Nemoc a těhotenství

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 26 lis 2002, 16:01

Ahojky,
ctu si tu tak ty clanky a rekla sem si, ze sem taky neco prihodim.

Crohna mi zjistili v lednu po mnoha a mnoha vysetrenich. Zacal se projevovat tak rok predtim. Koncem roku 2000 jsem mela pistel, to nic nedelali, 2001 jsem maturovala a zacala jsem moc trpet na afty.Velky bolaky-nikomu to nepreju. To bylo az do konce roku. Taky jsem byla hodne unavena a casto spala, nekdy i bolelo bricho. V lednu jsem si uz dupla. Sla jsem na gyndu- afty se totiz vzdy objevili pred menstuaci,ale tam mi odmitli vzit krev-berou akorat 1 za rok! Diky tomu, ze mam babicku v nemocnici me hned druhy den vzali krev. Spuosta vysetreni - nejdrive si me tam chteli nechat. Taky se mi ztratil 1 litr krve. Od ledna, kdy mi zjistili nemoc beru Entocort. Nejdrive 3 ted snizeno na 2. Brala jsem Zelezo, ted beru selzinek, Centrum, Cecko,atd. A brala jsem 2-0-2(rano-poledne-vecer) Salofalk.Ze zacatku jsem mela i cipky Salofalk.
Ale v zari mi zaclo bejt zle tak mi napsala Pentasu(misto salofalku),
nejdrive 2-2-2 ted2-0-2.
A co to tehotenstvi. Az budu chtit deti,tak se musim prijit zeptat.Ale patrim do te klidove casti Croniku,tak snad doufam ze vse bude OK. Pritele staleho mam. Mozna a doufam, ze si ho jednou vezmu,ale je mi 20 tak zatim nikam s detmi nespecham. Sama si jeste nekdy pripadam jako dite. I kdyz uz jsem jen dite svych rodicu.

Mejte se kouzelne.
Preji Neuveritelne Vanoce.
skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 27 lis 2002, 11:49

Ahoj Veroniko, já mám MC už skoro 5 let a začal mi právě v těhotenství, takže to bylo velmi kruté. Nakonec to ale vše dobře dopadlo a mám 4 letou zdravou holčičku. Teď je mi už 29, tak jsem začala uvažovat o druhém dítěti. Můj gastroenterolog se na to samozřejmě moc "netvářil", ale řekl, že to musí být hlavně plánované a pak je možné všechno. Důležitá je klidová fáze nemoci a měli by se spolu domlouvat i gynekolog s gastroneterologem. Můj gynekolog mi řekl, že když jsme to zvládli jednou, tak podruhé to za hlavu nehodíme a taky to "vypipláme" (poprvé jsem ležela 5 měsíců na kapačkách!). Mě teď čeká ještě jedna operace (zrovna na Mikuláše :-( ) a pak, jak se dám trochu do kupy, taky váhat nebudu, stejně, jak píše Andrea :o))) Ještě nevím, co na to pak řeknou v práci, protože jsem teď teprve 1,5 roku po mateřské, ale snad se nějak domluvím a místo mi zase "podrží" :)
Takže pokud dítě chceš, tak to určitě není nemožné.
Měj se krásně, Ivča.

---------------------------------------------




Ahoj, mam MC cca 7 let a uvazujeme o miminku. Kdyz jsem se ptala sveho lekare, kdy by bylo nejvhodnejsi otehotnet, tak rekl, ze nikdy :( ale ze mohu otehotnet a pak prijit a "neco" s tim budeme delat. Po pravde receno, tenhle pristup se mi moc nelibi. Beru Pentasu (ta asi nevadi), ale take Medrol a to myslim uz moc dobre neni. Maminky, co rekli doktori Vam? Dik.

skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 27 lis 2002, 11:49

Ahoj Veroniko, já mám MC už skoro 5 let a začal mi právě v těhotenství, takže to bylo velmi kruté. Nakonec to ale vše dobře dopadlo a mám 4 letou zdravou holčičku. Teď je mi už 29, tak jsem začala uvažovat o druhém dítěti. Můj gastroenterolog se na to samozřejmě moc "netvářil", ale řekl, že to musí být hlavně plánované a pak je možné všechno. Důležitá je klidová fáze nemoci a měli by se spolu domlouvat i gynekolog s gastroneterologem. Můj gynekolog mi řekl, že když jsme to zvládli jednou, tak podruhé to za hlavu nehodíme a taky to "vypipláme" (poprvé jsem ležela 5 měsíců na kapačkách!). Mě teď čeká ještě jedna operace (zrovna na Mikuláše :-( ) a pak, jak se dám trochu do kupy, taky váhat nebudu, stejně, jak píše Andrea :o))) Ještě nevím, co na to pak řeknou v práci, protože jsem teď teprve 1,5 roku po mateřské, ale snad se nějak domluvím a místo mi zase "podrží" :)
Takže pokud dítě chceš, tak to určitě není nemožné.
Měj se krásně, Ivča.

---------------------------------------------




Ahoj, mam MC cca 7 let a uvazujeme o miminku. Kdyz jsem se ptala sveho lekare, kdy by bylo nejvhodnejsi otehotnet, tak rekl, ze nikdy :( ale ze mohu otehotnet a pak prijit a "neco" s tim budeme delat. Po pravde receno, tenhle pristup se mi moc nelibi. Beru Pentasu (ta asi nevadi), ale take Medrol a to myslim uz moc dobre neni. Maminky, co rekli doktori Vam? Dik.

Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dana » 26 pro 2002, 18:40

Prosím vás, nevíte někdo, jak to dopadlo s Andreou a očekávaným miminkem?
Simona
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Simona » 07 bře 2003, 12:32

Ahoj lidičky.
Chtěla bych se s Váma podělit o trochu toho štěstíčka co mě potkalo. JSEM TĚHOTNÁ!!!
Už přes rok a půl se léčím na Crohna a vše je v klidu - nemám žádné potíže (jen občas únava) - beru Pentasu 4x2tbl denně a Entocort 6 mg.
V září se mi podařilo otěhotnět, a to hned na poprvé. Sice jsme to měli plánované až další měsíc, ale i tak jsme měli s manželem velikou radost. Nyní jsem ve 25 týdnu a vše se zdá být po nekonečných vyšetřeních v pohodě. Má to být holčička (byli jsme na odběru plodové vody) a termín máme 18.6.2003. Od října jsem na rizikovém, a tak si to snažím užívat. Je mi dobře a snad to tak ještě do porodu vydrží.
Mě by také moc zajímalo jak to dopadlo s Andreou. Moc jsem jí držela pěstičky.
Mějte se moc fajn a zase se někdy ozvu. Simona
tsv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tsv » 07 bře 2003, 12:42

Ahoj Simčo,

gratuluju a moc držím palečky abyste zůstali obě zdravé (ty alespoň relativně) a aby vás neprovázeli žádné komplikace. Věřím že to vyjde... a nezapomeň nás průběžně informovat...

Každopádně si to užívej plnými doušky... i přes komplikace to jsou to krásné "starosti"...

Jenom zajímavost... pokud vám vyjde termín tak bude holka přesně o 30 let mladší než já.. ;)
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dana » 07 bře 2003, 23:21

Simonko strašně moc ti držím palce přeju vám vše nej- tak upřímně, jak to jen jde. Na všechno se teď vybodni a buď prostě zdravě sobecká a žij si teď jen pro sebe a to malé.Dej vědět, jak to dopadlo.Jsi pro mě i taková naděje, že i má dcera jednou bude mít mimčo a pak svět uvidí tu nejpyšnější babičku.Drž se a dej o sobě vědět. Dana.
Bobina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bobina » 09 bře 2003, 14:48

Simčo, gratuluju a přeju taky hodně štěstí. Opatruj se a malou taky. A občas dej o sobě (vás) vědět.
honzik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod honzik » 10 bře 2003, 13:37

I já se připojuju k ostatním a přeju vám oběma, teda i manželovi, aby to všechno dobře dopadlo. Myslím, že si nám všem dodala trochu naděje, že může být lépe. Určitě se brzo ozvi jak se vám daří. Držte se, Jana
Simona
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Simona » 10 bře 2003, 15:30

Nazdárek VŠICHNI!!!
Moc Vám všem děkuji za gratulace (mám dojetím slzičky v očích)! Vůbec jsem netušila, že to bude mít takovou odezvu, ale mám radost!!! Slibuji, že se vždy průběžně ozvu.
Všichni se mějte moc fajn!
Ahojky Simona
Simona
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Simona » 15 črc 2003, 10:44

Tak se konečně zase dostávám na internet. Musím Vám sdělit, že se nám 27.6.2003 ve 21.34 v Karlových Varech narodila zdravá holčička. Vážila 2820 g a měřila 48 cm. Porod (i celé těhotenství) byl v pohodě, ale jsem ráda, že to mám za sebou. Malá hezky roste a příbírá na váze (17 den po narození má 3.39 kg).
Tak běžím domů a někdy se zase ozvu. Mějte se všichni moc fajn. Ahojky Simona
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 15 črc 2003, 18:59

Ahoj Simčo,
konečně někdo z mého kraje. Já bydlím nedaleko Chebu.
To je super!! - holčička. Měj se a hlavně zdraví.

Dejvid
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 04 lis 2005, 13:52

Omlouvám se že jsem se tak dlouho neozvala,ale pořád jsem se nějak nemohla dostat k netu. S miminkem to dopadlo výborně,dnes už má 3 roky jmenuje se Lucka,já jsem teď v září nastoupila do práce a pomalu a jistě začínám pomýšlet na druhé dítko a to i přes to že moje první těhotenství bylo sakramensky komplikované

šlampová
Simona
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Simona » 31 kvě 2006, 12:03

Ahojte lidičky,
tak se opět hlásím po 3 letech na rodičovské dovolené. Od května jsem zase v práci, tak se sem dostanu častěji. Pomalu si tady pročítám to co jsem zameškala. Vendulka je čipera a neposada ve 3 letech má 12 kg. Já jsem na tom zdravotně v pohodě (ťuk ťuk) mám nyní jen Pentasu 2x1tbl. Druhé plánujem tak za rok a půl a doufám, že to druhé těhotenství bude taky tak pohodové.
Mějte se všichni fajn a hodně zdravíčka Simona
LaraRose
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod LaraRose » 30 říj 2008, 15:56

Crohna mi zjistili v červenci po mnoha a mnoha vyšetřeních. Začal se ale projevovat tak rok předtím, když jsem se vylečila gynekologický zánět (cysta), ale nakonec až teď gynekologický zánět to nebyl, zbytečná léčba v nemocnici :o(( Právě příští pondělí jdu na operaci. Je mi 28 let a mám doma již jedno dítě a moc bych si přála pro mou dcerušku pořídít sourozence, měli jsme v plánu si počít dítě loni, jenže zánět nám pokazil a poté ted Crohn a mě čeká operace. Mě by zajímalo, jak dlouho musí mít "pauzu" po operaci než si začít počít?? Ještě jsem nedostala léky před operaci, jen ihned na operaci. Zeptala jsem se doktora, jestli mohu někdy otěhotnět, řekl mi, že možná nikdy a nedoporučuje :o( Ale budu se ptát znova až po operaci jak se bude dál s CN a těhotenství.
Oběma maminkám přeju hodně stěstí, že vám to povedla si počít dítě a porodit zdravé dítě.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti