Relaps UC - velký problém s jídlem

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mája
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Relaps UC - velký problém s jídlem

Příspěvekod mája » 26 zář 2013, 19:28

Ahoj, zdravím všechny spolutrpitele s UC. Já mám UC už 13 let, je mi 41. Dříve to bylo docela v poho, jedla jsem Pentasu, max. jednou ročně chvíli kortikoidy, dokonce jsem mívala i pevnou stolici. V jídle jsem se nemusela zas tak strašně omezovat, musela jsem se a dosud musím vyhýbat laktóze, nejedla jsem ořechy, chipsy, věci nasáklé tukem a tak, ale jinak to šlo. Poslední dva roky ale nevím, co to je pevná stolice a poslední rok ani průjmová - jde ze mě jen obarvená voda. Kortikoidy a vše ostatní mi nezabíralo, takže mi dali biologickou léčbu - infúze Remicade - úplně bez efektu, navíc jsem na sobě pocítila děsné vedlejší účinky - bolesti kloubů a svalů, horečky, děsná únava. Takže tuhle léčbu mi ukončili a budou mě převádět na injekce Humira. Tak nevím, jestli se mám těšit nebo bát, protože mají taky pěkné vedlejší účinky. No, s jídlem je to naprostá katastrofa - ovoce, zelenina - o tom nemůže být ani řeč, nesnesu ani celou dětskou přesnídávku, vajíčka jako samostatné jídlo taky ne. Taky pořád nemůžu nic s laktózou, respektive ani s mléčnou bílkovinou, takže už docela nevím, co dál. Maso mi nevadí, ale chodím do práce, takže připravovat si něco třikrát denně nemůžu. z pečiva můžu jíst jen rohlíky, ale už je nemůžu ani vidět, vpodstatě snesu jen rohlíky se šunkou, paštikou, marmeládou, občas rybí konzerva - a tohle furt dokola. V nutriční poradně jsem doktorce říkala, že nemůžu ani mléčný cukr ani bílkovinu, ale buď mě neposlouchala, nebo se v tom nevyzná a napsala mi Nutridrinky - sice v té džusové formě, ale co je to platné, když je tam mléčná bílkovina!!! Pár jsem jich zkusila, ale prohánělo mě to. Ještě na mě koukala, jako že asi nejím schválně a že chci skončit podvyživená, a já jsem se jí marně snažila vysvětlit, že když lítám minimálně 10x za den na WC, tak fakt nemůžu jíst víc, než jím, navíc spousta věcí mnou jen proletí. Trochu ty bílkoviny zachraňuju sójovými jogurty a dezerty, ale sóju také není dobré jíst příliš často. Fakt už jsem v koncích, nechci dál zhubnout, ale nevidím řešení. Jak jsem tu pročítala fórum, nevím, jestli se mám dát na paleo dietu, bezlepkovou nebo ještě něco jiného. Prosím poraďte nebo sdílejte svou zkušenost. Budu vděčná za cokoliv.

Mája
Lukin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Relaps UC - velký problém s jídlem

Příspěvekod Lukin » 02 črc 2016, 07:31

Ahoj Májo,
vím že to je dlouhá doba, ale povedlo se Ti s Tvým stavem zabojovat? Jak jsi to zvládla?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů