CO JEST PRI MC?

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mirecek
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

CO JEST PRI MC?

Příspěvekod mirecek » 30 srp 2007, 19:13

Ahojte!
Velmi ma zaujima ako sa stravujete pri MC.Pred operaciou som jedol vsetko od vyprazaneho az po fajne kolaciky a torty.Uvital by som vase prispevky comu sa hlavne vyhnut a co uz mate "odskusane" a ci po case mozno obcas zjest aj take vyprazane alebo nejaky ten zakusok. ;)
thrueman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod thrueman » 01 zář 2007, 14:26

To je strasne individualni protoze kazdy ma jinou genetickou vybavu a kazdemu timpadem jinak pracuje metabolismus. Osobne jsem vypozoroval intoleranci mlecnych produktu, hlavne mleka a jogurtu vseho druhu. Jinak mi nic nevadi. Pro detoxikaci tela a obnoveni strevni kultury je dobre pouzit Aloe Vera gel jako doplnek stravy. Uzivam dlouhodobe s kladnymi vysledky.
Ahojte!
Velmi ma zaujima ako sa stravujete pri MC.Pred operaciou som jedol vsetko od vyprazaneho az po fajne kolaciky a torty.Uvital by som vase prispevky comu sa hlavne vyhnut a co uz mate "odskusane" a ci po case mozno obcas zjest aj take vyprazane alebo nejaky ten zakusok. ;)

Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Leptospiroza » 15 zář 2007, 23:23

Já snáším mléko a mléčné výrobky úplně v pohodě.
Aby mi bylo opravdu dobře, musela bych i v klidové fázi jíst pouze potraviny typu kaše, nesmažené, lehké, grahamy, sýry, netučné a hlavně v malých dávkách (i zeleninu a ovoce).
Výrazně mi vadí kořeněná ostrá jídla, ocet, kečupy a podobné omáčky, příliš čokolády, alkohol..
Jak už je psáno výše, je to hrozně individuální záležitost. Každý snese něco jiného, ty malé dávky lze ale doporučit myslím každému s podobnými problémy a vynechání ostrých jídel a alkoholu asi taky.



Petra, http://www.leptospiroza.com
mirecek
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod mirecek » 25 zář 2007, 16:48

http://www.stravacrohn.blogspot.com pridajte aj vy váš komentár a podelte sa aj s ostatnými o vaše skúsenosti ohladom stravovania pir MC
palmexman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod palmexman » 02 říj 2007, 20:43

co třeba já osobně nesnáším je čokoláda, kafe, tvrdý alkohol
pak je část věcí, které mi sednou jak kdy, záleží s čím je zkombinuji
ale je třeba nepochopitelný, že věci, které by měli být pro nás ty dobré mi nesedí.... třeba zapít jídlo čistou neperlivou vodou, nemluvím o tom, ji pít celý den
na mě třeba blahodárně púsobí pivo a stejně tak i červené víno(mimochodem ve fr. velice nízký výskyt crohna)
macek
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod macek » 04 říj 2007, 07:07

Ahojky,
strava při MC je fakt individuální. Já si nedokážu představit, že bych jídlo zapíjela pivem nebo červeným vínem:-))))) Mě vyhovuje mléčná strava. jogurty, sýry, tvaroh...i syrové mléko múžu, naštěstí mi nic nedělá. Z pečiva rohlíky, protože chleba mě dost nadýmá a provokuje mi prújem.
aloe
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod aloe » 17 říj 2007, 13:52

Ahojky,
strava při MC je fakt individuální. Já si nedokážu představit, že bych jídlo zapíjela pivem nebo červeným vínem:-))))) Mě vyhovuje mléčná strava. jogurty, sýry, tvaroh...i syrové mléko múžu, naštěstí mi nic nedělá. Z pečiva rohlíky, protože chleba mě dost nadýmá a provokuje mi prújem.


Zkušenost jsem popsal do blogu :
http://ol3r.blogspot.com/2007/10/mj-ivot-s-crohnem.html

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti