Recepty

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 11 čer 2006, 15:12

noooo, tak já sem byla teď deset dní na dovolené a tvrdě sem oabstinovala, teda docela to bylo hustý, protože všude kolem měli takový ty jižanský zákusky, koláčky, chalvu, kokosový kmeny...no útok jak hrom, ale vydržela sem to, ač sem to kolikrát málem obrečela, co to mám za smůlu a jesi mi to všechno stojí za to. nevim jesi to pomohlo, měla sem zácpu jak hrom..to se mi nestalo ani nepamatuju, takže nevim co je lepší, po 4 dnech sem byla jak těhotná...asi to ale nesouviselo s tím cukrem...jo a jinak tam neměli nic sojovýho ani bezlepkovýho, tak sem si vzpomněla na klárku a rozjela dem nízkotučný jogurtíky, který byla teda mňam v porovnání s těma co se prodávají u nás..sem si nějaký i dovezla dom, jak mi chutnaly :) a taky sem se tam dost věnovala zelenině...a čerstvým rybám...no měla sem v břichu jak v pokojíčku, ale zácpa teda byla nečekaná a moc mě netěšila, sotva sem dojela dom, tak sem prosěděla hoiďku na záchodě..tak nevim, asi ta změna klimatu.. :) nicméně sem si ověřila, že teda mléčný (kromě mlíka) a lepkový jídlo mi asi zas tak neubližuje jak ten cukr...takže asi tak...děsí mě ale to, že se musim zas začít učit na zkoušku a to nevim jak bez sladkýho zvládnu...snad to vyřeší broskvička :)))))))))))
Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 11 čer 2006, 18:45

Ahojky Barčo,tak to je fajn,že jsi měla tak pevnou vůli.Baru a kde jsi byla na dovolené?Já mám jet letos na dovču do Chorvatska,ale stále to promýšlím,mám strach.Crohn se mi poprve rozjel,když jsem se vrátila z dovolené z Itálie,tedy po 2měsících strávených doma.Někdo říká,že to vyvolalo to jiné klima,někdo zas,že je to kravina,tak nevím.
Mám stále dilema,zda jet nebo ne.
Jak jste na tom,vy ostatní?
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 11 čer 2006, 20:05

no já byla v Bosně a Hercegovině, takže vlastně skoro v chorvatsku. 16 hodin cesty autem teda bylo hnusný. nejedla sem den před cestou a taky celou cesty, abych neměla potřebu jít na záchod, stejně mi bylo zle, byla sem nadmutá a měla fest křeče, když sme tam dojeli, tak sem myslela, že pojdu, faktmi bylo mizerně, ale pak se to nějak vstřebalo.cesta zpátky byl podobnej hnůj, ale to bylo tak jediný. každopádně sem se docela bála toho, bych tam neměla nějakej problém, ale až na tu zácpu a nydýmání docela pohoda. možná to bude i tím, že sem tam trochu rozumnějc jedla...jako dost zeleniny a ryby..vlastně jen to, občas nějakej chleba..ten jejich "kruch"..mňam mňam :). protože je fakt, že doma se dosti přecpávám zbytečnostma a plácám pátý přes devátý. tak sem měla pravidelnou a docela vyváženou stravu...takže asi tak..jo a jinak, protože mám teda s tím nedýmáním fest potíže, tak mi mamka na zkoušku koupila espumisan..je na to aji reklama v TV a fakt to pomáhá..i mě a to je co říct !!!! takže vřele doporučuju :)
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 12 čer 2006, 13:07

Ahoj Pavlíno, já jsem se zrovna vrátila z fyzicky náročné výpravy na Korziku. Před odjezdem mě moje lékařka vybavila ercefurylem a smektou a instruovala mě co dělat, když by se mi zhoršila průchodnost střev. Crohn se mi teď na jaře trochu rozjel, začala jsem brát Imuran, takže jsem měla trochu strach. Ale zvládla jsem 16 hod cestu autobusem i náročný program a trochu vachrlaté jídlo. Asi by nebylo od věci poradit se s lékařem a připravit se na různé eventuality. Přeju šťastnou cestu a bezproblémový pobyt. Pe
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 26 čer 2006, 18:03

tak mi dneska mamka zahlásila, že četla nějakej příspěvek někde ne netu od holky, co má UC a furt se nemůže zbavit aktivní fáze..zvedli jí dávky léků a nic,tak jí zakázali ovoce a zeleninu. sem z toho docela nepochopila, protože sem myslela, že právě ovoce a zelenina je jedna z těch věcí, co se může pořád..kdybych nejedla tohle, tak už sem jen na domácím jogurtu a přesnídávkách bez cukru..začínám být dost zoufalaá, co to na mě vlezlo za nemoc :)
Mirunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirunka » 26 čer 2006, 18:35

Ahojky,mam take UC,uz 9let,jím téměř včechno,krom paprik a rajčat,a loupu si jablky,jinak spořádám vše.Někdy zhřeším a dám si i pálivou ňamku a nějak mě to neovlivňuje.Asi záleží na organismu.Mám raději světlé pečivo,naž tmavé a celozrzné,u toho mám pocit,že mi dlouho leží v žaludku. Jsem na Asacolu a toď vše,jen při krvácení Salofalk čípek.
V současné době jsem v 7měsíci těhu,nejsem na žádných lécích a vše je OK.
Držím vám palečky.

Mirka
Verusja
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Verusja » 09 črc 2006, 17:03

Ahojky...Tak se po nejake dobe opet hlasim,jak jsem dopadla...Kdyz jsem sem naposledy psala,mela jsem zavedenou sondu do tenkeho streva...31.5. jsem byla objednana do nemocnice na kratkou rehospitalizaci (to jsem si aspon myslela), tesila jsem se az mi vyndaj sondu a ja se konecne nadlabnu...Sondu sice vyndali,ale az po operaci,kterou jsem prodelala 8.6....Vzali mi 45cm...Ted uz jsem asi 3 tydny doma,zkousim jist...zatim vsechno v pohode...jen doufam,ze to vydrzi...Ted me jen stve,ze v tehlech vedrech se kvuli jizve zati nemuzu koupat,ani vlastne opalovat,ale to trosku porusuju...20.7. jedu do HK na kontrolu,tak snad mi uz pan doktor koupani povoli...Tak jen abyste vedeli,jak jsem dopadla...Mejte se a smejte se...paa
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 09 črc 2006, 19:02

tedáááááá, chudě malý...tak to je dost provar, že nemůžeš v tomhle pošasí k vodě..já sem dneska plavčila jak o život..někde sem četla, že je to na střeva dobrý..teda tfuj, operace..to mě snad ještě nečeká..ikdyž co já vim, co z doktoa zase vypadne..možná i tohle..ale operace se bojim..nesnášom nemosnice, nikdy sem tam nebyla dýl než den, nevydržela bych to tam...ale jestli to má pomoct, tak proč to nezkusit že. No ale nevzali ti toho střeva nějak moc???nebude ti to chybět? to sem nikdy nepochopila, jak můžou odoperovat kus střeva...dyť tam pak musí být mezera...proto se té operace bojim, kdo ví, čím mi to střívko nahradí..
Ahojky...Tak se po nejake dobe opet hlasim,jak jsem dopadla...Kdyz jsem sem naposledy psala,mela jsem zavedenou sondu do tenkeho streva...31.5. jsem byla objednana do nemocnice na kratkou rehospitalizaci (to jsem si aspon myslela), tesila jsem se az mi vyndaj sondu a ja se konecne nadlabnu...Sondu sice vyndali,ale az po operaci,kterou jsem prodelala 8.6....Vzali mi 45cm...Ted uz jsem asi 3 tydny doma,zkousim jist...zatim vsechno v pohode...jen doufam,ze to vydrzi...Ted me jen stve,ze v tehlech vedrech se kvuli jizve zati nemuzu koupat,ani vlastne opalovat,ale to trosku porusuju...20.7. jedu do HK na kontrolu,tak snad mi uz pan doktor koupani povoli...Tak jen abyste vedeli,jak jsem dopadla...Mejte se a smejte se...paa

Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 09 črc 2006, 19:21

Jo, děcka a eště něco...už pěkně dlouho nejim sladký a nemám na ně chuť!!!!!!! :D a asi sem přišla na to, čím to je...sem totiž rozjela tu Klárčinu dietu..stav teda zatim nic mioc zlepšení, ale té chuti na cladký mě to zbavilo. Ono totiž se u toho nesmí jíst žádný polysacharidy...protože (to si pamatuju eště z gymplu) ty potom jak se v organismu štěpí, tak vyvolávají chuť na ty jednoduchý sararidy a to je právě ten blbej cukr a sladkosti.. No a je fakt, že kdykoli sem si dala rýži, ani ne hodinu na to, sem měla nezadržitelnou chuť na sladkej jogurt, čokoládu nebo tak něco..no něco na tom bude. takže top jenom pro ty, co se furt snaží omezit sladký...FAKT TO JDE a to sem tomu sama nevěřila.sem za to hrozně ráda, protože přeci jenom to ničí taky zuby a leze to do peněz a zbytečně se z toho tloustne :) . Takže asi tak. Mějte se fest
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 10 črc 2006, 09:32

Ahoj Baru, já jsem byla na operaci před 3 lety. Odoperovali mi 40 cm tenkého střeva. Střevo se ničím nenahrazuje, má asi 4 metry, takže mi ho zbylo ještě dost. Akorát prostě napojili ty dva nové konce na sebe. Operace se neděs, je to nepříjemné, ale dá se to, co taky člověku zbyde, že jo? No s tou zeleninou se to má tak, že zdravé střevo potřebuje ke správnému fungování vlákninu, ale střevo se zánětem se snadno podráždí právě tou vlákninou a to způsobuje průjmy. Někdy se dokonce lidem s Crohnem doporučuje dieta bez jakékoli vlákniny. Já třeba nesnáším zeleninu a ovoce s tuhou slupkou a vysokým obsahem vlákniny (rajčata, papriky, zeli, hl. salát, apod.).
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 10 črc 2006, 09:46

Jo děcka a ještě sem se chtěla zeptat, jestli náhodou nemáte někdo zkušenost se syrovátkou...já sem totiž četla, že je to úplně zázračná věcn a všechny neduhy..no byl to nějakej reklamní leták :) ale i tak,něco z toho pravda být musí..no psali tam, že je výtečná na záněty travicího ústrojí a metabolismus, že upravuje střevní mikrofloru atd.údajně by neměla obsahovat ani laktózu, takže by neměl být žádnej problém.sem si ju koupila..sušenou v bio kvalitě a nevim, jesi mi to nějak pomáhá..asi to upravuje metabolismus tím, že pročišťuje střeva..nevim, mám pocit, že po ní mám trochu průjem..možná je to jenom sugesce..nevim, tak se chci právě zeptat, jestli o tom někdo nevíte víc, protože jak to tak vidim, máte všichni asi mnohem víc zkušeností než já..sme s mou UC teprve začátečníci :D a tak to taky dopadá, snažim se hoénemrychle vyzkoušet co se dá, bych se dostala do remise a asi si tim jenom škodim...no chybí mi ty léta praxe :)

Peťo, i tak teda je mi ta operace dost pofiderní, když ti fiknou kus střeva a pak ty dva koncespojí, tak ho musí přece trochu zdeformovat...a navíc tam musí být hrozný tlak, když to tak zkrátí a sešijou..no nevim..doufám, že se tohohle zákroku nedočkám...a co se zeleniny týče..tak přesnějak píšeš..mám docela problém se zelim, salátem, špenátem, papriky mi leží v žaludku pěkně dlouho..a to nevim, co pak dělají ve střevě..takže tohle neni nic na mě..a to sem ještě před pár lety milovala hlávkovej salát v tom klasickym nálevu...sem toho dovedla sníst na kila..teď sem si jeden dala asi tak před dvěma měsícema a druhej den sem dost trpěla...to samý se špenátem, kterej sem taky mohla denně...rajčátka mi někdy vadí, někdy ne..záleží asi, jakou má UC právě náladu :) každopádně teda je pravda, že ovoce mi vadí celkově míň než zelenina. mám zrovna poslední 3 dny docela problémy, takže se asi vrhnu jen na dětcký přesnídávečky a budu doufat, že mě to brzo přejde..
monka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod monka » 01 čer 2007, 08:55

ahojte

tiež zápasím s UC, uz asi 3-ti rok, zatial to bolo tak, ze ked sa mi ju diagnostikovali, nabehla som na dietu a mala som salofalk. no ked krvacanie prestalo a prestala som brat salofalk, presla som na normalnu stravu. teraz mam krvacanie znova, takze musim prejst na dietu. ale uz si nic nepamatam a papiere k uc tiez nemôzem najst. prosim o link alebo nejake recepty.

moc moc dik
steffi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod steffi » 04 srp 2007, 10:47

ahojte lidičky, já jsem tady nová, pěkně jsem si přečetla o čem si tu povídáte. Moc mě to sice neuklidňuje, ale stačí pocit, že ty problém ynemám sama. V dubnu mi přišli na Crohna, ale myslím, že jsem to měla už mnohem dřív, jen nebylo nutné to řešit nemocnicemi. Začla léčba a když se v červenci zdálo být vše na dobré cestě, užívala sem si prázdnin. Jeden den na slunicku, bazen a trochu vice jidla a rano sem se vzbudila s hroznou kreci a teplotou a po trech dnech jsem se vydala do nemocnice, nechali si me tam tydena jeste si delali srandu, ze sem doma moc dlouho nepobyla:-) No jenze sem musela zrusit dovolenou, sotva clovek dodelal zkousky a odevzdal praci, tak zas nic. Jenze uz jsem ctyry mesice na kortikoidech, nic mi to sice nedela, ale ani to nikterak nepomaha, bolest je stale, mam to v terminalnim ileu. ted navic me zacalo bolet i na druhe strane, to je v prd... No a chtela bych se zeptat, co jist, hybat se nehybat, jak tomu pomoct a neublizit si. Vim ze nesmim ovoce a zeleninu, lusteniny, chleba atak, ale ty rohliky uz mi nejdeou a ted kdyz je na plechu kolac s boruvkama...toz jak to vydrzet, neberu si, ael potrebovala bych ztloustnout. U me ty kortikoidy nepusobi, vazim 52 kilo pri vysce 170 a nemuzu se vyhrabat nahoru. Kazdy den mam strach, jaky bude dalsi den, s cim se probudim. Ono to ted bylo jako blesk z cisteho nebe, jeden den nic a druhy den totalni zanet. Jedna pozitivni zprava..sex mi zatim nevadi:-) Ale rada bych vedela, jak to bude pokracovat, doktori nic nerikaji, sami nevi...uz sem pochopila, ze nesmim nic planovat, ze nesmim stresovat( no fajn, ted musim napsat diplomku a cekaji me statnice), do toho jeste ucim v jazykovce a hraju v kapele...nechci se toho vzdat, ale ta nemoc prekazi. Da se zit normalne, kdy se dostavi stadium klidu? jak tomu pomoct? diky moc, aspon sem to vyhodila a mozna mi nekdo konecne neco rekne. steff
Wenny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Wenny » 14 srp 2007, 16:35

Ahojte všichni, po velkém odhodlání se i já s vámi podělím o zážitky a zkušenosti s Crohnem., protože díky vám se mi podařilo zvládnout několik krušných chvilek:-( S panem Crohnem bojuju už 8 let a zatím se nevzdává. Ze začátku to bylo v pohodě, poležela jsem si v nemocnici a doma se doléčila a život šel dál do doby, než se Croh zase ozval. Potom jsem ale marodila celý rok a nemohla jsem se z toho dostat. Když už jsem si myslela, že mám všechno za sebou, tak se k tomu všemu přidaly píštěle a ty snad byly horší než sama nemoc. Operace píštěle se sice povedla, ale nezahojila se moc dobře, takže následovaly další operace a k tomu ještě vývod, který mi naštěstí teï po púl roce sundali.Musím zaklepat, protože mám teï konečně klid, který, doufám, potrvá co nejdéle. Během těch několika let jsem zjistila, že je nejdúležitější strava.Protože se snažím vyhýbat rúzným chemickým potravinám a přípravkúm, tak jsem si koupila mladý ječmen, který se pije a hlavně je bez chemie a obsahuje vše, co moje tělo potřebuje. V době kdy jsem jedla méně než roční dítě, tak mi to nejspíš zachránilo život, protože jsem toho mohla vypít kolik jsem chtěla a věděla jsem, že mám všechny dúležité vitamíny a enzymy. Zjistila jsem, že dieta na crohna není zrovna úplně to nejlepší, co by mě ho mohlo zbavit, tak jsem pátrala dál a začala jsem jist podle biorytmu roku a dne. Hlavní jsou kvalitní potraviny - obiloviny, zelenina,trochu ovoce, bylinky....Samožrejmě jsem nemohla a ani teï ještě nemúžu jíst úplně všechno, ale letos už jím syrovou zeleninu a zatím v pohodě, k tomu mladý ječmen a mám pocit, že se Croh snad nikdy nevrátí.I výsledky vypadají zatím slibně, takže věřím, že to bude jenom lepší a lepší a příští koloskopii spadne doktor ze židle:-) Problém je, že se musím trochu krotit ohledně práce, protože více stresu a vrací se velice rychle zpátky. Výhoda je, že mám čas alespoň sama na sebe, když už nic:-) Tak zatím ahoj
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 18 srp 2007, 09:11

for Wenny: Ahoj chtěl bych se tě zeptat na ten mladý ječmen. Už jsem o tom slyšel od člověka co má MC a prý mu to taky pomohlo. Ale když jsem navštívil http://www.gw-int.net tak to na mne púsobilo, že to je nějaká blbost jak z lidí vytáhnout peníze. Jestli budeš mít chu a čas tak napiš v čem je to dobrý.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti