůbec neprospívalo,ba naopak.věřím tomu,že když teď vím že je těhotenství možné, ikdyž pod dozorem (což je možná i díky mé psychice lepší) a za určitých podmínek, tak vše bude zase úpně jiné.Ještě jednou moc díky

šlampová
Pol
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pol » 14 kvě 2001, 14:16

Vim jake to je byt na dne, ale od kazdeho dna se da odrazit. A pritom clovek muze delat vic nez se jenom placat na hladine. Takze nezoufej bude lip. Pol
Mates
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mates » 15 kvě 2001, 14:31

Dobra zpráva
Ve studii publikovane v časopise, který vydává lékařská společnost J. E. Purkyně (už nevím ja se přesně jmenuje, ale mám ho někde doma) je uváděno, že u žen v těhotenství dochází k výraznému ústupu onemocnění. Tato remise bohužel přestává 3-6 měsíců po porodu.
Z prednisonu máme taky strach, ale zase na druhou stranu je to hormon, který je vytvářen i v těle zdravého člověka a naše doktorka má již několik případů narození zdravých dětí i při této léčbě (Pentasa, Prednison). Tak snad nebudeme vyjímka.
Čus Marčus
Je mi 28 let a uz 4 roky bojuji s tou potvorou ve me.Rada bych mela rodinu,ale beru porad leky,a asi nikdy neprestanu.Nevite nekdo jak je to s uzivanim leku (Pentaza Prednison)a moznosti tehotenstvi?_
bali
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod bali » 21 kvě 2001, 12:47

Ahoj Andreo,
asi vazne nemusime propadat beznadeji¨:-)Shodou okolnosti me zacinaji popadat stejne tendence, takze jsem se na to v patek preptala sve gynekolozky. Jinak je mi 25, prvni ataka pred dvema lety, zvladnuta kortikoidy, od te doby dve mensi, ale porad se tak nejak placam na Pentase a obcas nejaky ten Prednison (Entocort bohuzel kvuli lokalizaci lozisek mit nemuzu :-(, s tim, ze ted mi do konce vyhrozuji imunosupresi, ale treba tomu jeste utecu :-). K tomu, co jsem se dozvedela: moje doktorka ma v peci jeste dalsi tri "Crohnacky" a u vsech z nich se podarilo bez problemu otehotnet i porodit (za stale koordinovane pece gynekologa a gastroenterologa, ale to se da cekat, ze? :-). S kortikoidy to opravdu jde (sice s problemy, ale neni to neprekonatelne). Horsi je, pokud ma clovek nasazena nejaka imunosupresiva (Imuran apod.), tam je vhodne s otehotnenim pockat az po vysazeni lecby, protoze riziko poskozeni plodu vzrusta - ale je pravda, ze asi pred mesicem jsem videla vysledky jakesi studie na tohle tema (bohuzel si nepamatuju zdroj, ale sledovanou skupinou tam byly zeny po transplantaci, ktere berou obecne vyrazne vyssi davky imunosupresiv nez "Crohnaci"), a vychazelo jim, ze to riziko kupodivu neni tak hrozne a temer se blizi normalu (?!)......
Takze verim, ze se, pri trosce stesti, tech nasich potomku jednou dockame :-)))
Drzim palce!
Bali
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 22 kvě 2001, 08:07

Jsem rada,ze po dlouhé době,kdy mi nikdo nebyl schopen nic říct o kombinaci tehotenstvi a Prednison, se teď ke mě dostala celá řada názoru,ale i podchycených studií,které se shodují v jednom, a to v tom, že je to možné, a více méně bez jakých koliv komplikací.Imunosupresívům jsem se zatím vyhla, a prednison mám na 10 mg, teď už jsem nějaký ten pátek v klidu,takže mi snad bude dovoleno to,po čem už několik let toužím.
evatrierova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evatrierova » 25 dub 2002, 17:30

Ahoj,já už mám Crohna 20 let je my 28.ted se už přes rok pokouším otěhotnět i když není Crohn ve stadiu klidu,ale to asi nebude nikdy,jsem po třech operacíchn a měla jsem i vývod beru ted imuran a gynekolog z toho radost nemá,ale internista mě ubezpečil,že nemusím mít strach a nehodlá ho ani snižovat jak by chtěli gynekologové,ale nejhorší pro mě je to že jsem stále neotěhotněla,tak když jsem to četla,říkám si jak jsi na tom!Prednison jsem taky brala v podstatě skoro celej život s přestávkama a ted 6 let ten imuran,nebala bych se těch prášků mluvila jsem s hodně doktorama a myslím,že to s nima jde v pohodě!Hlavně aby to už bylo,tak držím palce!EVA
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 12 zář 2002, 11:34

Ahojky,hlásím se zase po dlouhé době.Jsem už v 8 měsíci těhotenství a jsme obě v pořádku a to i přes to,že od 18 týdne jsem na imunosupresivech.Začátek byl úplně bez léků,v 11 týdnu se však připoměla kolitýda a skončila jsem v nemocnici,tam začali prednisonem,ale bez úspěchu a tak jsme skončili až u consuprenu,ale ten zabral okamžitě.Dítko roste i vyvíjí se tak jak má,takže i přes původní obavy a stres jsem teď v absolutním klidu.
majda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod majda » 08 říj 2002, 18:27

Ahojky,hlásím se zase po dlouhé době.Jsem už v 8 měsíci těhotenství a jsme obě v pořádku a to i přes to,že od 18 týdne jsem na imunosupresivech.Začátek byl úplně bez léků,v 11 týdnu se však připoměla kolitýda a skončila jsem v nemocnici,tam začali prednisonem,ale bez úspěchu a tak jsme skončili až u consuprenu,ale ten zabral okamžitě.Dítko roste i vyvíjí se tak jak má,takže i přes původní obavy a stres jsem teď v absolutním klidu.
To Ti moc gratuluju. Dodala si mi tím optimismu, i když já mam ještě jaterní onemocnění. Přeju hodně zdraví vám oběma. Magda
veronika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod veronika » 13 lis 2002, 16:10

Ahoj, mam MC cca 7 let a uvazujeme o miminku. Kdyz jsem se ptala sveho lekare, kdy by bylo nejvhodnejsi otehotnet, tak rekl, ze nikdy :( ale ze mohu otehotnet a pak prijit a "neco" s tim budeme delat. Po pravde receno, tenhle pristup se mi moc nelibi. Beru Pentasu (ta asi nevadi), ale take Medrol a to myslim uz moc dobre neni. Maminky, co rekli doktori Vam? Dik.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 15 lis 2002, 00:48

Ahoj Veroniko,
ja uz bych taky chtela miminko, ale momentalne jsem na imunosupresivni lecbe (Imuran, Remicade), tak to mam zakazane. Ale pokazde, kdyz jsem se ptala gastroenterologu, kdy muzu otehotnet, tak rekli, kdy chci:) (tedy az ukoncim soucasnou lecbu, driv mi to zase nedoporucovali, protoze jsem mela vysoke davky Entocortu - to bylo kratce po diagnoze). Ale doktorka mi rikala, ze ma pripady zdravych deti i pri Imuranu. Ja to riskovat nebudu, ale hned jak se ho zbavim, tak na to vlitnu:) Medrol neznam, takze nevim, ale rika se, ze imunosupresiva jsou nejhorsi.
Byt tebou, tak necekam:) Hodne stesti!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů