drsná dieta

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

drsná dieta

Příspěvekod Klarka H. » 28 bře 2006, 17:25

Ahoj vsem,
tak jsem si neco precetla o "specific carbohydrate diet" (? specifická uhlovodanová dieat). Doporucuje to nejaka britska gastroenterolozka jako dietu specialne pro lidi s UC MC, kdo ctete anglicky mrknete se treba na http://www.scdiet.org
No a je tam samozrejme rada "uspesnych story" typu "zkusil jsem a do pul roku jsem vysadil vsechny leky" a podobne, coz me vzdycky nuti k pochybovacnym usmevum. Nicmene, mam fakt kontakt na lidi s Crohnem kterym ta dieta hodne pomohla, takze neco na tom asi je. No a v cem spociva - to je prave to drsny: zadny potraviny obsahujici karbohydraty (tj. obilniny, kukurice, brambory, ryze), k tomu zadne mleko ani mlecne vyrobky krome domaciho jogurtu (nesmi se laktoza) a zadny cukr (glukoza ani sacharoza), jen med. Je to docela maso, takova znacne zostrena bezlepkova dieta. Cetla jsem ze dost lidem s Crohnem bezlepkova dieta pomaha...takze premyslim o tom to zkusit. Jak se na to divate? Nejake zkusenosti, napady, nazory?
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 29 bře 2006, 19:06

No počkej a když jako nemůžu obilí, kukuřici rýži a brambory, tak čím to mám jako nahradit???????????To tam nepíšou???Bo teda držim bezlepkovou dietu, takže nejíst rýžový nebo kukuřičný produkty, to bych asi nejedla nic než ovoce a zeleninu...Jinak o tédle dietě sem cosi slyšela už dřív a mám pocit, že ji nějak moc nedoporučovali, že prej organismus ty uhlovodany víceméně potřebuje...no nevim, možná zdravej organnismus to potřebuje...Jinak fakt nevim, jelikož mám pocit, že mě už nepomůže ani svěcená. A to mám jenom UC 1.stupně, takže nic moc hroznýho, ale problémy nemizí ani trochu...jinak mlíko, sýry jogurty nejim vůbec, bo mám už vyzkoušený, že mi to mýmu střívku nedělá dobře.... :) takže jim sojový produkty...no fakt nevim co na tudle dietu říct...fakt by mě zajímalo, který ty věci se doporučujou teda jíst. Jinak začínám vážně uvažovat o makrobiotické stravě...prej to taky hodně pomáhá...ale je to samá jáhla, kroupa,cizrna..a podobný nadýmavý věci, takže se bojim, bych se zachvilu nevznášela nad Olomoucí jako vzducholoď... :)
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 30 bře 2006, 13:14

no tak v zasade muzes jist jakykoli ovoce a zeleninu, vsechny druhy masa, a co se tyka peciva, tak jedina mouka ktera je dovolena je z mandlova, coz ani nevim jestli je u nas k dostani.
Jinak bezlepkova dieta se crohnarum casto doporucuje, jake jsou efekty nevim. Ale co se tyka tebe, tak jsi si jista ze ti dela dobre ta soja? Protoze ona neni nic moc...mozna bys misto makrobioticke stravy mela zkusit vynechat tu soju, naopak maso - bilkoviny plus zelezo - je pri techto chorobach dost uzitecny...
No počkej a když jako nemůžu obilí, kukuřici rýži a brambory, tak čím to mám jako nahradit???????????To tam nepíšou???Bo teda držim bezlepkovou dietu, takže nejíst rýžový nebo kukuřičný produkty, to bych asi nejedla nic než ovoce a zeleninu...Jinak o tédle dietě sem cosi slyšela už dřív a mám pocit, že ji nějak moc nedoporučovali, že prej organismus ty uhlovodany víceméně potřebuje...no nevim, možná zdravej organnismus to potřebuje...Jinak fakt nevim, jelikož mám pocit, že mě už nepomůže ani svěcená. A to mám jenom UC 1.stupně, takže nic moc hroznýho, ale problémy nemizí ani trochu...jinak mlíko, sýry jogurty nejim vůbec, bo mám už vyzkoušený, že mi to mýmu střívku nedělá dobře.... :) takže jim sojový produkty...no fakt nevim co na tudle dietu říct...fakt by mě zajímalo, který ty věci se doporučujou teda jíst. Jinak začínám vážně uvažovat o makrobiotické stravě...prej to taky hodně pomáhá...ale je to samá jáhla, kroupa,cizrna..a podobný nadýmavý věci, takže se bojim, bych se zachvilu nevznášela nad Olomoucí jako vzducholoď... :)

Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 30 bře 2006, 18:43

Fakt jo???Soja nic moc????Tak to nevim, jak bych to vydržela, bo to bych fakt nejedla nic. Jakože vegetarián nejsem, ale maso mi nechutná...takže jim čas od času jenom ryby...tak jednou za čtvrt roku...:) ale ty prej sou taky zdravý.Začínám uvažovat, jesi teda nezkusim chvilu nechat soju sojou, ale zatim nemám představu jak a čím ju nahradim...¨
No a ta mandlová mouka...tak to může být dobrý jak hrom. Myslim si, že by se to dalo určo sehnat v nějaké zdravé výživě...ale asi za to budou chtít nehorázný peníze. Ale nadchlo mě to....zkusim roztáhnout sítě.. :)
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 31 bře 2006, 07:02

No, ona totiz soja dost zahlenuje, coz mi opravdu nepotrebujeme, a navic je hur stravitelna...
ale jestli nejis maso, to je trochu problem...nekde clovek ty bilkoviny sehnat musi :-)
ja ti covece nevim s tou moukou, docela jsem tady v Brne ty zdravy vyzivy obehla a nic..jestli na neco narazis, tak to bude super
mam dost receptu co s ni, ale zadny tip kde by se tady (nebo aspon ve stredni Evrope) dala sehnat.
Fakt jo???Soja nic moc????Tak to nevim, jak bych to vydržela, bo to bych fakt nejedla nic. Jakože vegetarián nejsem, ale maso mi nechutná...takže jim čas od času jenom ryby...tak jednou za čtvrt roku...:) ale ty prej sou taky zdravý.Začínám uvažovat, jesi teda nezkusim chvilu nechat soju sojou, ale zatim nemám představu jak a čím ju nahradim...¨
No a ta mandlová mouka...tak to může být dobrý jak hrom. Myslim si, že by se to dalo určo sehnat v nějaké zdravé výživě...ale asi za to budou chtít nehorázný peníze. Ale nadchlo mě to....zkusim roztáhnout sítě.. :)

Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 31 bře 2006, 07:04

jo a jeste me napadlo, ty urcite jis ruzny sojovy maso, klaso, ruzny pomazanky a tak co? urcite nejis jen cistou soju, co? no tak do toho se pridava hodne mouky, plus ruzny chemicky veci aby to drzelo pohromade, takze to ti taky nemusi delat uplne dobre.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 31 bře 2006, 12:24

Jo jim sojový maso, ale to, kde je napsaný, že je bezlepkový...ja třeba fakt, že se prodává v takovým kelímku sojová pochoutka...je to jakoby čína ze sojovýho masa...tak to mi vážně dobře nedělá, bo je to dost pikantní....ale jinak jim sojový jogurty a pomazánky Sivo-ty sou bezlepkový a bez chemikálií. Sem trochu ujetá na bio potraviny, takže nic chemickýho bych do sebe nenacpala...když si pak představim jak se to moje nebohý střívko trápí s nějakýma éčkama...A taky sojový mlíko mi dělá blbě, takže piju rýžový. Je sice drahý jak hrom ale je moc mňam :) no leze to do peněz šíleně, ale zase když to má pomoct a nemá to ublížit, tak proč do toho neinvestovat. někdo dá 50 kč za krabičku cigaret, jí si radči dopřeju nějakou biodobrotu :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů