jak zhubnout???

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 01 srp 2003, 23:34

Ahoj Zuzko,
ja mam opravdu stesti, ze muzu vetsinu zeleniny i ovoce, i kdyz samozdrejme ne ve velkem mnozstvi. Nejim akorat zeli a lusteniny.Na to se da zvyknout. Majinezy jsem nastesti nikdy rada nemela, ale je prusvih, kdyz si nekdo predemnou otevre bramburky... Jinak pecivo teda jim pravidelne na snidani. Co snidas? Presnidavka by mi asi nestacila.
Brambory samostatne taky jim i kdyz uz celkem malo a testoviny taky dost malo. (myslim, ze po tech se celkem taky tloustne, i kdyz se zdaji dietni). No ale neco clovek jist musi, ne?
Hodne zdravi, Andrea
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 06 srp 2003, 07:59

Ahoj Andreo,
měla jsem služební cesty, tak jsem neměla odkud psát. Co se týče snídaně, tak většinou je to u mne jogurt, jogurtové mléko, či ta přesnídávka. Zvykla jsem si a stačí mi to. Je důležité se nasnídat, aby se nastartovaly trávící mechanismy. Pokud nestačí tato snídaně (třeba když mi po ránu kručí v břiše), dám si třeba jogurt s ovocem (například snáším banány, jablka, broskve a podobně). To podle mého názoru musí zasytit dostatečně. Pokud ale člověk opravdu musí ten rohlík (navíc my většinou nemůžeme celozrnný, což je škoda), tak by ho měl jíst rozhodně se sýrem tvarohovitého typu (lučina, žervé, ricotta, cottage, imperial, apod.), jelikož ty se díky procesu, kterým projdou při výrobě, složení sýra a stravitelnosti neřadí mezi bílkoviny. Rozhodně nejíst rohlík i se sebedietnějším salámem. To je vlastně další varianta mé snídaně. Když mám chuť na salám, dám si třeba moravské uzené, nebo šunku od kosti (nesnáším normální dušenou šunku, protože již jsem dlouho nesehnala takovou, ve které by bylo alespoň 60% masa) a nebo u nás mají v Meinlu hrozně dobrý dietní salám od f. Kliment. Většinou mi stačí 10 dkg a jsem nasnídaná. Není problém přidat zeleninu, když ji můžeš. A 10 dkg tvrdého sýra se zeleninou, nebo zeleninový, či ovocný salát je taky super. Jen ne ovoce s bílkovinami.
Ty těstoviny si myslím nejsou zase až tak hrozné. Samozřejmě, že pokud jsou se smetanovou omáčkou, tak se jejich kalorická hodnota mnohonásobně zvyšuje, ale pokud se zapečou s houbami, vejcem, pórkem, nízkotučným sýrem, nebo se ta smetanová omáčka vyrobí z nízkotučného mléka (což jde), tak jsou určitě v pohodě. Přesně jak jsi psala - "něco přeci musí člověk jíst!". Nedá se navíc vyžít jen z masa. U nás v práci dělají tyto těstoviny moc dobrý. Jsou pro mne super, jelikož je dost ošidí o tu zeleninu, houby a tak, ale chuť těstovinám zůstane velmi dobrá. Já stejně ty jmenované složky ve velkém nemůžu.
Tak abych nezaplnila celou stránku.
Poslední věc, na kterou jsem si při psaní vzpomněla je pití - piji tak 3 litry nesycené vody, či čaje denně. To strašně napomáhá hubnutí. Musí se pít ale postupně.
Měj se hezky, Zuzka.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 06 srp 2003, 20:26

Ahoj Zuzko,
dekuju moc za poucne rady. Vidim, ze to beres opravdu z gruntu!
Ale co se tyce te snidane, tak asi zustanu u chleba s marmeladou. Jogurty totiz moc nemuzu, jen tak sem tam jeden a rozhodne ne na prazdny zaludek. Mlecne vyrobky snasim dost spatne, jen obcas si dam kousek trvdeho syra (emental) nebo koziho, jinak nic. A presnidavka me nezasyti, zvykla jsem si rano vice jist, (2-3 chleby)jinak je mi spatne. Salam po ranu taky nic moc...
Tak se budu aspon snazit vice pit:)
Diky za rady a mej se hezky,
Andrea
veruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod veruska » 12 srp 2003, 13:33

ahoj holky, jsem moc rada že nejsem sama kdo tuto dietu držel. přijde mi že jsem díky ní zhubla ale doktoři tvrdí že jsem si tim navodila Crohna. ja si myslim že je to kravina, protože je to dieta která obsahuje všechno (krom tuků) ale nejí se jen dohromady maso+brambory, však víte... Asi se k této dietě vrátím. Jinak pro Andy mam dobrou zprávu zkus ráno snídat croasant(i třeba s čokoládou) neni to kaloricka bomba rohliku a rozhodně po tom neni hlad a mě není špatně. mějte se hezky holky. až zhbnu určitě dam vědět, tak za deset let... Přeju hodně zdravý a pevný nervi. Verča
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 14 srp 2003, 14:33

Ahoj!
Předně si také nemyslím, že by tato dieta mohla přivodit Crohna, to je asi první doktor, který přišel na důvod vzniku této nemoci.:-) Já tu dietu držím až od doby, co nemoc propukla, tak nevím z čeho to můžu mít já.:-) Překvapila mne ta informace o croasantu, jelikož jsem si doposud myslela, že je z listového těsta a to jsem považovala za tučné. Na to se musím někde kouknout. Pečivo mám totiž fakt ráda. Jinak musím se smutkem říci, že si příští asi tak týden můžu nechat o tuhé potravě zdát. Od včerejška jsem neměla nic a odpoledne zkusím přesnídávku, či něco jiného tekutého. Vetřelec zaútočil a všechno, co si člověk tak dlouho dával dohromady, zničil. Ještě další noc v křečích a snad se i svěřím zpět do rukou nemocnice. Tak přeji všem, ať je vám dobře, protože u mne to zrovna stojí za houby.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 14 srp 2003, 15:01

Ahoj Zuzko,
preju ti pevne nervy a zdravi, at ten croasant brzo vyzkousis!
Me to taky prekvapuje, ale urcite ho rada vyzkousim:) Takovy cerstvy po ranu...jeste me to laka dat si k tomu kaficko, ale to uz byhc si dopravala moc...
Mej se pokud mozno hezky, Andrea
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 18 srp 2003, 08:49

Ahoj Andreo,
děkuji moc za přání. Už jsem snad z nejhoršího venku - br. kaše byla střevama schválena. Snad mne už nic nepotká, jelikož v pátek musím odlítnout do Anglie. To je asi nejhorší - strach, že se tam člověku přitíží. Naštěstí jsem našla, že Allianz pojišťuje na léčebné výlohy bez stanovení horní hranice plnění. Snad to nebudu potřebovat. Mějte se všichni moc hezky a ať se vám daří zhubnout - já právě s velkou radostí přibrala za víkend 1 kg z těch 2 kg, co jsem ztratila :-)))).
Zuzka
veruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod veruska » 01 zář 2003, 15:44

Ahoj holky, myslim že listové těsto je nejméně tučné ze všech těst, zak proto. Zuzce přeju brzké uzdravení. Já teď byla 14dní v Bulharských horách a zhubla jsem tak 5kilo ale doma se to vratilo a jsem z toho fakt smutna protože jsem jedla málo. Akdyž nejsem v poho vrací se mi muj zlozvyk- přejídání. I když cvičim snad každy den nehubnu. Už mě to štve. Já mám snad zatim crohna v klidu,jen občas mám problem že chodim častěj na WC a občas nějaká ta bolest břicha. Ale jsou i horší věci. Žijem. Zuzi drž se. Verča
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 02 zář 2003, 18:59

Zdravím všechny, po delší pauze jsem opět zde!!
Během té pauzy jsem se dostala docela do pohody a dokonce jsem něco přibrala - ze46 na 50kg. Ale jak se znám, bude to zas za chvilku pryč :-((. Dostala jsem zase Fresubin, ale tentokrát jako doplněk k jídlu. Pomáhá to, ale je mi z něho nanic...
Zatim přeju klidná střeva a mějte se všici fajn! Evik
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 03 zář 2003, 08:08

Ahojky,
jo zhubnout, to je muj dlohodoby problem. 40 kilo jsem videla naposledy v nejnizsich rocnicich ZS. Ja mam 69 kg. kdyz jsem odchazela z nemocnice po 3,5 tyden.pustu, kdy jsem byla na kapackach a ke konci hopitalizace me ucili jist, jsem odchazela s 65kg.

Ja si moc vybirat nemohu. Ovoce a zeleninu nesmim. Muzu banany, jablko(ale je mi po nem tezko-takze ne) a mrkev. vse dobre prokousat. Jim taky mardarinky oloupane v konzervach. To je vse. nesmim tucne a presmazene =o(.
No moc si toho vybirat nemohu.Mliko jsem pila jako vodu, ale ted je mi po nem tezko a uz mesic jsem ho nemela =o( Radeji chut pretrpis,nez aby ti bylo spatne.

me bylo spatne v pondeli (dnes je streda) a vcera jsem dostala menstruaci. Proc to pisu, chci se zeptat-mivate pred menstruaci bolesti? me v pondeli bylo priserne blbe-bolelo me brich vlevo od pupku-pod zebry. A vcera me tak bolelo bricho-spise v te dolni casti a pak se objevil menses. Jenze ja jsem z toho tumpachova,protoze me v dubnu taky bolelo bricho v podbrisku a menses to nebyl-sla jsem pekne do nemocnice.

Jak jste na tom vy?

díky za odpovedi.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 03 zář 2003, 20:17

Ahoj Mirko,
asi ti moc neporadim. Nekdy me boli bricho a nekdy ne. Ted momentalne me teda boli a tak cekam, co se z toho vyvrbi. Jeste nez mi zjistili crohna, tak jsem mela vypozorovane, ze me boli pred menzesem bricho mnohem vic kdyz se nehybu. Jinak mam z kortikoidu tak zmatene hormony ze me ohledne menzesu porat ceka nejake prekvapeni. Jsem zvedava, kdy se to trochu stabilizuje.
Pevne nervy, Andrea
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 22 zář 2003, 13:35

Poradte mi jak mam zhubnout? pri sve vysce 170 mam 70 kg a vali se mi to na bricho. Uz i muj pritel do me vcera ryl. Ale cele leto jsem jezdila na kole a s detmi z krouzku jsem chodila skoro denne na koupaliste a ani deko pryc.Nevim co s tim =o(
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 23 zář 2003, 09:23

Ahoj Mirko,
bohuzel mam ten samy problem. Pres leto jsem pribrala asi 4-5 kg a nevim co s tim! A to si vubec nepripadam, ze bych se nejak cpala, jedla moc sladke nebo tucne! Taky obcas jezdim na kole nebo pracuju na zahrade. Ze zoufalstvi se asi pujdu podivat do lekarny na nejake prasky abych nemela hlad... (protoze je pravda, ze mam porat hlad, ktery proste nemuzu ignorovat a musim se neco maleho vzit) Je to po entocortu. Nedavno jsem ho zapomnela, asi 3 dny jsem si ho nevzala a vubec jsem nemela hlad!
Kdybych se ho tak mohla zbavit!
Hodne stesti! Andrea
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 23 zář 2003, 20:33

Ahoj holky,
ona chuť neustále na něco je způsobena těmi kortikoidy, které zvyšují glykémii v krvi a stoupá tak chuť po novém. Když to na Vás příjde tak se snažte nahradit sladké.....apod. např. sušeným ovocem nebo jezte jen rajčata nebo takovouto zeleninu.Jen nikdy nemíchjte ovoce a zeleninu.A k dobré večeři se dejte např. brokolici nebo vařený květák s cibulí okurkou, paprikou a rajčatem. Tímto se můžete i přejíst. Hlavní je si ttoto jídlo něčím zlepšit, zchutnit - např. namáčejte si růžičky brokolice do kečupu dia smíchaného s byliným pepřem, majoránkou......

Dejvid
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 25 zář 2003, 14:22

Ahoj všichni.
Tak jsem se vrátila z Anglie celá a naštěstí jsem nepotřebovala pojištění. Prý jsou tam doktoři ne zrovna nejlepší - vyslechla jsem si docela dost hrozných historek. Jinak k tématu hubnutí bych ráda poznamenala, že jsem našla své tabulky s kalorickými hodnotami různých jídel. Bohužel špatná zpráva - listové těsto má 423,03 kcal/100g, zatímco i rohlík má "jen" 308 kcal/100g, celozrnný 286 kcal/100g a chléb konzumní 249 kcal/100g. Jinak musím říct, že jestli mne něco opravdu nezasytí, tak to je zelenina bez ničeho. Navíc ji teda většinou nemůžu a květák už vůbec. Ale je rozhodně pravda, že k hubnutí tato strava určitě vede. V Anglii jsem se celou dobu musela živit zmrzlinami a sladkým, jelikož je to to nejlevnější, co tam mají. Čím zdravější potravu hledáte, tím je dražší. Tu zmrzlinu jsem jedla hlavně proto, že je to tekuté jídlo = menší riziko.
Jinak, kdyby někdo chtěl tu tabulku (našla jsem, že ji mam v PC), tak pošlu na e-mail - je to v Excelu. Je to 11,3 hustě popsaných stran na šířku, protože je zde uveden i obsah bílkovin, cholesterolu, vlákniny, hořčíku, vápníku...v jednotlivých potravinách. Není tam sice samozřejmě všechno, ale je toho celkem dost.
Takže se všichni mějte tak nejlépe, jak jen můžete.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů