???-projevy MC

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 16 zář 2003, 16:27

Ahoj Evi,co nejdříve někam zajdi,může to být něco vážnějšího,ale třeba taky záležitost, která se dá rychle odstranit a Ty se možná trápíš zbytečně. Hlavně začni jednat, Hanka
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 16 zář 2003, 18:49

Průšvih je, že jsem na gastro objednaná na další kontrolu až 29. září. Dřív mě prostě nevemou (možná nechcou vzít?). Krev ve stolici mám pořád, ale teploty jak kdy, spíš jenom zvýšené kolem 37 - 37,5. Když jsem se o tom dřív bavila s doktorem, řekl mi k tomu jenom, že to prostě patří k věci a musím zkoušet, co mi zabere. Nedávno jsem byla na gastroskopii aj kolonoskopii a až na zanícenou sliznici tam nebylo nic zvláštního. Jenomže z našeho doktora něco vytáhnout je umění, on si myslí, že čím míň toho budu vědět, tím líp...
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 17 zář 2003, 16:35

Ahoj Evi,
ziv. uhli ani Smecta mi vubec nezabirali, resim to Imodiem (i kdyz po nejake dobe jsem tam nasla kontraindikace Crohn...) ale beru to jen obcas, kdyz se to rozjede, nebo nekam jedu ja...)
Takove obdobi jsem mela jen jednou a zabrali jen kortikoidy, ty neco beres?
Hodne zdravi, Andrea
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dana » 19 zář 2003, 21:51

Nechci strašit, ale na živočišné uhlí bych byla opatrná, pohlcuje totiž i některé léky, takže aby to nebylo vytloukání klínu klínem. Radši bych zkusila na zastavení průjmu např.Endiaron.V každém případě pokud by se mnou jednal lékař tak, jak popisuje Eviik, hledala bych jiného a při své letoře a navíc po mých zkušenostech bych neodešla mlčky, ale otevřeně bych s ním promluvila. Někdy mám totiž pocit, že po určité době lékaři musí nabýt profesionální otrlost a pak zapomínají, že pod názvem "pacient" je člověk a proto má smysl jim to připomenout.
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 20 zář 2003, 14:16

Ahoj Evi,já ti taky budu radit,aby si změnila doktora.Já vim,že je to těžký.Na mě si doktorka udělá čas,protože mi dala číslo na je jí osobní mobil,takže když něco potřebuju,tak to neni problém se domluvit a objednat se.Ale i tak tam čekám někdy 2-3 hodiny.No prostě co budu povidat má toho moc.Ale stejně je to divný,řekni tomu doktorovi,že je ti špatně a at s tebou něco dělaj.Nebo si najdi jinýho doktora,který tě bude mít zájem tě léčit.Ahoj Tomáš
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 21 zář 2003, 12:00

Ahoj, za rady vám děkuju, nicméně žádné z vámi doporučovaných léků mi nezabraly, už jsem je dřív zkoušela. A na změně lékaře už se pracuje, moje obvoďačka má kontakty na někoho z Motola, takže příští týden to jedu prubnout. Sice je to náročné na dojíždění, ale to je v této chvíli to nejmenší.
Mějte se Fajně
Evik
Makrobio
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Makrobio » 21 zář 2003, 14:48

Ahoj Evíku,
já měl první příznaky, úplně stejné jako Ty, v 18, takže o dva roky vedeš :-). Teď ale vážně. Taky Ti doporučuji změnit doktora, a to na samu sebe. Místo černého uhlí si uvař rýži natural s řasou kombu, místo Imodia uvař na páře mrkev, dýni, brokolici a hlavně hodně zelené natě . na krev, a místo reasecu popíjej denně čaj Kukichu a vývar ze zeleniny. Ráno na lačno uvař kuzu s umeboškou a pár kapkami sojové omáčky Shoyu. Všechno seženeš v obchodech se zdravou výživou, nebo poradím. Toto bašti a bumbej 4 dny, je to dokonce i bez lepku, jak jsem (a to dokonce i jako makrobiotik zjistil), je to pěkný svinstvo. Možná právě ten Ti vadí nejvíc. Ale je to těžké takhle říct, já sám hledám to nej..., protože doktoři nenašli nic, a hlavně u nikoho s MC či UC nenajdou nic. Příčinu, léčbu a vyléčení už teprve ne. Hormony, kortikoidy, asacoly našim tělům nechutnají a dají nám to taky dřív či později najevo.
Měj se krásně, málo běhání (znám to dobře) a zkus papat rýži natural.
Ahoj Martin
Newli
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Newli » 22 zář 2003, 20:06

Vazeni, mel bych prakticky dotaz. V minulem tydnu me lekar informoval, ze asi mam Crohna. Koloskopii mam za sebou, ale zatim to nechce dat na papir, ze si chce jeste neco overit ... to jen pro info. Dotaz zni, jak probihaji obdobi klidu ??? Me jiz dlouhou dobu (3-5let?) trapily strevni problemy, ale vzdy jsem to pricital spatne zivotosprave. Az tento rok se to zhorsilo natolik, ze uz bylo jasne, ze to neni jen tak, navic me k tomu zacalo bolet bricho. Je vubec mozne, aby v bezpriznakove fazi mel clovek "normalni" (tj. tuhou) stolici, ci se eliminuji pouze jine priznaky (bolest, apod.) ???

V mezidobi mam predepsany ASACOL, muzete doporucit nejake bylinky, ktere by mohli pomoci a neni problem je bezne sehnat v lekarne (a mohu je pit bez nejake specialniho receptu a davkovani)? Neco ve forme "caje"? .. Caj (cerny a asi aj zeleny) mi byl zakazan, coz snasim fakt spatne :-(((

Diky moc za vase komentare
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 23 zář 2003, 20:37

Ahoj Newli, obecně se z bylinek doporučuje Třapatka nachová neboli Echinacea nebo Aloe, o které zde psala myslím Mirka.
Jinak v období remise mívám stolici normální tuhou. Crohn nemusí přijít najednou, ale můžeš mít třeba 10 let neurčité problémy se zažíváním.

Dejvid
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 29 zář 2003, 17:33

Ahoj Martine, naturalku miluju, ale bohužel mi nedělá zrovna dvakrát dobře. Ale začala jsem pít kombuchu, pěstuju si to doma ve špajzu, a vypadá to, že to asi k něčemu bude:)
Za Tvé rady děkuju, ke zdravému jídlu mám kladný vztah, takže to určitě zkusím.
Měj se fajně!! Evik
Saxana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Saxana » 07 říj 2003, 15:11

Ahoj, stalo se nekomu z Vas ze by se mu prekrvily sliznice v puse a otekl horni ret? Trochu to i boli. Za jeden den to splasklo, ale desne cerveny dasne mam porad. 2 roky remise a ted posledni mesic prujmy, teploty a jeste ke vsemu tahle divna vec. Ze bych mel Crohna v puse? cetl jsem ze muze postihnout kteroukoli cast traviciho traktu a dost mne to stve :-(((
Diky Saxana (pisu za brachu Filipa)
crouter
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crouter » 12 říj 2003, 09:51

Ahoj Saxano, nemuze mit tvuj bratr na neco alergickou reakci. Me se to stava taky (tak posledni dva roky, crohna mam uz skoro deset let). Otecwe mi horni ret, nekdy se mi udelaji na jazyku bulky jako kdyz me tem stipne komar, mivam problemy s krkem, zda se mi ze oteka, ale nepricitam to crohnovi i kdyz spojitost tu byt muze. Vetsinou to mam po ovoci ale stalo se mi to treba i po obycejne mineralni vode. At si zajde doktorovi a necha si udelat alergie. Pri tomhle onemocneni se obcas nejaka objevi.
Saxana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Saxana » 30 říj 2003, 13:11

Ahojky, tak jsme na to prisli - bylo to po zmrzline (ted uz si nevzpomenu po jake, ale byl to nejakej ovocnej schmejd) Vydobyt z lekare papir na imunologii byl docela zahul :-) Doufam ze zadne strasne alergie se neobjevi. Tak ahoj a preju hodne zdravi a klidek :-)
crouter
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crouter » 30 říj 2003, 23:44

To je dobre ze vite po cem to bylo asi bylo. Ta imunologie bude pro klid duse.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů