>>!! Tekuta Strava !!<<

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
pipman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

>>!! Tekuta Strava !!<<

Příspěvekod pipman » 07 bře 2004, 14:46

Nazdarek lidi,

mate nekdo zkusenosti s tekutou stravou?Mam UC a myslel jsem jestli kdybych jedl (pil) pouze tekutou stravu,ze by se mi to mohlo zlepsit a mohl bych treba uz konecne vysadit kortikoidy.Jestli s tim ma nekdo zkusenosti tak nevahejte a prosim napiste mi !!
pipman@tiscali.cz
Diky moc za vsechny Vase maily
ghiv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod ghiv » 11 lis 2004, 15:45

To me jakmile mi diagnostikovali Crohna tak sem dostal na vyber, bud budu brat kortikoidy nebo 14dni v kuse pouze popijet Fresubin, nic nejist. Samozrejme ze sem se branil chemii a muj stav se rozhodne silne zlepsil. Take v posledni dobe, kdy prave po nedavnem vysazeni kortikoidu sem na tom docela blbe tak Fresubin je asi tak jedine po cem si muzu byt jisty ze kdyz to snim tak mi nebude blbe. Doporucuju, bohuzel ne vzdy ti pojistovna uhradi celou cenu.
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 12 lis 2004, 10:36

Byla jsem asi dva měsíce na tekuté stravě - dostávala jsem ji pumpou, přes sondu (hadičku nosem), do žaludku. Bohužel chvíli na to, jakmile jsem začala pomalu jíst se mi vše vrátilo. Střevům to ale určitě dělá dobře. Popíjet bych to ale dlouhodobě nevydržela. Hodně štěstí a výdrže, pokud se do toho pustíš.
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 15 lis 2004, 16:43

ja jsem to mela taky 2 mesice a k tomu ty kortikojdy.Po vysazeni umele vyzivy mi nioc nebylo az po vysazeni kortikojdu jsem mela pocity na zvraceni. Po 14 dnech dobry a tedmam krev vporadku a jim s mirnou dietou. Stolici jednou az 2x. Cejtim se jak zdrava. Doufam, ze mi to tak vydrzi dlouho
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 04 pro 2004, 00:04

Ahojky, já už jsem na enterální výživě přes pumpu podruhé. Minulý rok to byly 4 týdny, a pak to bylo všechno OK. Teď se mi to rozjelo při těhotenství a jsem na tom zase. Jenže tentokrát asi až do porodu. Je to děs a hrůza, pořád bejt závislej na pumpě. Člověk skoro nikam nemůže, navíc všichni okolo jí a člověk nesmí nic, absolutně nic. Radši budu brát silný léky než tohle podstoupit znovu. Teď to dělám jen kvůli malýmu, protože mi nemůžou zvýšit dávky léků.
Karambolka
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 04 pro 2004, 17:48

Tekutá strava už mně mockrát doslova zachránila, téměř každý rok si chodí moje střevo odpočinout do nemocnice. Nejdéle jsem byla na umělé výživě tři týdny a střevo se výrazně zahojilo. Fakt dlouhodobě se to pít nedá, pak už začne stávkovat i žaludek, ale přes enterální sondu, jak psala Zuzka, je to snesitelné. Jde i o domluvu s lékařem, zavedl mi sondu a pustil mě domů, chodila jsem s tím¨chobotem i do školy, pomohlo to.
Slyšeli jste o Nutridrinku? Tím se dá strava taky nahradit a ulevit tím zažívání, držte se, Hanka
zuzana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zuzana » 14 pro 2004, 23:25

[quote]
Jojo, Nutridrink je dobrej, lepší než fresubin. Syn má předepsané 4 denně, dá se to pít, protože je to v krabičkách jako fruko s brčkem a dělají to v různých příchutích, včetně ovosných. U nás se pije ale jen čokoláda, na ovoce žaludek stávkoval. je to ale drahé, naštěstí zatím máme 120 krabiček na předpis už po třetí. Jasně že se to časem "přepije", ale dá se to zvládnout.
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Leptospiroza » 10 říj 2005, 22:45

Nutridrink je náhrada stravy? A na předpis? Budu vám vděčná, když mi napíšete info o tom co je to a jak se dá získat, na mail leptospiroza@centrum.cz. Díky moc, je mi teď po každém jídle zle a bez jídla zas vysílení.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 12 říj 2005, 12:03

Ještě jsem neslyšela o tom, že by Nutridrink pojišťovny proplácely. Je to navíc dost drahé. Jedno balení stojí od 38 - 46 korun. To je strašné.
Katka
vjerka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vjerka » 12 říj 2005, 12:06

Ahoj,

mě předepisovali nutridrinky na nutriční ambulanci na Karláku, když mě pustili po měsíci z nemocnice. Vždycky 2 na den. Ale musí to schválit revizní lékař.
chobajz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chobajz » 13 říj 2005, 17:34

Mě před několika lety napsali Nutrison a bylo to placené pojišťovnou. Pravdou je, že ty komerčně prodávané nutridrinky jsou chutnější. Ale troch kakaa to spraví!
nopl
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod nopl » 14 říj 2005, 08:13

U nas na Slovensku je to plne hradene, a dokonca sa mi zda ze to moze predpisat aj obvodny lekar...
lienka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lienka » 14 říj 2005, 08:40

potvrdujem nopla; nutridrink mi predpisala obvodna asi na mesiac ako doplnok stravy, doplaca sa 10 - 20 halierov na balenie (podla prichute)
a moje skusenosti su viac ako pozitivne
annika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod annika » 22 pro 2005, 21:37

Začalo mi krvácení když jsem byla na 40 mg prednisonu,ale ted spolehám na bylinky,doufám že pomužou(ale to je jinde v tematu) ...

Podle přichute? to jsou přichute? Jaky to je? Kolik toho je v jednom balení?Díky za odpověd!
lienka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lienka » 29 pro 2005, 09:18

jedno balenie ma cca 200 ml a vyzera ako maly dzusik v krabicke, prichute su cokolada, vanilka, karmel, jahoda a este asi aj nejake ine, tieto su najcastejsie, len si treba dat v lekarni pozor aby ti nedali Nutridrink s pridanou vlakninou (co sa mi raz stalo a potom som vymienala)
na slovensku sa da na recept predpisat az 100 baleni a potom odporucam aspon odvoz domov si nejako zabezpecit

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů