Energie

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Makrobio
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Energie

Příspěvekod Makrobio » 22 čer 2003, 13:58

Moji milí přátelé, protože mám sám stanovenu diagnozu UC (kolitida), obcas se podivam na tyto stranky, resp. do diskusniho fora a kdo sem pravidelne prispivate, ctete, sverujete sve nazory a zkusenosti, prosim Vas, zamyslete se nad nasledujicim. Vetsinou mladi lide, spousta prasku (do smrti), kortikoidy, hormony, operace, resekce, kolonoskopie (taky znam – moc prima), bolesti, vedlejsi ucinky leku, atd., atd.. A výsledek ? Zhuntovany organismus, organy co byly jeste jakz takz v poradku jsou znicene, a misto toho, abychom dali telu moznost vycistit se a najit pricinu nasich (s prominutim sracich) potizi, jdeme za "spasnymi" doktory, kteri nam pomohou (kam ?). Vim, ze se snazi delat co mohou, v ramci jejich vzdelani a mediciny jako vedy, ale vidi nekdy cloveka jako celek a ne jen jeho nemocne strevo (a nejen to samozrejme)? Nase telo ma neuveritolnou schopnost regenerace, s pomoci prirody a samozrejme svoji, muzeme hodne veci zmenit, napravit, alespon castecne. Ja nevidim reseni v odstraneni bolesti v postupne nekolikalete kolonostomii (celkove odstraneni tl. streva), nejsem kralik a nikomu to nepreju a nedoporucuju. Nechci tu nejak blahorecit a delat ze sebe buh vi co, ani nechci vyzdvihovat konkretni stravovaci zpusoby, jakekoli techniky relaxace apod., sam porad mam typicke priznaky UC, ale porad jsem cely a obcasne "vlastovky " potesi. Asi nikdy nebudeme my stejne postizeni uplne zdravi (kdo vi), ale pristup lekaru a jen jakesi zalecovani, a tedy dalsi znecistovani organismu, nikam nevede. Proudi do nas vesmirna energie prostrednictvim caker, rozvadena meridiany, prijimejme jen potraviny ciste, nasemu telu nejvhodnejsi (z hlediska pomeru stavebnich latek a energii), cvicme, meditujme, nebo chcete li relaxujme, naucme se pracovat s vesmirnou energii, je to proces dlouhy, pro nekoho vic, pro nekoho min, ale verim, ze vesmirne zakonitosti plati, a mame li si ocistit nasi karmu, musime se s tim vyporadat sami, tady a ted, I kdyz vidime kolem sebe spoustu darebaku, co si dopravaji papani jake a kolik chteji, a pritom je nic neboli. Za vsechno se plati a telo cloveku vse vrati ( milimetr rakoviny roste tri roky).. Tedy na zaver, opravdu existuje I jina cesta, nez ta, kterou jste (ale i ja v minulosti, taky, clovek ma problemy, no tak kam jde, za doktorem), zvolili. A I kdyz zdaleka nejsem tak v poradku jak bych si pral, to mi verte, jedno vim jiste. Pres normalni "leceni" cesta nevede, u nasi diagnozy ne. Zalezi ovsem na kazdem z nas, kterou cestou se nakonec da, ale kdyz jsem ja videl, ze at uz beru napr. asacol nebo ne, moje strevo si dela co chce, zacal jsem nad tim premyslet, ze to asi neni to prave, rezat se proste nenecham.
Mejte se hezky jak je to jen mozne a vsem preji hodne zdravi.
Martin
P.S.
Nechci nikomu radit, ani na to zatim nemam, kdo se rozhodne jit jinou cestou, sami se mu nakonec dostanou do cesty ti spravni lide, samy se postupne otevrou ty spravne dvere. Nicmene rad cokoli (co budu vedet) odpovim, poradim, odporoucim, podiskutuji.
Makrobio
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Makrobio » 25 čer 2003, 10:44

Ahoj Dejvide (Bundo) i všichni ostatní,
jak už má přezdívka napovídá, co se týká stravování, u mě vyhrává makrobiotika (není to ale pouze jakási dieta či zdravá výživa – i když ta částečně samozřejmě taky), ale je to celkově nauka o energiích, vesmírných vztazích, postavení člověka ve vesmíru a jeho existenci ne světě vůbec. Nejsem ještě osloven do té míry, abych mohl já osobně vést nějaká kázání a poučky, ale co mohu udělám. Dostal jsem se k makrobiotice hledáním, hledáním toho, jak je možné výhrát nad kolitidou, bez prášků, kortikoidů (to jsou pěkný svinstva), bez řezání, hledáním pochopení celé nemoci, (všechno je to v hlavě), hledáním vztahů mezi jednotlivými orgány, proudění energií apod. Vytkoušel jsem snad všechno, léčitele, bylinkáře a já nevím co ještě, až jsem "kápnul" v knihovně na knížku o makrobiotice, a světe div se, byla tam zmínka i o kolitidě. Tím to všechno začalo, a tudy to všechno pokračuje. Ale abych to zkrátil. Kdo budete mít zájem třeba jen nakouknout, jsou to všechny knížky od Michio Kushi, a u nás hlavní propagátorka Ing. Jarmila Průchová. Čtěte, čtěte, přemýšlejte, jak už jsem psal, vše záleží na člověku, jakou cestou se dá, předem přiznávám, že já nejsem ještě v pořádku, ale I kdybych měl žít s touto nemocí do smrti (jak to lékaři prognozují - všem), tak v celku. :-)
Musím zase pracovat, mějte se krásně, hodně zdraví a slunce v dui.
Martin
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 25 čer 2003, 20:04

Moc Ti děkuji, super.

Dejvid
fitr
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod fitr » 25 čer 2003, 21:24

Ahoj,
po přečtení těchto článků mi prostě nedá, abych na ně nereagoval. To co je zde popsáno je jistě prospěšné pro tělo a nejspíše i pro střevo. Leč v žádném případě se účinností nemůže rovnat klasické medicíně. Tělo sice disponuje značnou schopností regenerace. Systém se dokáže opravit pokud je poškozen z vnějškou, lež chyba přímo v podstatě systému je pro něj zhoubná. V případě ISZ se jednou o genetickou poruchu.
Je zde prostě chyba v algoritmu a pokud do chybného algoritmu dosadíme cokoli nikdy nám nevyjde žádoucí výsledek. Stejně tak tělo nedokáže vyregenerovat poškození rozsahu ISZ bez přímých léčebných intervencí(kortikoidů, imunosupresiv atd....)
Tedy pokud jste se někdo rozhodl přejít na alternativné způsob léčení, je to jistě dobře. Zkusit se má vše a naděje umírá poslední. Je ovšem krajně nebezpečné činit tak bez doktorem doporučené medikamentózní léčby.
Mějte se
Petr
Makrobio
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Makrobio » 28 čer 2003, 19:30

Ahoj,
na tom algoritmu, resp. vrozené dispozici, asi něco bude, nicméně pravda je taková, že bychom se měli snažit tělo vyčistit od všech "sajrajtů" z let minulých, a to mám na mysli jak jídlo, tak léky, a ne organismu ještě přitěžovat a zaléčovat, to je důležité slovo, zaléčovat, nikoli vyléčit, své nemoci. Tak tedy dnes trochu ke stravě. Je velký rozdíl, mám to osobně odzkoušené, jíst jeden den třeba chleba s máslem, nebo jiné pečivo, ještě třeba vánočku a třeba brambory a kuře (no to pak člověk vidí všechny svaté), a zkuste dva nebo tři dny pouze jáhly s rýží, uvařenou zeleninu, může se přidat tak lžíce červené čočky (nemá slupky), a hlavně kousat a kousat a kousat, myslím, že reakce našich "milovaných" útrob bude zcela jiná. Ale na závěr opět opakuji, každý má svou cestu, všem ale přeji co nejvíce klidných období a hodně zdraví.
Mějte se Martin
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 30 čer 2003, 16:35

Já zkouším si sestravit svůj jídelníček, mám určité metody podobné MAKROBIOvi a skutečně se mi výsledek potvrdil.

Dejvid
fitr
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod fitr » 03 črc 2003, 22:02

Opět zdravim,
je sice dobrá zpráva, že ti to pomáhá, ale je zde i jistá záludnost. ISZ se občas tváří, že je naprosto v klidu a subjektivně nejsou téměř žádné potíže. Člověk je pln nadšení z toho, že se to začalo pomalinku zlepšovat. Může to být ovšem jen mylná doměnka a pravý malér se již tvoří uvnitř těla tak, že to ani nemusíš zjistit. Klidně čisti svůj organismus od čeho chceš, ale minimálně nevynechávej lékařská vyšetření, protože jen ty jsou schopna odhalit objektivně tvůj skutečný stav. Subjektivní stránka věci může být značně zavádějící a nebezpečná. Mějte se.
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 04 črc 2003, 17:01

Ahoj,
Fitr má pravdu, můj doktor mi říkal, že měl pacienta bez potíží a pak když do otevřel tak byl samý píšťěl.
Já chodím pravidelně na gastro a mám vše O.K. Zajímavé je, že můžu jíst a jím všechnu zeleninu a ovoce a pohoda. Hlavní postižení mám totiž v duodenu.


Dejvid
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dana » 18 črc 2003, 23:12

fitr píše: Opět zdravim,
je sice dobrá zpráva, že ti to pomáhá, ale je zde i jistá záludnost. ISZ se občas tváří, že je naprosto v klidu a subjektivně nejsou téměř žádné potíže. Člověk je pln nadšení z toho, že se to začalo pomalinku zlepšovat. Může to být ovšem jen mylná doměnka a pravý malér se již tvoří uvnitř těla tak, že to ani nemusíš zjistit. Klidně čisti svůj organismus od čeho chceš, ale minimálně nevynechávej lékařská vyšetření, protože jen ty jsou schopna odhalit objektivně tvůj skutečný stav. Subjektivní stránka věci může být značně zavádějící a nebezpečná. Mějte se.
Tak pod tato slova bych se podepsala. S MC válčíme už 3 roky, takže jsem si též prošla obdobím, kdy jsem si říkala, že teď už to bude dobrý a nebylo- následně se dcerka zhoršila. Proto si dnes již netroufám říct něco jako že je dcera v pohodě - prostě se zatím drží a doufejme, že to vydrží co nejdýl. A opravdu pozor - domněnka, že je u téhle nemoci člověk "za vodou", je naprosto mylná, o to víc však nebezpečná, protože kdo by rád nedoufal v to, že právě on bude vyvolený.
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 23 črc 2003, 16:49

Teď jsi mi Dano nahnala docela strach, když to přijde tak najednou. Každopádně to hlídáme s doktorem, teď jsem byl na endoskopii a vše v pořádku.
Doktor se také divil, že jím sirovou zeleninu.

Dejvid

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů