Entocort a grep

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Entocort a grep

Příspěvekod Dana » 10 led 2003, 22:25

Přečetla jsem si v rubrice věnované alternativní léčbě, že je vhodné při MC požívat grep. K tomu musím uvést, že je nutno dát pozor na druh léků, které dotyčný užívá. Konkrétně není vhodné konzumovat grep v případě, že člověk užívá Entocort 3mg. V průvodní zprávě výrobce určené pro SÚKL je přímo napsáno:
Při značném příjmu grapefruitové šťávy se biologická dostupnost perorálního budesonidu zvyšuje dvakrát. Pravidelná konzumace grepů, resp. šťávy v kombinaci s budesonidem by měla být vyloučena, neboť inhibuje CYP3A,která metabolizuje budesonid. Pomerančová či jablečná šťáva neinhibuje CYP3A - je možno.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 15 led 2003, 15:01

Ahoj,
ja jeste nejsem moc zkusena, ale vsude jsem cetla, ze citrusy obecne nejsou doporucovane, pry jsou moc kysele. Muzu rict, ze uz me prohnala i mandarinka a na grep jsem si jeste netroufla. Nanejvys par mesicku pomerance jednou za 1/4 roku. A dzus radeji ananasovy.
Andrea
Bobina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bobina » 17 led 2003, 22:27

Ahoj,
ja jeste nejsem moc zkusena, ale vsude jsem cetla, ze citrusy obecne nejsou doporucovane, pry jsou moc kysele. Muzu rict, ze uz me prohnala i
mandarinka a na grep jsem si jeste netroufla. Nanejvys par mesicku pomerance jednou za 1/4 roku. A dzus radeji ananasovy.
Andrea

Ahojte,
z vlastní zkušenosti můžu říct, že semnou se nic nedělo...snad jen, že mě přestalo bolet břicho a na WC jsem taky tolik nelítala. Ale každý můžeme reagovat jinak.
Mějte se statečně, pohádkově a usměvavě.
Jana
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 23 led 2003, 07:49

Ahojky,
velmi me zaujal Vas clanek o Entocortu a grepu. Pouzivam entocort a grep jsem jedla uplne v pohode. Nic mi po nem neni. I pomerance jim uplne OK.Po zadnych citrusovych plodech mi neni spatne.
Tak ja nevim,to opravdu, kdyz mam Entocort nemam jist grep?
Mejte se a smejte se.
viera
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod viera » 23 led 2003, 14:51

Ahojky,
velmi me zaujal Vas clanek o Entocortu a grepu. Pouzivam entocort a grep jsem jedla uplne v pohode. Nic mi po nem neni. I pomerance jim uplne OK.Po zadnych citrusovych plodech mi neni spatne.
Tak ja nevim,to opravdu, kdyz mam Entocort nemam jist grep?
Mejte se a smejte se.

Ahoj,

tvrdí sa v literatúre, že pri súčasnom užívaní Entocortu a grepov je úplne iné vstrebávanie budesonidu.
Staré letáky túto informáciu neobsahovali, takže som 1,5 roka jedla oboje naraz a tiež mi bolo dobre,
ale remisia sa neudržala a po roku som absolvovala 2 operácie, takže teraz som ich dočasne zriekla.
Môžem neskôr pohľadať aj konkrétny článok o tom , našla som čosi o tom na internete ešte v minulom roku.


:)

Viera
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 30 led 2003, 21:24

Ahojky,
velmi me zaujal Vas clanek o Entocortu a grepu. Pouzivam entocort a grep jsem jedla uplne v pohode. Nic mi po nem neni. I pomerance jim uplne OK.Po zadnych citrusovych plodech mi neni spatne.
Tak ja nevim,to opravdu, kdyz mam Entocort nemam jist grep?
Mejte se a smejte se.

Balko Dejvid
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 30 led 2003, 21:29

Ahoj. Entocort beru skoro rok a nemám sebemenší potíže. Dokonce jsem jedl i grep 2 měsíce, než jsem si přečetl v lékopise jeho škodlivost s entocortem.Slyšeli jste o té nové alternativě léčby? Zjistili jaky chromozom to způsobuje, ale neví jak přesně tam dochází k té mutaci proteinů. Nabídli mi i zkušební léčbu Natuzalibem, já ji odmídl. Vedlejší účinky - hrozné. U koho se léčíte? David

Balko Dejvid
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 03 úno 2003, 07:23

Ahojky
ja beru Entocort taky rok.Zacinala jsem na 3, ted mam 2. Grep jim porad.NIc mi nedele. I po precteni tohoto clanku jsem jedla Entocort. Take jsem si znovu precetla pribalovy letak a nikde nenasla, ze nesmim jist grep. Ani lekarka mi nic nerekla. Ve ctvrtek jdu na kontrolu, tak se ji optam.
Cusik
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 04 úno 2003, 17:43

Ahoj Mirko. Já mám Crohna taky skoro rok. V příbalovém letáku je napsano, že není vhodný grep. Ty už bereš jen 2 entocorty? Já ještě 3/denně a k tomu Medrol a železo-Aktiferrin. 8)

Dejvid
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 05 úno 2003, 17:39

Hm, tak to jsem slepá.
Budu to muset ještě jednou zkouknout.
Začala jsem 3x Entocort, 2-0-0 Salofalk, čípky Salofalk na noc,Selzinek-1x večer, Calcium/Calibrum-1x ráno,a Železo-moc (měla jsem velkou anémii).
Po měsíci jsem vypustila 1 Entocort,čípky a železo. Teď 3 měsíce místo Salofalku užívám Pentasu a spustu vitamínů.
Bylo mi špatně,tak jsme upustili od Salofalku.Prý je Pentasa šetrnější.

Zítra jdu na kontrolu,tak uvidíme.
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 05 úno 2003, 21:38

Ahoj Mirko. Já jdu zrovna taky zítra na kontrolu. Jinak já mám anémii už skoro rok a neustále nic moc. Beru Aktiferrin. Řekl bych že Entocort je nejlepší. Ted mi snad budou dávat železo intravenózně, no zítra uvidím. Tak pak dej vědět. Jinak já žádné vitamíny neberu, myslíš že bych měl?

Dejvid
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dana » 09 úno 2003, 22:48

Ne že bych chtěla strašit, ale opravdu bych se zřekla grepů a šťávy z nich. A nejen to- načetla jsem si v příbalovém letáku, že stejné účinky mají i nyní tak propagované kapky či tabletky z grepových jadérek. Nemyslím, že by způsobily rovnou průjmy, ale když jsem pídila na to, co to vlastně způsobuje, bylo mi to slovy pro blbečky vysvětleno tak, že když si zobnu grepu či produktů z nich na Entocort, tak zrychlím léčivé působení E. v organismu, takže to, co v E. léčivě působí 24 hodin od dávky do dávky, se uvolní rychleji a působí kratšeji(více krátce, sakra jak je to hezky česky).
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 11 úno 2003, 15:20

Ahoj, já jsem tedy grepy jedl, ale nejen grepy, ale i všechno. Nic mi totiž nedělá problémy

Dejvid
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 13 úno 2003, 08:16

Ahojky,
takže po mé návštěve u lékařky.
Když mi nedělá potíže,tak ho jíst můžu.
Ale Entocort mi vysadila. Nevadil mi,ale asi jeho vedlejší účinky. Řekla jsem jí,že od té doby co beru léky mám ustavičně na čele uhry,ale ne klasické-spíše jako malé puchýřky a začala jsem velmi trpět na modřiny. Stačilo se lehce bouchnout a modřina byla na světě. A předtím jsem na ně vůbec netrpěla.
Tak mi Entocort vysadila. Prý uvidíme co to udělá.Ale jestli mi bude špatně,tak hned zpátky. Tak a dnes je to týden a nic mi není. Čelo pomalu ustupuje je mi hej.

S těmi vitamíny, já bych přeci jen něco brala. Já si někdy po ránu ještě dám Actimel. A můžu říci,že mě nic nebolí a mé krevní výsledky jsou OK. Až na tu bílkovinu v moči, kterou nemůžou přijít na to co to může být.
Takže jsem zůstala jen na Pentase. +ráno vitamín Calibrum a večer Selzinek.
Jo a mám kapky-když se cítím nafouklá a tak- jmenují se SAB-simplex. Jsou i chutné.
Také jsem měla silnou anémii-na začátku-krevní hodnoty byly některé 7.5x větší než normálně.hemoglobin mi chyběl-proto jsem tolik dokázala naspat-12 hodin jako prd. To normálně totiž nespím.
A brala jsem železo.

Tak to už stačí.
Mějte se zdravě.
Mirka
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 10 bře 2003, 21:34

Zdar,tak můj lékař se mi chystá vysadit Entocort za měsíc. Ale nejdříve se koukne do mého hlubokého nitra gastroskopem a podle toho se pak zařídí nebo učiní další léčbu. Mě osobně ani jakoliv Entocort nevadí. Akorát jsem slyšel, že to "neví takové bohové čo". No a železo budu brát ási do konce života. Medrol mi vysadil. Tak zdar.

Dejvid

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů