Kafe, cigarety, alkohol, THC

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 10 bře 2005, 18:26

Ahojky. Nikdy jsem alkoholu neholdovala, ale řekla bych, že se ze mně stává abstinent. Nějak na to nemám chuť. Crohna mám už něco přes 5 let, teď beru imuran a pentasu. Je sice pravda, že jsem ještě nikdy nebyla opilá, tak nemám zkušenost, co by to udělalo, kdybych to přehnala. Většinou si dám červené vínko a to max. 4dcl. A co ještě stačí, když si k tomu vínu čichnu a hned poznám, jestli mi to sedne. V tom směru mám jistou výhodu. Pivo nepiju, protože mi dělá zle. Ale každý člověk je jiný, tak se nedá říct, co by měl pít, po čem mu určitě nebude zle. Jak je to u nás se vším, "pokus, omyl". Mějte se.
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 12 bře 2005, 10:00

Becherovka neni špatná,je dobrá na žaludek.Před jídlem si dám panáka(pozte jednoho) a dělá mi to dobře.Kombinace těch bylinek co jsou v becherovce je velice dobrá.
Ahoj
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 16 bře 2005, 23:29

Nemůžu si vynachválit pivíčko, to mi dělá moc dobře:-))
Stephan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stephan » 17 bře 2005, 01:54

Ja nekourim, ale alkohol mi nedela vubec nic. Crohna mam nakejch 10let a klidne dam treba 5-6 piv za vecer a v pohode. Tvrdej aklohol tolik nepiju, ale koktejly si dam rad, s temi problem taky nemam. Mozna to bude tim, ze nad pitim alkoholu sem vubec nikdy nepremejslel, zda mi po nem bude spatne ci ne. S jidlem uz to mam horsi, jakmile necom jim a vsugeruju si, ze mi po tom bude blbe tak mi pak taky blbe samozrejme je. Takze si myslim, ze to nejvice ovlivni psychika...
Jecie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jecie » 24 bře 2005, 21:27

ahoj piju bily vinko a ne v malym mnozstvi, zatim je to v pohode a jednou za cas si zajdu i na jablicko. Jednou jsem ale zkusila slivovicku a tu si asi uz nedam, bylo mi 2 dny docela na zvraceni. Pred zjisteni diagnozy jsem vykourila 1-2krabicky cigaret, ted mam krabicku na 2 dny a taky zatim v Poho. S thc zkusenosti mam, nevim jestli me to leci nebo zda mi to skodi, ale vim, ze kdyz me pustili z nemocnice tak moje po navratu 1. brcko bylo pro me neco, co me aspon na chvilku vratilo zpatky do zivota, zcela jsem zapomnela na nejakou Crohnovu chorobu a na to ze to mam. Nechci Vam to doporucit nebo neco takovyho, proste jsem Vam chtela vzdelit moje zkusenosti.
Helena
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helena » 27 kvě 2005, 15:42

Ahoj, četla jsem nedávno zajímavý článek o studii s THC. Používali slabý roztok a vyplachovali jím píštěl a na okraj dávali mastičku, no a hádejte co, píštěl se zatáhla. :D
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Leptospiroza » 31 kvě 2005, 20:28

Kafe nepiju, cigarety nekouřím ( i když jsem četla, že na UC může být kouření dokonce prospěšné, u Crohna naopak nedoporučují).

Alkohol mi opravdu nedělá dobře. Vždycky po 4-5 panákách (whiskey, vodky) a probdělé noci je mi další den dva dost mizerně.

Hulení mi naopak velice prospívá, a to nejen těsně po brku, ale dokonce dlouhodobě.

Co je ale ze všeho nejhorší - nedostatek spánku či jiné oslabení organismu (chřipka..). To je pak zaděláno na problémy.
IBDude
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IBDude » 14 čer 2005, 22:59

Taky se podelim o zkusenost. Mam 1/2 roku diagnostikovanou UC. Pretim jsem byl slaby kurak, co opakovane prestaval, prave v obdobi, kdy jsem prestal, se mi UC objevila. Doktori nezavisle na sobe rikali, ze koureni je protektivni faktor (uz to tady taky nekdo psal) a ze jsem kouril asi malo, ale na prubeh nemoci to podle nich vliv nema. Ale mne kazdopadne ulevuje od bolesti a muj subjektivni dojem je, ze pomaha. Co se Crohna tyce. tak jsem se na mnoha mistech docetl, ze koureni opravdu skodi.
Tvrdy alkohol nepiju, pivo ano. Tak do 3 piv se to nijak neprojevi, vcera jsem vypil 5 a projevilo se to, ale ne strasidelne. :-P

TRENER
Evikova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evikova » 30 čer 2005, 15:15

Já jsem majitelkou Crohna a hlásím se k těm, kteří po jedno malém pivu či bezvýznamném panáčku sedí v oné místnůstce další týden a žere u toho prášky, takže již nepiju. Co se kouření týče, musela jsem přestat, mám astma, ale neuvědomuju si, že by mi to příliš vadilo. S THC nemám zkušenosti. A ani mít nechci.
Janka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Janka » 01 črc 2005, 07:53

Ahojky zajímalo by mě, jaká je přesně ta mastička na píštěle-firma, výrobce, složení-všechno. Určitě bych ji vyzkoušela, pokud funguje:) Díky předem za info a přeji fajny prázdniny bez problémů


[/quote]
Helena
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helena » 03 črc 2005, 09:48

Ahoj Janko,
Chci zdůraznit, že to byla studie. Určitě je důležitá koncentrace roztoku, kterým píštěle vyplachovali i koncentrace masti. Také tam nebylo kolikrát denně aplikovali a spoustu jiných důležitých informací. V lékarně se dají zakoupit výrobky od firmy Cannabis Pharma-derm. Inter. adresa:www.cannaderm.cz
Měj se dobře, ať píštěl nezlobí.
Betreuer
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Betreuer » 25 črc 2005, 20:07

Ahoj všem!Mám Crohna zjištěnýho v 17, to jsem nekouřil, pak jsem začal, ve dvaceti jsem se rozkouřil :-))) Teď je mi 22, trochu jsem to omezil tak na 7 cigaret denně a žádný negativní vliv nepozoruju :-) To samé alkohol, pivko, vínko, rum s kolou a koktejly. Občas panáčka.Souhlasím s názorem že je to hodně o psychice a taky je to dost individuální jak moc to komu dělá nebo nedělá dobře. Tak na zdraví!!! .-)
keksička
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod keksička » 28 črc 2005, 08:52

Ahoj všem!Mám Crohna zjištěnýho v 17, to jsem nekouřil, pak jsem začal, ve dvaceti jsem se rozkouřil :-))) Teď je mi 22, trochu jsem to omezil tak na 7 cigaret denně a žádný negativní vliv nepozoruju :-) To samé alkohol, pivko, vínko, rum s kolou a koktejly. Občas panáčka.Souhlasím s názorem že je to hodně o psychice a taky je to dost individuální jak moc to komu dělá nebo nedělá dobře. Tak na zdraví!!! .-)

Ahoj, tak to tě obdivuju. Já pociťuju, že mi není dobře, když jsem třeba jen v zakouřené místnosti. Také tvrdý alkohol naprosto nesnáším, jen obšas bílé víno nebo pivko. Ale protože mám teď zase předepsaná na pár měsíců antibiotika, tak ani to pivko nemohu, což mě mrzí asi nejvíce. Ale po vysazení antibiotik si ho zase ráda dám!
Helča
Mandy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mandy » 21 lis 2005, 23:39

Hoj
Mam Crohna 8 let a za tudle dobu se me 4 x dostal do "akutniho stavu" vzdycky sem ho behem mesice uklidnil (vzdy zabralo 3x Entocort, 9x Asacol) a pak prasky postupne vysazoval... a pak cca 2roky zil a choval se jako bych Crohna nikdy nemel: kazdej den dve kafe, 2x tydne sem zaskocil na 2-4 piva s kamaradama no a 1-2x mesicne sem sel na poradnou "kalbu" kde sem vetsinou opil i vice...
Nedelalo me to nikdy absolutne zadne problemy (bolsti bricha, prujmy, atd...)

No musim ale asi uznat ze posledni 4 mesice se z toho nemuzu vyhrabat (bolesti bricha a unava) a dokonce musim na operaci s Rezistencí zanetu mimo strevo a Pištelí.... a tak ted trochu lituju ze sem se trochu vic nesetril a nebral vubec udrzovani lecbu Asacolem

Jinak co se tyce obecneho doporuceni piti alkoholu (vycteno z brozurek o Crohnovy a konzultovano s Gastrologama (napr DOC. Lukáš)) tak alkohol Obecne pry Crohnove Ch. nevadi (Narozil od koureni) ale protoze prasky ktere se na Crohna berou zatezuji Jatra tak prej zatezovat jatra jeste alkoholem se prej nedoporucuje...

Nicmene zrovatak jako to je s veskerim jidlem pri Crohnovy muze se piti alkoholu to u kazdeho projevovat uplne jinak a kazdej si to musi vypozorovat...
Makarius
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Makarius » 19 pro 2005, 01:14

Více ke konopí naleznete na http://cannabis.biotox.cz . Doporučuji část Léčebné využití.
Trochu víc o THC, prosím...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů