Banany

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Banany

Příspěvekod andreak » 23 črc 2003, 21:25

Ahojte lidicky!
Tak mi moje teta, pracujici ve zdravotnictvi, povidala, ze se prokazalo, ze banany jsou dost nebezpecne na streva. Dokonce se snad i prokazala souvislost mezi strevnimi chorobami a banany. Pry se to nalepi na streva a hnije... Meli byse konzumovat tak nanejvys 2 banany tydne:(
Vi o tom nekdo neco?
Andrea
fitr
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod fitr » 24 črc 2003, 21:16

Ahoj,
tak tímhle si mě docela dostala. Já jsem vždy od všech lékařů slyšel jen pravý opak. Banány jsou prý na střeva jedna z nejlepších věcí která je. To že se nalepěj na střeva a jsou mazlavý neni na škodu, ale je to spíše jejich přednost. Pokud totiž obalej stěnu střeva tou mazlavou hmotou tak jí procházející potrava tak nepoškozuje. Dokonce jsem měl období, asi před 15ti lety, kdy se na pokyn lékaře moje strava skládala jen z banánů a fresubinů. Mějte se.
Stranger
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stranger » 26 črc 2003, 21:50

No, já taky všude čtu, že banány jsou super. I v nemocnici sem banán dostal jako součást jídla.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 27 črc 2003, 19:06

no me to taky dostalo, taky jich snim celkem dost. Pokusim se zjistit zdroj te informace.
A.
Makrobio
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Makrobio » 28 črc 2003, 13:24

Čau všichni, tak za prvé. Banány pocházejí z tropického pásma, tedy ne z našeho, tudíž nevhodné. Dále, obsahují specifické tropické bakterie, pro nás nevhodné a naše střeva obzvlášť. A nakonec, z hlediska poměru sodíku a draslíku v našich buňkách obsahují stokrát víc draslíku, což nás potom láká k potravinám opačným (např. šunčičce)takže když neumřeme na rakovinu tlustého střeva, tak po konzumaci těchto a jim podobných potravin budeme roztřesení perkinsni nebo alzeheimři. Dobrou chuť. Martin.
Stranger
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stranger » 28 črc 2003, 17:01

to Makrobio: A to, že je něco z jinýho pásma znamená apriori problém? Tak to má problém každý! Je to velice snadný takhle něco vypálit, ale radši bych věděl o co se tvá teorie opírá, příp. nějaké relevantní odkazy atd.
Nicméně mi to připomíná jednu zajímou věc. Četl sem teď několik různých příruček ke Crohnově nemoci a v jedný se psalo, že margarín podle nich má velkou zásluhu na týhle nemoci. Tuším, že ve Švédsku, kde se prý nejvíce konzumuje je také největší výskyt nemoci. Druhá kniha měla vypsané vhodné a nevhodné věci pro Crohna a mezi vhodnými: margarín:). Tak si vyberte!
Makrobio
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Makrobio » 01 srp 2003, 10:39

Ahoj. Ano, to má problém apriori každý, proto mají dnes lidé (lidé ve "vyspělých" státech, kde mají všeho hojnost) cysty, nádory, cukrovky, rakoviny všeho druhu, alzehaimery, naše crohny a kolitidy, vředy apod., ale i obyčejné chřipky (v zimě si dávat pomeranče, manga, banány apod. – copak to v tu dobu u nás roste, bylo to tady v dávných dobách ?. to je hotový šok pro organismus, vitamínů je dost v kulatých zimních zeleninách, např.), tedy proto mají dnes lidé všechny tyto a samozřejmě mnoho dalších nemocí už ve čtyřiceti letech, hranice se posouvá čím dál tím níž. Jistě záleží na člověku jako takovém, každý má jiný kořínek, ale celkové statistiky hovoří za vše. Na závěr. Na dostupné prameny jsem odkazoval ve foru Energie, opakuji i zde, Všechny knížky od Michio Kushi a Jarmily Průchové, jsou už i v knihovnách, v Praze určitě, nebo ke koupi např. knihkupectví Hledající, Debora Bednářová. www. hledajici.cz, http://www.knihydobra.cz. Není to jednoduché, hledá každý, já zatím nedám na makrobiotiku dopustit, ale abych aspoň trochu uspokojil mé odpůrce, nikdy neříkej nikdy.
Mějte se krásně a hodně zdraví všem.
Martin
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 22 zář 2003, 13:27

Ahoj. Ano, to má problém apriori každý, proto mají dnes lidé (lidé ve "vyspělých" státech, kde mají všeho hojnost) cysty, nádory, cukrovky, rakoviny všeho druhu, alzehaimery, naše crohny a kolitidy, vředy apod., ale i obyčejné chřipky (v zimě si dávat pomeranče, manga, banány apod. – copak to v tu dobu u nás roste, bylo to tady v dávných dobách ?. to je hotový šok pro organismus, vitamínů je dost v kulatých zimních zeleninách, např.), tedy proto mají dnes lidé všechny tyto a samozřejmě mnoho dalších nemocí už ve čtyřiceti letech, hranice se posouvá čím dál tím níž. Jistě záleží na člověku jako takovém, každý má jiný kořínek, ale celkové statistiky hovoří za vše. Na závěr. Na dostupné prameny jsem odkazoval ve foru Energie, opakuji i zde, Všechny knížky od Michio Kushi a Jarmily Průchové, jsou už i v knihovnách, v Praze určitě, nebo ke koupi např. knihkupectví Hledající, Debora Bednářová. www. hledajici.cz, http://www.knihydobra.cz. Není to jednoduché, hledá každý, já zatím nedám na makrobiotiku dopustit, ale abych aspoň trochu uspokojil mé odpůrce, nikdy neříkej nikdy.
Mějte se krásně a hodně zdraví všem.
Martin

Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 22 zář 2003, 13:33

Já jsem si také půjčila knihy od Kutshi (měla je u nás maminka, která má synka s cukrovkou), ale v té knize bylo pořád samé věci z pšenice- prostě zrníčka, lupínky a takovéto věci. Vždyť to stejně nemůžeme.

Jinak co se týká těch banánů, tak je sním docela hodně, protože to je jediné ovoce, které mohu. Všude je doporučené. Ale je to stejně zajímavé-už jsem měla napůjčováno spousty knih a v jedné knize mi to jídlo-zeleninu či ovoce doporučili a v druhé vyvrátili. TAK SI PAK VYBERTE, CO VLASTNĚ MÁTE JÍST!!!

Jsem z toho někdy pěkně zmatená (a zoufalá =o)).
Když si jdu do obchodu pro svačinu,tak tak čumprdlikuji, co si vůbec mám dát, když nemám výběr. ´=o)

Přeji hodně zdaru v lovu
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 25 zář 2003, 22:10

Mirka mi připomněla moje věčné otálení v obchodech s potravinami-taky tam vždycky půl hodiny stojím-ostrha mě tam už dobře zná....a nakonec odcházím s rohlíkem,jogurtem nebo právě s banánem.Jiné ovoce jako vy ostatní taky nemůžu a vždycky mi banány bly doporučovány od lékařů.Ten draslík, na který jsou bohatý,jak píše Makrobio-je právě pro lidi, co trpí průjmy dost důležitý.Častými průjmy se dráslík z těla vylučuje a je třeba ho dodat zpátky,podle mě jsou banány lepší než draslík v podobě tablet.Nevím.Někde jsem četla,že banán může působit proti stresu,Je fakt, že mi někdy bývá po banánu těžko,ale tvoří součást mé snídaně.Tak se snažím.
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 28 říj 2003, 20:25

Docela vám všem závidím, že vám banán nic nedělá. Pokud sním banán, mám do půl hodiny příšerné křeče a svíjím se. Před zjištěním nemoci mi banány nic nedělali a jedla jsem je velice ráda. Teď mám bohužel smůlu. Ale přiznám se, že někdy radši trpím, ale ten jeden banán sním.
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 29 říj 2003, 16:58

Dříve mi dělal banán taky problémy, ale teď pohoda.
Zkus ho rozmixovat nebo jsem si z něj dělal, s ostat. ovocem, pyré.

Dejvid
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 30 říj 2003, 14:32

No já bych asi pyré nezkousla, snad nai koktelj. To ho raději sním jen tak nebo si ho namočím do čokolády. Hm,

ahoj, jdu zase pracovat

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti