Alkohol a Crohn

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
oweczka

Příspěvekod oweczka » 04 kvě 2010, 12:26

Ahoj, mam Crohna a pred nedavnem jsem zase prodelala relaps. Rozhodla jsem se, ze nebudu pit alk. vubec. V hospode si davam dzus zredeny s vodou nebo jen neperlivou vodu. Vsichni znami (i ti noví) to berou v pohode. Jako sem tam si nekdo rypne, ale beru to vsechno s rezervou :) Jinak beru momentalne pentasu a zrovna ted o vikendu jsem byla na akci, kde jsem se fakt bavila a tak jsem si rekla, ze si zkusim dat pivko a uvidime, co to udela. Nakonec se to zvrtlo a padlo par malych panaku, ale muzu rict, ze jsem mela akorat radnou opicku, ale nejake zhorseni, co se Crohna tyce, jsem nepocitila. Takze bych i rekla, ze to je individualni, jako s tou dietou. :)
michalB

Příspěvekod michalB » 11 kvě 2010, 18:55

Mě taky alkohol nevadí, spíš mám strach z reakce s léky. Přecijen Prednison a Azaprin je už tak sám o sobě zápřah na játra.
Energizer

Re: Alkohol a Crohn

Příspěvekod Energizer » 06 lis 2015, 15:26

Dávám si pravidelně 1x za týden pár Prazdroju a nemám problém :D
Morgaina

Příspěvekod Morgaina » 08 pro 2015, 11:55

v klidovém období jsem pila víno, hlavně bílé a sem tam na nějaké oslavě i panáka nějakého tvrdého a nic to se mnou nedělalo.
Zato v remisi se k alkoholu ani nepříblížím.
papaja1

Příspěvekod papaja1 » 06 led 2016, 21:33

Na každého působí všechno jinak :) Mně dokonce dvě tři piva dělají dobře, i když mi není úplně nejlíp. Ale v remisi bych si teda nic nedal... V klidovém se občas i pěkn zliju, většinou to se mnou nic nedělalo ani večer ani druhý den. Blbý je, že je to prostě dietní prohřešek a to tělo si to pamatuje, no...
Kortikoid

Příspěvekod Kortikoid » 21 pro 2016, 15:17

papaja1 píše:Na každého působí všechno jinak :) Mně dokonce dvě tři piva dělají dobře, i když mi není úplně nejlíp. Ale v remisi bych si teda nic nedal... V klidovém se občas i pěkn zliju, většinou to se mnou nic nedělalo ani večer ani druhý den. Blbý je, že je to prostě dietní prohřešek a to tělo si to pamatuje, no...
Alkoholové prohřešky se často neprojeví hned, ani druhý nebo třetí den. Většinou se to vymstí až zá několik dnů nebo dokonce týdnů. Vyplatí se abstinovat.