Crohn a bolest

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Crohn a bolest

Příspěvekod Administrator » 02 dub 2001, 10:18

Ahoj, vím, že vjem bolesti je velice subjketivní, ale přesto. Moc mě zajímá, jestli to, co prožívám já, je naprosto normální a musí s tím žít i ostatní a já jsem prostě 'měkkej', nebo je to jinak....je normální, probouzet se v noci zpocenej jako myš s pocitem jako nafouknutej balon a usnout zase az s prvníma slunečníma paprskama? Je normální, bejt utahanej z ničeho nic, ploužit se jako stín, kdy každý pohyb znamená stejný výkon jako si zaběhnou stovku? Je toho mnohem víc, ale...všeho moc škodí. Tak co, jak to je?
martin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martin » 03 dub 2001, 08:05

Ahoj,
jak uz to u Crohna bývá je to individuální. Já mám bolesti (takový křeče do břicha) naštestí jenom občas, většinou spojené s tím, že jsem nafouknutý jako balón. Jednoduše to řeším tím, že si udělám pár dřepů a dojdu si na záchod :-) S únavou mám problémy častější hlavně v poledne po jídle a večer po dlouhém pracovním dni. To si ale říkám, že je normální, ikdyž asi úplně není. Ta únava je spojená s psychickou únavou, mám pocit, že mi někdo "vysál" energii z těla. Jestli to má přímou spojitost s Crohnem si ale taky jistý nejsem, na dovolené plné sportu s tím takové problémy nemám. Zajímalo by mě jak jsou na tom ostatní, hlavně s tou únavou.
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 05 dub 2001, 11:50

hmmm....mas recht:-))) je to moc idividualni. ja jsem se za tu dobu, co s tim bojuju, snazil vysledovat nejake zakonitosti, pravidla...a bud jsem hrozne nesenzitivni, nebo v tom proste zadnej rad neni. To mi jeden den muze byt fantasticky a druhy den rano se probudim a vim...jeje prusvih:-) A pritom zadna dietni chyba, zadna premrstena namaha (to je jednou za cas treba slozit nejaky to uhli, to vis vesnice:-))..a pokazdy na to zareguju jinak)...tak nevim. Pocasi, to je kapitola sama pro sebe...zalezi samosebou, jak ma clovek to strivko zrizeny, ale nekdy to dela divy..a nekdy taky NEEEEE....asi nejake vypozorovavani vztahu vzdam. Ten previt je horsi, nez nejakej polymorfni vir na disku:-))))
Pol
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pol » 05 dub 2001, 12:11

Tak, tak, když si vzpomenu jak jsem se kroutil v křečich po každém jídle, nemohl spát, během dvou měsíců zhubl deset kilo, a vše co jsem dělal vyžadovalo nadlidské úsilí, jsem rád, že jsem zatím relativně v klidu.
martin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martin » 05 dub 2001, 16:06

Ba,ba je moc chytrej. Když už má člověk pocit, že ví jak na něj, tak se zachová úplně jinak než by čekal. Např. ještě včera jsem psal, že se u mě projevuje křečemi do břicha, jako kdyby to četl tak mě to břicho začlo večer pálit. Ale pár základních pravd se vypozorovat snad dá.
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 09 dub 2001, 13:58

Ja jsem za svou C. eru:-))) vlastne prisel jen na jednu vec. Driv jsem, kdyz uz to bylo k nevydrzeni, vetsinou skoncil ve spitale. Proste se ta bolest nedala vydrzet. No a tam te naladujou buscopanama a jinejma sragorama...a mimo jine prijde hned na radu zabal. Priessnitsuv. Driv jsem tomu vubec nevenoval pozornost, ba jsem to povazoval za nalezite obtezujici prvek, ale s postupem casu jsem prisel na to, jaka ze to temer zazracna vec je. Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze me tenhle suchomokrej zabal zachranil od mnoha nemocnicnich exkurzu:-))) Mozna to znate. Najednou se to ve vas zvrtne a mate pocit, ze prasknete. No a ja jsem se tyhle situace naucil resit (do jiste miry, samosebou) prave pomoci Priessnitzova zabalu. Jakmile vycitim, ze je to spatenka...zalehnu a obalim se jak mumie:-)) A fakt je ze ve velkem procentu pripadu to po nejake dobe povoli a je klidek. Ta doba je vazne ruzna. Od hodinky po pul den...ale lepsi nez tejden na JIPU ne? :-))))))
lena slunicko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lena slunicko » 18 dub 2001, 12:52

Admin píše:Vzkaz pro lenu slunicko: chces-li se zapojit do diskuze, muzes reagovat bud na cikoliv prispevek ale pak se ti v okenku pro vlozeni textu objevi i text, na ktery hodlas odpovidat. Tak jednoduse odskrolujes dolu, az za znacku /quote a pises co chces. Jinak lze standardne vkladat prispevky klinutim na 'Odeslat reakci na toto téma' v horni a dolni casti stranky. Takze se tesime na tvoje moudra.. :-))) Admin
Ahoj,nejprve bych chtela podekovat za vysvetleni,protoze jsem se uz vcera chtela do diskuze zapojit,ale trosku jsem to pomotala.No nic,zadny uceny z nebe nespadl. Dalsi veci je,zda se hodi,abych se zapojila, kdyz Crohnovou chorobou netrpim.Ma ji muj pritel a tak jsem se o ni zacala zajimat.Takze se budu pravdepodobne hlavne ptat na ruzne veci,mozna i banalni. A tak prosim berte me trochu s rezervou.
Dik Lenka
lena slunicko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lena slunicko » 18 dub 2001, 13:48

Ahoj,
jak uz to u Crohna bývá je to individuální. Já mám bolesti (takový křeče do břicha) naštestí jenom občas, většinou spojené s tím, že jsem nafouknutý jako balón. Jednoduše to řeším tím, že si udělám pár dřepů a dojdu si na záchod :-) S únavou mám problémy častější hlavně v poledne po jídle a večer po dlouhém pracovním dni. To si ale říkám, že je normální, ikdyž asi úplně není. Ta únava je spojená s psychickou únavou, mám pocit, že mi někdo "vysál" energii z těla. Jestli to má přímou spojitost s Crohnem si ale taky jistý nejsem, na dovolené plné sportu s tím takové problémy nemám. Zajímalo by mě jak jsou na tom ostatní, hlavně s tou únavou.
Ahojky,
jak uz jsem zminovala netrpim timto onemocnenim ja ale muj pritel,ale myslim si,ze na tom s tou unavou neco bude.Muj pritel byva casto hrozne unaveny,ackoli behem dne nedelal nic az tak namahaveho.A vecer,ikdyz je tak hrozne unaveny,tak ma problemy usnout.Je to normalni? Nebo nemuze byt pricinou jeho nespavosti Asacol?
Dalsi veci co jeho a me trapi je,ze ho zacalo hrozne bolet z boku pod levym zebrem,ze se kolikrat nemuze ani hybat.No a myslite,ze ho donutim,aby s tim zasel k lekari? Ze tam pry nebude chodit s kazdym "prdem" :o((
Myslite,dle vasich zkusenosti,ze by to mohlo mit spojitost s Crohnem? Vim,ze potizi souvisejicich s timto onemocnenim je spousta a ze jsou individualni,ale vas nazor by mi pomohl.
Lenka
Mates
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mates » 18 dub 2001, 15:09

Zdárek všem.
Můj případ je podobný jako Lenky tzn.,že Crohna nemám já, ale moje přítelkyně.Líbí se mi Paparazzův nápad ze suchomokrým zábalem určitě to vyzkoušíme, někdy alespoň trochu pomůže jemná masáž břicha (pokud se na něj dá sáhnout)po směru tlustého střeva. Břicho se ohřeje, střívka rozfungujou a vzduch jde tam kam má, chce to moc netlačit na ruce a být vytrvalý.
Zatím Čus Marčus.
martin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martin » 19 dub 2001, 15:22

Ahoj Sluníčko,
pokud jsem unavený jak jsem popisoval, tak problém s nespavostí rozhodně nemám. Většinou usnu jako špalek. Pod levým žebrem mě občas bolí taky, ale hýbat se u toho můžu. Jestli ho to bolí ve stejným místě jako mě, tak by to Crohn mohl být. Neznám sice přesně anatomii, ale tam někudy tlustý střevo vede. Návštěvu lékaře bych nepodceňoval, ikdyž přiznávám, že i já se k tomu musím vždycky pracně dokopat - většinou za přispění mé přítelkyně :-))
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 28 dub 2001, 18:41

Dotaz na Paparazza:co obnáší Priesssnitzův zábal? Člověk nikdy neví, kdy se mu to bude hodit. Díky.
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 09 kvě 2001, 09:42

Dotaz na Paparazza:co obnáší Priesssnitzův zábal? Člověk nikdy neví, kdy se mu to bude hodit. Díky.
Ahojky,
P. zábal?? :-)))) Urcite ho znas....pouziva se i na bolavej krk. Je to vlastne
tzv. suchomokra, zaparovaci kura. Prvni vrstva, napr. detska plenka (klasicka:-
)) se namoci do vlazne vody, poradne se vyzdime a prilozi na potrebne misto
(studiiii:-)). Pres mokrou vrstvu se polozi igelit (poradne, aby mokra
nekoukala) a nakonec pres to vse teply, napr. frote rucnik. Tim se obalis treba
koldokola...no a pak se jen ceka a ono si to pod tim igelitem tak zajimave
chemicky radi:-)))) Me to fakt pomaha....
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 13 kvě 2001, 19:42

Díky,to znám, jen ten název mi nic neříkal.
newman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod newman » 20 čer 2001, 18:32

to Lenka: já bývám unavený každý večer, někdy si připadám jako stařec (je mi 32). Bolesti mám nějaké pořád, to už ani nevnímám. Pomáhá mi meduňka nebo řepík lékařský.
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 21 srp 2001, 19:15

Crohn a bolest... spíš mám nepříjemné tlaky a pocit kroucení v břiše(já mám postižené tlusté střevo). Pokud si mohu lehnout a uvolnit, tak se mi uleví . Jenže to vždycky nejde, zvlášť když jsem v práci. Máte někdo recept na úlevu?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 101 hostů