Kafe, cigarety, alkohol, THC

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
newman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod newman » 20 čer 2001, 18:35

Moje zkušenosti:

rád jsem kouřil dýmku, zakládal jsem si na tom :-), bohužel s tím je konec, po nikotinu jsem měl vždy bolesti

kávu mám rád a piju ji pořád ale jenom v období "klidu"

pivo jenom občas, nedělá mi příliš dobře
newman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod newman » 20 čer 2001, 18:37

jo a co se týká THC, rád bych vyzkoušel co na to moje útroby ale u nás v trafice se to nedá koupit :-)
newman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod newman » 27 čer 2001, 21:43

Rád bych se zeptal na jednu věc. Mám crohna asi 2 roky a v poslední době začínám mít potíže s psychikou, mám bezdůvodně pořád špatnou náladu. Občas to zavání depresemi. Může to mít souvislost s crohnem ? Má někdo takovou zkušenost ?
Fl.89
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Fl.89 » 28 čer 2001, 04:38

newman:Ja ti asi moc neporadim, protoze me na to ze mam Crohn's disease prisli teprve pred 3 mesici, i kdyz uz tuto nemoc mam minimalne tri roky...Kdyz se mnou doctor v nemocnici o tom poprve mluvil, a tedy me to ze mam C. D. vlastne oznamil, byl jsem z toho dost spatnej, a jeste par dni potom, ale ted se na to snazim nemyslet a na mou naladu si myslim ze to vliv nema...
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 28 čer 2001, 10:32

Psychika určitě ovlivňuje Crohna i kolitidu,ale jestli Crohn ovlivňuje psychiku to teda nevím.Já sama mám kolitidu 4 roky, a depresivní stavy silně zhoršují můj zdravotní stav.Zase na druhou stranu,když člověk má všechny ty šílené problémy,tak mu to na klidu moc nepřidá,takže je to vlastně začarovaný kruh.Klid je potřeba mít pro dosažení úspěchu v léčbě a to i za cenu toho,že člověk navštíví psychologa nebo psychiatra (což byl můj případ).Nejdříve mi to bylo blbé a styděla jsem se ,ale dnes jsem ráda,že jsem tam chodila,nebot mi velice pomohl.
Lachim
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Lachim » 13 črc 2001, 14:36

Skutecne podle meho subjektivne-objektivniho nazoru vadi spise koureni cigaret a hlavne nadmerne piti alkoholu (skutecne jedno max dve piva nevadi), nez konopne drogy. Prvni dvou veci jsem se zrekl uplne. Takze cca 2 do mesice si pouze zakourim jointa a skutecne
se citim fyzicky i psychicky lepe, pozoruji snizeni nutkani potreby na WC,primo cetnost stolic :-( vsak ovlivnena neni, samozrejme ne jenom ve stavu opojeni.
2 linda: Co se tyce nikotinu jedna se o skutecny mozny protektivni faktor pri predchazeni UC nemoci ne vsak u nemoci samotne.
Kdo bere ostatni drogy a ma Crohna nebo UC skutecne vazne hazarduje se svym zdravim a zivotem, ale je to kazdeho vec, tedy pokud drogy jiz nerozhoduji za nej, hranice je vzdy osidna, ale dost moralizovani nikdo neni dokonalý.
Ahoj Michal
Fl.89
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Fl.89 » 13 črc 2001, 15:29

Pivo se zatim bojim vyzkouset, ale minulej tyden jsme byli v Tampa Busch Gardens, a tam jsem si dal dve nealkoholicky a problemy jsem zadny nemel, tak uvidime co to udela az si dam Budvar , tretinku, kterou mam doma schovanou uz aspon 2 mesice...:-)
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 13 črc 2001, 15:41

Myslis Budvar nebo Budwar:-)))))))))))
Jen tak mimochodem, minulej ctvrtek se mi zenil bratranec z Moravy...a ja to moralne nezvladl. Pres vsechny zakazy jsem do sebe hodil pet panaku sedmilety slivovice...co budu povidat. VELKA chyba.....Jeste ted se z toho zpamatovavam....NEDOPORUCUJU
Lachim
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Lachim » 13 črc 2001, 15:48

Pivo se zatim bojim vyzkouset, ale minulej tyden jsme byli v Tampa Busch Gardens, a tam jsem si dal dve nealkoholicky a problemy jsem zadny nemel, tak uvidime co to udela az si dam Budvar , tretinku, kterou mam doma schovanou uz aspon 2 mesice...:-)
Pokud nemas navic zlucnikove ci jaterni problemy tak by ti 1 alkoholicky pivo nemelo ublizit. 8)
Fl.89
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Fl.89 » 13 črc 2001, 18:18

BUDVAR!!! Z Budejovic, tady se prodava pod jmenem CZECH VAR, cekal jsem 13 let na to az se sem zacne dovazet a ted kdyz ho konecne maji si ho nemuzu dat.....:-(((
Pol
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pol » 16 črc 2001, 08:08

Ohledne, pivecka.... mam limit max. dve naraz... povolil jsem si jen pivko nebo vinko... uz zadne tvrde! Musim rict ze jsem zatim nikdy nemel problem kdyz jsem si treba k obedu vzal pivko, nebo kdyz jsme sedli s kamarady a ja pocucaval pivko(a) :o)
Ale urcite bych si nedal ani to jedno pokud bych nebyl ve fazi "klidu". Piju jak nealko tak alkoholicke bez priznaku.
Ahojky Pol
Papouš
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Papouš » 16 črc 2001, 21:16

Rád bych se zeptal na jednu věc. Mám crohna asi 2 roky a v poslední době začínám mít potíže s psychikou, mám bezdůvodně pořád špatnou náladu. Občas to zavání depresemi. Může to mít souvislost s crohnem ? Má někdo takovou zkušenost ?

Mne moje velmi vlezla "pritelkyne" U.K. taky nekdy pekelne nici naladu. Ac jsem od prirody optimista, stejne porad nekde v hlave ciha strach a nejistota, kdy to zase prijde, pripichnou me na kapacky a nalejou do me litry chemie. Nevim, jak tyhle veci fungujou u kluku, ale my holky jsme, co se nalad tyce, neskutecne citlivy na hladinu hormonu a s tim umi kortikoidy udelat skutecne divy. Jestli tyhle dobrutky taky dlabes, tak to muze byt jeden z duvodu nezvladatelnych navalu depky.
pekařka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod pekařka » 01 srp 2001, 18:36

To je dobře, že tady rozebíráte alkohol, cigarety, trávu,...ale co takhle se podělit s námi o to jaké jídlo komu dělá dobře nebo vyloženě špatně. Mám na mysli třeba smažená jídla, zeleninu syrovou, hřiby-např. hlívu ústřičnou, shi-take,.......Protože já ač mám už 4 roky UC, tak i při nejhorších stavech, které jsem měla letos v únoru a březnu, si neumím odpustit téměř nic. Prostě mám chuť na všechno, ikdyž to pak vy... Tak si to tady různě čtu a teď nevím, jíst maso, nejíst maso spíše, protože samozřejmě všude píšou něco jiného. Ale asi je to většinou individuální, že?
jita
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jita » 14 říj 2001, 23:21

jsem nová členka v diskusi,takže se budu občas vyjadřovat k něčemú ,co jste již několikrát probrali. Myslím si, že to ale není od věci.
Mám Crohna dva roky a jídlo i jakékoliv pití mně nedělá v podstaně žádné problémy. Je fakt, že v akutní fázi jsem se tvrdě držela bezezbytkové diety, pak jsem opatrně zkoušela všechno možné a zjistila jsem, že mně nevadí většinou nic. Teda ani alkohol, ani závadová jídla (smažené, luštěniny atd.) Je fakt, že netrpím průjmama, vybírám si to bolestma kloubů a celkovou malátností. O kouření jsem taky slyšela, že není dobré přestávat jen u UC, u Crohna se kouřit nedoporučuje.
Ohledne, pivecka.... mam limit max. dve naraz... povolil jsem si jen pivko nebo vinko... uz zadne tvrde! Musim rict ze jsem zatim nikdy nemel problem kdyz jsem si treba k obedu vzal pivko, nebo kdyz jsme sedli s kamarady a ja pocucaval pivko(a) :o)
Ale urcite bych si nedal ani to jedno pokud bych nebyl ve fazi "klidu". Piju jak nealko tak alkoholicke bez priznaku.
Ahojky Pol
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 03 lis 2003, 19:04

Je to docela zajímavé. Su ráda, že je tu takové téma. Ohledně kouření. Já s tím nemám až tak velké problémy, je sice fakt, že to u mě funguje jako projímado. Ale kamošce (cronařce) doktorka řekla, že nemá přestávat kouřit, omezit to (ne 20denně, ale třeba jen 3-5denně), protože jinak by mohly dostat střeva šok ( z toho, že by přestala kouřit) a mohl se její stav zhoršit. Ještě bych se chtěla zeptat, vy jste řekli doktorům, že kouříte????

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů