Crohn a bolest

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Linda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Linda » 05 říj 2001, 23:36

Ahoj, brisko me boli v podstate permanentne. Taky to tam porad skrunda a zbrbla, jak tam prochazi strava. Pomahalo mi lehnout si a zaspat to a potom taky teply flasky na bricho a na zada, protoze me pri tom strasne bolej zada. Jsou to pro mne takovy spojity nadoby. Jak mne zacnou bolet zada, vim, ze je zle a pristi den ne-li vic dni jsou , s prominutim, sraci. S tema teplejma flaskama se to mymu gastroenterologovi moc nelibilo, vzhledem k tomu, ze to je zanet a na zanet se spis dava studeny. Ale nez bych si ledovala bricho a okamzite dostala zanet mocaku, to radsi riskuju a davam teply flasky. Hlavne se teple oblekat a neprochladnout. Jakmile jsem v teple, je mi hned lip. Taky si brisko hladim a povidam si s nim. Ale pokud nemam takovy bolesti, ze nemuzu usnout, tak je nejlepsi spanek. Nevim, jak ostatni, ale ted, kdyz jsem relativne v klidu, tak mam bolesti spis, kdyz si dojdu na zachod, jak na velkou, tak na malou. Mozna, jak je tam najednou moc mista. Ale na druhou stranu to potom zase prejde a taky kdyz si dojdu tak trikrat, ctyrikrat na velkou a uz nemam pomalu co dostat ven a jsem prazdna, tak pak uz mi je dobre, treba celej den, az na ty bolesti po vyprazdneni. Priznic je taky moc fajn, rozhodne zkuste. Linda
honzik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod honzik » 21 zář 2002, 23:31

Ahoj, brisko me boli v podstate permanentne. Taky to tam porad skrunda a zbrbla, jak tam prochazi strava. Pomahalo mi lehnout si a zaspat to a potom taky teply flasky na bricho a na zada, protoze me pri tom strasne bolej zada. Jsou to pro mne takovy spojity nadoby. Jak mne zacnou bolet zada, vim, ze je zle a pristi den ne-li vic dni jsou , s prominutim, sraci. S tema teplejma flaskama se to mymu gastroenterologovi moc nelibilo, vzhledem k tomu, ze to je zanet a na zanet se spis dava studeny. Ale nez bych si ledovala bricho a okamzite dostala zanet mocaku, to radsi riskuju a davam teply flasky. Hlavne se teple oblekat a neprochladnout. Jakmile jsem v teple, je mi hned lip. Taky si brisko hladim a povidam si s nim. Ale pokud nemam takovy bolesti, ze nemuzu usnout, tak je nejlepsi spanek. Nevim, jak ostatni, ale ted, kdyz jsem relativne v klidu, tak mam bolesti spis, kdyz si dojdu na zachod, jak na velkou, tak na malou. Mozna, jak je tam najednou moc mista. Ale na druhou stranu to potom zase prejde a taky kdyz si dojdu tak trikrat, ctyrikrat na velkou a uz nemam pomalu co dostat ven a jsem prazdna, tak pak uz mi je dobre, treba celej den, az na ty bolesti po vyprazdneni. Priznic je taky moc fajn, rozhodne zkuste. Linda
Ahoj Lindo, ty bolesti kdyz jdu na zachod mam taky a je to dost krusne.Mam vzdycky pocit ze se mi vytvari novy konecnik:)) a ze mi praskne bricho.Je to priserny.Mam to od leta kdyz jsem vysadila prednison po trech mesicich.Ted jsem na Imuranu uz vic jak3 mes a zadna velka zmena spis horsi.Jinak doufam ze se mas lepe od minuleho srazu ve Splavech a toho doktora si uz poslala nekam.Uvidime se v Pardubicich, doufam.
Jinak dotaz na vsechny : muj doktor me posila na operaci i kdyz to neni akutni s tim ze jsem mlada a urcite budu chtit mit deti.Je fakt ze uz mam problemy vice nez rok zdravi se mi houpe jak na houpacce a ve finale jsem na tom cim dal hur.Ale me se do operace nechce.Nemohl byste mi nekdo napsat podrobnosti, jako jak dlouho je clovek v nemocnici, jak dlouho trva rekonvalescence co bolesti a hlavne jestli vam to pomohlo??Je mi jasne ze je to u kazdeho jine ale aspon at mam predstavu.Zatim pocitam ze to zabere celkem tak mesic a nebude to nic prijemneho.Diky moc Jana
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 05 říj 2002, 11:16

Ahoj,
jak to tak procitam, tak si gratuluju, ze jsem na tom jeste dobre, i kdyz to mam v tenkym i tlustym streve.Krizi jsem mela v unoru, kdy me to doktrori zjistlil (taky jim to trvalo asi 6 let). Do te doby jsem mela obcas krece do bricha. Nekdy po kazdem jidle, ale pak spis uplne zniceho nic, treba kdyz jsem sla. Ale treba po minute to zase preslo.Ted uz je mam dost zridka, ale je pravda, ze jsem vypozorovala caste bolesti zad (v krizi), hlavne po ranu. Ted beru asi mesic Imuran a zacali me strasne bolet kolenni klouby. Pripadam si fakt jak starena a mam strach, ze se za chvili nepohnu. Ma nekdo taky takovou zkusenost?
Diky

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 8 hostů