Nežádoucí účinky léků

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Mates
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mates » 27 dub 2001, 09:05

Zdravim všechny.
Lék Remicade je už u nás registrován má mít příznivý vliv hlavně na akutní fázi zánětu (hojení píštělí atd.) ovšem má i spoustu vedlejších účinků (co nemá) viz výskyt TBC v článku na tomto serveru. Existuje server http://WWW.REMICADE.DE. ale je to všechno v němčině tak nevim co tam všechno je.Předpis léku záleží na doktorovy je to poměrně drahé (cca 120000 Kč za dávku *6 za rok = moc).V Plzni ve fakultní nemocnici testují nový přípravek Humicade není registrován ale mělo by to být totéž ovšem bez myších bílkovin (nebo co je vlastně uvnitř). Osobní zkušenosti nemáme jen to jsem kde dokázal najít.
Čus Marčus
No mymu brachovi nasadili snad upne vsechno, Entocort, Pentasu, Prednison(nebo jak se to pise) proste hruza, vsechno spatne snazel, nic mu nepomohlo, nechali to zajit tak daleko az mu vzali 80cm streva kousek s tenkym a ted je v takovym stadiu ze nemuze pribrat nejake to kilo navic. Vite nekdo jak to vypada s novym lekem REMICADE na Crohna? Kde ho mam sehnat kdyz u nas neni zrejme jeste registrovan?



Saxána
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Saxána » 27 dub 2001, 13:12

Vedlejsi ucinky jako TBC? no to je desny, vidis a ja myslela jaky to neni skvely. Takze zase nic, myslela jsem ze by to brachovi konecne pomohlo, jde mi o to aby to nepropuklo znovu do akutni formy, protoze pak uz nevim co by mu brali. Jsem fakt zoufala, pokusim se ten REMICADE prece jen sehnat a uvidime. Dekuji ti mockrat. Ahoj
Zdravim všechny.
Lék Remicade je už u nás registrován má mít příznivý vliv hlavně na akutní fázi zánětu (hojení píštělí atd.) ovšem má i spoustu vedlejších účinků (co nemá) viz výskyt TBC v článku na tomto serveru. Existuje server http://WWW.REMICADE.DE. ale je to všechno v němčině tak nevim co tam všechno je.Předpis léku záleží na doktorovy je to poměrně drahé (cca 120000 Kč za dávku *6 za rok = moc).V Plzni ve fakultní nemocnici testují nový přípravek Humicade není registrován ale mělo by to být totéž ovšem bez myších bílkovin (nebo co je vlastně uvnitř). Osobní zkušenosti nemáme jen to jsem kde dokázal najít.
Čus Marčus
No mymu brachovi nasadili snad upne vsechno, Entocort, Pentasu, Prednison(nebo jak se to pise) proste hruza, vsechno spatne snazel, nic mu nepomohlo, nechali to zajit tak daleko az mu vzali 80cm streva kousek s tenkym a ted je v takovym stadiu ze nemuze pribrat nejake to kilo navic. Vite nekdo jak to vypada s novym lekem REMICADE na Crohna? Kde ho mam sehnat kdyz u nas neni zrejme jeste registrovan?



martin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martin » 29 dub 2001, 09:52

Informace o REMICADE v angličtině najdete na http://www.remicade-crohns.com. Jsou to ale stránky výrobce, takže o vedlejších účincích tam toho asi moc nebude :-)
mika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod mika » 01 kvě 2001, 00:38

Ráda bych se zeptala, zda-li má někdo z vás problémy s kyčelními klouby. Nejsem si jistá, zda to souvisí s Crohnem čine, protože lékaři mi jednou tvrdí, že ano, pak zase že ne, takže jsem z toho už fakt jelen. :) Trochu se obávám, že je to vedlejší účinek kortikoidů ,ale kdo ví.... Můžete mi někdo prosím poradit? Díky.

Byl jsem v nemocnici svědkem toho,že st.pánovi operovali kyčelní kloub po dlouhodobém užívání prednisonu ve vyšších dávkách, ale to tě vůbec nechci strašit.Jen abys věděla, že při braní tohoto svinstva(jinak velice mocného na zaléčování našich zánětů)je možné asi všechno-je to u každého něco jiného.Mám taky problémy s klouby, a to jak s kyčelnímy(občas), tak hlavně s čelistními(sanici mám zatuhlou a bolestivou už půl roku a nepomohlo ani cvičení+rehabilitace)a děje se tak po mém 2 vzplanutí m.crohn, kdy jsem byl v nemocnici(jak také jinak)a naládovali mě naší oblíbenou pochoutkou(prednisonem a kortizonem v infúzích). Takže zatím lítám po spec. klinikách a doufám, že už konečně zjistí jestli to má souvislost s mojím základním onemocněním a v minulosti braním kortikoidů, nebo jestli to je třeba stomatologická záležitost(skřípete taky někdo ve spaní zubama?), ale dle prvních vyšetření mám zkus dobrý.Napište prosím někdo,jestli máte také potíže s klouby a na konec všem crohňákům chci říct,že od 1 relapsu kdy jsem na mojí nemoc přestal myslet a našel spoustu zálib a zábavnou práci(stres je všude)tak ani nevím, že jsem nemocnej(nebudu rozepisovat můj ne zrovna růžový průběh).Umřeme stejně na něco jiného než na crohna(jen když na něj nebudete myslet),tak žijte pro něco hezkého a ne pro něho!!!(pozn. je mi 27let a diagn. m.crohn zjištěna ve 20letech)vím o čem mluvím.ale pravda je, žeto chvíli trvá.Přeju vám co nejmíň vzplanutí a hodné bříško! Petr
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 09 kvě 2001, 13:04

Chci se zeptat jestli mate nekdo zkusenosti s branim imunosupresiv (IMURAN).Vzhledem k tom,ze se mi casto vraceji me problemy chteji mi ho nasadit,ale mam z toho strach.Mam strach,ze toto mi uplne zavre cestu k pozadovanemu tehotenstvi
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 09 kvě 2001, 13:51

Chci se zeptat jestli mate nekdo zkusenosti s branim imunosupresiv (IMURAN).Vzhledem k tom,ze se mi casto vraceji me problemy chteji mi ho nasadit,ale mam z toho strach.Mam strach,ze toto mi uplne zavre cestu k pozadovanemu tehotenstvi
Ahoj,
IMURAN mi byl nasazen po neuspesne konzervativni lecbe standardnimi prostredky (prednison, pentasa). Jako imunosupresivum ma vicemene cilene zabranit obranne reakci organismu v tomro pripade predejit zanetu tenkeho streva. Pobiral jsem ho po dobu cca 15 mesicu a za tu dobu jsem nevysledoval zadna subjektivni zhorseni zdravotniho stavu vyvolana vedlejsimi ucinky leku, taktez laboratorni vysledky (povinne pravidelne kazde dva mesice) v norme. Lek vsak 'nezabral' dle predpokladu a po zminenych cca 15 mesicich jsem byl indikovan k dalsimu chirurgickemu zakroku. Nyni cekam na zahajeni lecby pomoci leku 'Methotrexat', coz by melo byt imunosupresivum o tridu vykonnejsi. O ucincich lecby na plod by jsi se mela informovat predevsim u sveho os. lekare. Zdravim. P.
Mates
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mates » 15 kvě 2001, 14:59

Pro Miku, s tou zatuhlou čelistí bych si nedělal moc hlavu, má ji moje přítelkyně, která se léčí prednisonem, ale měla ji i předtím a já ji mám taky od 17 let a Crohna nemám. Tak to by snad nemuselo souviset.
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 06 srp 2001, 21:12

Mám dotaz: Při braní prednisonu je neustále snižovaná imunita těla a potlačuje se jím zánět. Ráda bych jela do tropů (Thajsko)a stojím před problémem, zda se nechat očkovat proti žloutence a malárii, které by se mohli při snížené imunitě provalit i po očkování nebo zda jet bez očkování? Poraďte, prosím.
tsv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tsv » 08 srp 2001, 15:43

Ahoj Simono,
to že máš strach je asi bohužel v pořádku. Ten jsme měli asi všichni a většina z nás jej má stále. To ale neznamená že se s Crohnem nedá žít. Jak jsi asi vysledovala tak průběh nemoci je velmi různorodej a statisticky máš dost vysokou šanci že budeš mít minimální nebo dokonce žádné problémy. Všechno je samozřejmě relativní. Já když čtu tyto stránky tak mi to dodává sílu, protože většina lidí zde je na tom hůře než já. Vím že to zní hrozně. Nikomu Crohna a ani nic jiného zlého nepřeju. Především protože vím co to obnáší. Ale přesto jsem rád že jsem na tom "lépe".

Co se týče různých pilulek tak i jejich snášení je velmi různorodé. Někdo si stěžuje na Salofalk, ale já ho jím už dlouhodobě 5*2*500mg denně a vlastně o něm nevím. Imuran jím 3*50mg a také je to jako polykat lentilky. Někdo ho ale nesnáší. Po Prednisonu (kortikoidech) asi není dobře nikomu. Rozhodně si ale myslím že je lepší (pokud je to možné) polykat pilulky než se nechat operovat. Já měl přijít prakticky o celé tlusté střevo kvůli těsným stenózám, ale rozhod jsem se pro "pilulkoterapii" a zatím nelituju.

Ze zkušenosti můžu říct, že důležitější než cokoliv jiného je důležitá důslednost a pravidelnost. Upravit si životosprávu. Jíst velmi pravidelně. Nejíst "škodlivé věci", pilulky jíst poctivě a pravidelně. Bez toho to nemá cenu. Ze začátku jsem Crohna podceňoval a velmi se mi to vymstilo. Přitom teď vidím že pokud bych "nezlobil" tak jsem nemusel mít skoro žádné problémy. Nepodceňuj to. Přistup radši na "malé" nepříjemnosti hned než na velké později.
Fl.89
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Fl.89 » 09 srp 2001, 04:32

To tsv:Moc pekne napsany.....Ja jdu pristi stredu na dalsi injekci Remicade, uz to bude ctvrta, tak DOUFAM ze se to po ni zase o malinko zlepsi.....Jinak uzivam pouze Pentasa....
jita
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jita » 15 říj 2001, 00:45

Ráda bych se zeptala, zda-li má někdo z vás problémy s kyčelními klouby. Nejsem si jistá, zda to souvisí s Crohnem čine, protože lékaři mi jednou tvrdí, že ano, pak zase že ne, takže jsem z toho už fakt jelen. :) Trochu se obávám, že je to vedlejší účinek kortikoidů ,ale kdo ví.... Můžete mi někdo prosím poradit? Díky.

já mám podobné potíže, dokonce jsem byla i na denzitometrii. Tam mně zkoumali, jak jsem na tom s osteoporozou. Beru totiž dva roky prednison. Zjistili, že mám počínající stádium, takže jsem si začal stříkat do nosu spej Miocalcic. Mám jít teď na kontrolu, tak uvidím jestli to k něčemu je. Ovšem klouby mě bolet nepřestaly. Nevím jak tomu pomoct. Ještě jsem začala brát Selzink, je to komplex se Selenem a Zinkem. Jsou to prospěšný prvky na záněty a klouby. Na jaře mně to asi trochu pomohlo, tak to zase zkouším.
fitr
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod fitr » 15 bře 2002, 23:27

To jsem blazen...bere tady nekdo takovy veci jako Entocort, Pentasu...ci pichanej Methotrexat???????
Ahoj, já beru Entocort už asi 3 roky(9mg) a Pentasu asi 6 let a obojí snášim naprosto dokonale bez jakýchkoli vedlejších účinků. Od minulého roku se také účastním nějaké studie testování nového léku proti CN, je to formou infuzí na které chodím v 8 měsíčních intervalech a musím říct že to docela dělá zázraky, od té doby co to beru ani nevim že mám crohna, vůbec o sobě nedá vědět.
veronika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod veronika » 22 bře 2002, 13:12

Ráda bych se zeptala, zda-li má někdo z vás problémy s kyčelními klouby. Nejsem si jistá, zda to souvisí s Crohnem čine, protože lékaři mi jednou tvrdí, že ano, pak zase že ne, ...

Mne asi tak 2x do roka chytne nekolikadenni bolest kycelniho kloubu. Doktori to take svedli na Crohna a jedine reseni, ktere mi nabidly byl Ibuprofen. Myslim, ze by to s Crohnem souviset mohlo, ale kdo vi...
hruza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hruza » 02 dub 2002, 16:09

Ráda bych se zeptala, zda-li má někdo z vás problémy s kyčelními klouby. Nejsem si jistá, zda to souvisí s Crohnem čine, protože lékaři mi jednou tvrdí, že ano, pak zase že ne, ...

Pokial viem, MC moze ist ruka v ruke s klbovymi problemami. Nie ako vedlajsi ucinok uzivanych liekov ale ako dosledok MC.
Moje osobne skusenosti toto len potvrdzuju.

Pekny den,
Jano
hruza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hruza » 02 dub 2002, 16:16

To jsem blazen...bere tady nekdo takovy veci jako Entocort, Pentasu...ci pichanej Methotrexat???????
Caf,
ja som zacal so sulfasalazinom, potom som presiel na salofalk a skoncil som na Pentase (momentalne 2-2-2). Subjektivne problemy som nepocitoval ani pri jednom zo spominanych liekov.

Jano

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 122 hostů