Nežádoucí účinky léků

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 07 dub 2002, 21:49

Přesně stejný postup jsem měla též, nyní již od podzimka je mi fajn !!! tukám či spíše buším na dřevo, abych to nezakřikla!!! a od února jsem z pentazy 2-2 postupně snižovala 1-2, 1-1,0-1 a nyní úplná nula. Jím opatrně: zelenina ovoce, bílé maso, ryby,...nepřejídám se. Jen doufám, že mi to vydrží co nejdéle. Všem přeju zdraví, ahojky.
Linda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Linda » 03 srp 2002, 18:14

Ahoj, protože se mi rozjel Crohn i skoro na konci tlusteho streva (kromě terminalniho ilea), tak mi dal doktor Salofalk 500 v čípkách a ja to dvakrat zkusila a myslela jsem, že mi upadne zadek. Během pár minut průjem jak blázen a bolest jako při chilli klyzmatech. Naprostý šok, klepala jsem se, chodit jsem nemohla, no proste hrůza. Měl někdo podobné problémy po čípkách? V jemnější formě je mám také po Algifenu čípkách. Jinak beru Pentasu 2-2-2 a Entocort 9mg, také jsem dva měsíce brala antibiotika Ciprobid 500mg - to mě po gynekologické stránce zničilo do krve a černej jazyk mám doteď. Ale aktivita zánětu se snížila. Nicméně po vysazení antibiotik jsem byla za čtrnáct dnů v podobném stavu jako před antibiotiky. A do dvou měsíců to samo přešlo. Teď jsem relativně zdravá a doufám, že ještě nějakou dobu budu.
Hanka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hanka » 23 srp 2002, 13:09

Chtěla bych se zeptat jestli, když užívámte Prednisoun přibíráte na váze a nebo jak to děláte, že přestože užíváte Prednisoun nepřibíráte
Hanka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hanka » 23 srp 2002, 13:16

Ráda bych věděla, co děláte proti tloustnutí po Prednisonu, mám 15-ti letou dceru, která ho nechce užívat a je z tloustnutí nešťastná.
tsv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tsv » 23 srp 2002, 13:47

Ahoj Hanko,
asi tě nepotěším. Co dělat proti tloustnutí při Prednisonu opravdu nevím. Tloustnutí při něm má, pokud vím, dvě příčiny. První je že Prednisonu je člověk šíleně rozežranej a furt by se cpal. To je částečně komponzováno tím že tělo stravu rychleji likviduje. Proti tomu se dá bojovat disciplínou. Tedy tak že budu jíst opravdu jen do polosyta. Mě se to ale nikdy nepovedlo, protože jsem měl furt hlad, ale šílenej. Navíc jsem se cpal bombónama abych zahnal tu hnusnou pachuť v puse. Mladé slečně které záleží na tom jak vypadá by se ale disciplína mohla dařit o poznání lépe. Ale nevím. Soudím-li podle sebe tak je to ztracený. Druhá příčina tloustnutí je to že Prednison váže v těle vodu a tělo se "nafukuje a nabobtnává". Po vysazení se ale "vyfoukne a splaskne". S tím asi nelze nic dělat, ale pokud se bere prednison dočasně tak by to neměl/nemusel být problém a dá se to snést. Při dlouhodobém užívání nevím. Já se Prednisonem cpal maximálně ani ne půl roku.

Jinak mě ber jako laika (jsem "jenom" pacient). Třeba mě někdo opraví s jinejma zkušenostma.
Bobina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bobina » 23 srp 2002, 19:39

Ráda bych věděla, co děláte proti tloustnutí po Prednisonu, mám 15-ti letou dceru, která ho nechce užívat a je z tloustnutí nešťastná.


Ahoj Hanko, užívám Prednison půl roku a i k údivu paní doktorky jsem nepřibrala ani kilo. Dalo by se říct, že mi "zastavil přibírání". Ale jak už bylo zmíněno...chce to nějakou tu disciplínu... jíst pravidelně menší dávky a všechno (ovšem jen to, co nedělá zle)......věř ale, že to občas dává zabrat. Hlavu vzhůru.
honzik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod honzik » 25 srp 2002, 13:27

[Je to těžké něco vymyslet ja po prednisonu přibrala 6 kg za měsíc a to taky z toho duvodu že jsem byla šťastná že můžu po třech měsících jíst a nenese to skoro žadné následky. Ale je pravda ze jsem měla hlavu jak balón a byla jsem z toho na prášky a to mi je 24. Věřim že s takovou patnáctkou je to mnohem horší. Je potřeba ji asi vysvětlit, že to je jedine možné.Až bude špatně tak na to přijde sama. Ale po vysazení prášku jsem zhubla bez vlastního přičinění ovšem do te doby než jsem začala brat Imuran. Je to z blata do louže. Držim palce Jana
jeff
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jeff » 26 srp 2002, 07:17

Chtel bych podekovat za informaci ktera zde probehla (bohuzel ji zde uz nemohu najit) o mozne nahrade ctyr litru tepleho a slaneho hnusneho Fortransu za vynikajici pripravek X-PREP, ktery spolehlive vyprazdni tenke i tluste strevo bez stresu a bez vetsich nasledku. Musel jsem ted opet prodelat dve vysetreni kolonoskopii a enteroklyzu a co si pamatuji z minula tak nejhorsi bylo vyprazdneni. Ted jsem se u lekare ozval a ono se mu moc nechtelo, ze tento pripravek je drahy, neucinny a bla bla bla.. Dokonce ho nemeli ani v pocitaci, ba ani v lekarne neni k dospozici (do 24 hodin) cena cca 95Kc. Lahvicka 0,75ml s karobovou presladlou vuni. Zapije se velkou sklenici vody a pak cca po hodine vzdy sklenici vody (pisou tekutin). Neobjevi se zadne honicky a v klidu jsem se rano probudil, vypradnil a sel na vykon. A to vlastne dvakrat behem tydne. Lekar pak rikal, ze streva byla cista - tak snad doporuci x-prep i jinym. Je to opravdu nebetycny rozdil.
X-prep obsahuje vytazek senny. Vyzkousejte. A jeste jednou MOC dekuji za ztratu jedne cerne mury.
skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 26 srp 2002, 09:37

To máš teda pravdu, Fortrans je taky moje noční můra, málem u toho vždycky "vyplivnu duši". Následné vyšetření se už dá celkem přežít. Vzhledem k tomu, že chodím na kolonoskopii každé 3 měsíce, tak zkusím svému lékaři navrhnout ten přípravek, o kterém píšeš. Mně už se totiž zvedá žaludek, když si Fortrans vyzvedávám v lékárně :o)
tsv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tsv » 26 srp 2002, 09:59

Fortrans jsem nikdy neměl. Kdysi jsem dostával Golytelu, což je sajrajt odpovídající tvému popisu. Jsou toho také 4 litry a bylo to to nejhorší co jsem kdy zažil. Všechna ostatní vyšetření (Kolonoskopie, Enteroklýza a podobně) jsou naoprosto v pohodě ve srovnání s tím vypít 4 litry tohodle slanýho sajrajtu.
Poté co jsem společně se svým doktorem přešel z Karláku do ÚVN tak mi začal předepisovat NAP, což sice chutná stejně a je to ještě hnusnější, protože je to koncentrovanější, ale pijou se toho "jenom" 2 deci (po zředění 1:1) a to se dá "v pohodě" snést. Člověk "zatne zuby" :-) a hodí to do sebe. A střeva to propere přibližně stejně.

Když jsem šel na dilatace stenózy tak mi chtěli dát zase Golytelu s tím že NAP je u toho kontraindikovaný. Ale postavil jsem si hlavu a NAPko jsem si vymohl. Představa že ještě nekdy budu pít Golytelu je pro mě fakt hodně traupatizující. Myslím že by doktoři a především výrobci "léčiv" občas měli sami ochutnat to co předepisují a vyrábějí. Třeba by se pak více starali o poživatelnost.
skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 26 srp 2002, 10:23

NAP jsem taky párkrát měla, když mi přišli u nás v Boskovicích na Crohna.Ten se celkem dal, dalo se i přežít, že se to musí pít teplé, ale zase je toho trochu. Před rokem jsem ale přešla do nemocnice U sv. Anny v Brně a tam mi to odmítli napsat s tím, že je potom pacient nedostatečně připravený a píšou jenom Fortrans :-( Třeba je ukecám ne ten X-Prep, mám jít zas 20.9. na kolono, tak by se to hodilo :o)
Bobina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bobina » 27 srp 2002, 19:11

Už nějakou dobu si lámu hlavu nad tím, jak a s čím bych mohla obejít FORTRNS :( a co by mi mohli napsat jiného. Jelikož se příští týden chystám zas na vyšetření....díky vám za radu.
bett
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod bett » 28 srp 2002, 10:37

Souhlasím s adminem. Mě osobně se chce zvracet už když vidím napsaný slovo Fortrans. Být pád dní o hladu je mnohem snesitelnější. Když jsem byla naposled na kolonoskopii, tak jsem ležela v nemocnici a když viděli muj boj s fortransem, tak jsme to řešili klystýrem. Dostala jsem jich za odpoledne asi 5, ale bylo to mnohem snesitelnější než tu hrůzu vypít.

Nedávno jsem náhodou zjistila, že naprosto stejně projímavý účinek na mě má ledový čaj s broskovou příchutí od firmy RAUCH. Není to sice lékařsky ověřený prostředek ale vypila jsem ho litr a výsledek byl stejný jako po fortransu. :-)
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 29 srp 2002, 07:19

Ahoj, me For..... taky zrovna nejak nejel, ale ze byl bez chuti, tak jsem ho zblajzla. Jinak pri piti techto sajrajtu se mi vzdy chce zvracet. na kolonoskopii jsem byla jen jednou, Chci se zeptat jak dlouho mate tuto nemoc a jak casto jste byli na tomto zakroku?
Dik
Souhlasím s adminem. Mě osobně se chce zvracet už když vidím napsaný slovo Fortrans. Být pád dní o hladu je mnohem snesitelnější. Když jsem byla naposled na kolonoskopii, tak jsem ležela v nemocnici a když viděli muj boj s fortransem, tak jsme to řešili klystýrem. Dostala jsem jich za odpoledne asi 5, ale bylo to mnohem snesitelnější než tu hrůzu vypít.

Nedávno jsem náhodou zjistila, že naprosto stejně projímavý účinek na mě má ledový čaj s broskovou příchutí od firmy RAUCH. Není to sice lékařsky ověřený prostředek ale vypila jsem ho litr a výsledek byl stejný jako po fortransu. :-)
Bobina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bobina » 29 srp 2002, 18:48

No vážení, dneska jsem se zas byla podívat na pány doktory. Všechno bylo OK, ovšem do doby, kdy bylo vyřčeno slovo FORTRANS. Když jsem se ptala, jestli by mi nemohli dát něco jinýho, tak jsem odešla s nepořízenou. Na vyšetření jdu příští měsíc......

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů