?Kazdorocni endoskopie?

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
Janca86
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

?Kazdorocni endoskopie?

Příspěvekod Janca86 » 04 čer 2007, 16:46

?Ahoj mam na vas takovej dotazek bude mi 21 a uz pres 10 let mam UC.Ted z duvodu "naseho" 10ti leteho vyroci s touto nemoci mi lekar rekl ze kazdorocne musim podstoupit toto vysetreni jako preventivne kuli moznosti karcinomu.Pry se to tak dela.Na jednu stranu mi to prijde dobre jako prevence ale pri predstave ze pokud se doziju alespon 70ti mi to budou delat 50x si myslim zda to pro organismus neni narone a zda tim streva nebudou nejak poskozena.Prosim poradte .Dekuju moc Janca
Alèa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alèa » 07 čer 2007, 20:29

Ahoj Jančo!NEvím eslti ot je velkej zásah do organismu ale přide mi to fakt moc často...Já sama sem ale na takovým vyšetření eště nebyla tak se chci zeptat-bolí kolonoskopie pod těma utlumovacíma lékama??Teta mě strašila ž ejo tak se mi tam moc nechce ale už bych právě měla:-(
lenina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lenina » 08 čer 2007, 10:32

Ahoj Alčo,já na koloskopii byla nedávno,bála sem se strašně a bohužel sem měla proč:-(Jelikož sem docela hubenïour a mám malý plochý břicho,bylo to peklo.Kousek střeva mi prohlídli,pak už sem řvala jako zvíře,injekce mi nepomohla,jen to byl příjemný oblbovák.Myslim,že rozumný doktor usoudí,zdali to je u tebe proveditelný při vědomí,nebo pod celkovou narkózou.Ničeho se neboj!
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 08 čer 2007, 14:38

Cauky Janco,
koukal jsem se do jedne chytre knizky, kterou jsem dostal od lekare, kdyz mi zjitili MC a tam je psana, ze u pacosu s UC je treba po deseti letech kazdorocne delat kolonoskopii prave kvuli riziku karcinomu. Toliko knizka... Jako prevence je to urcite dobry, ale uprimne by se mi na to kazdej rok chodit taky nechtelo:( To vysetreni asi narocne pro organismus neni, streva se aspon proplachnou;)

to Alca: Ja mam za sebou 3 kolono, 4. me ted ceka v cervnu:( Takze prumer jednou za 2,5 roku. Ja si z kolonoskopie nic moc nepamatuju, vim, ze to prijemny neni; ale zadnou extremni bolest si nepamatuju - obcas to zaboli, ale lekar tu trubice povytahne a pak se pokousi jemneji dostat dale. Pokud by to neslo pod vlivem naky injekce, tak ti narkozu taky urcite daji;)
?Ahoj mam na vas takovej dotazek bude mi 21 a uz pres 10 let mam UC.Ted z duvodu "naseho" 10ti leteho vyroci s touto nemoci mi lekar rekl ze kazdorocne musim podstoupit toto vysetreni jako preventivne kuli moznosti karcinomu.Pry se to tak dela.Na jednu stranu mi to prijde dobre jako prevence ale pri predstave ze pokud se doziju alespon 70ti mi to budou delat 50x si myslim zda to pro organismus neni narone a zda tim streva nebudou nejak poskozena.Prosim poradte .Dekuju moc Janca

wendy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod wendy » 08 čer 2007, 15:10

Ja pujdu ted na kolonoskopii po druhe, poprve me rekli, ze nebudu citit,ale budu vnima, ale usla jsem jak barin, nepamatuju si vubec nic a spala jsem jeste 3 hodky po zakroku a ted mam jit po druhe a normalne jsem si o uspani rekla, doktor rekl neni problem, takze zalezi jen nadomluve a nebat se zeptat
Alèa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alèa » 09 čer 2007, 20:48

Aha...Sem z toho trošičku zmatená pže nevím estli je nějakej rozdíl mezi těma oblbovákama (pže to mi ten múj doktor řekl že někteří si to po nich ani nepamatují) a tou narkózou (jako že to už si pak nepamatuje nikdo pže ho uspí:-) ).Ale myslím si že nějakým zpúsobem přo vědomí ten pacoš být musí a musí spolupracovat ne. No to bude eště sranda:-D Ale všeci mě jen straší=(
Janca86
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Janca86 » 10 čer 2007, 09:07

Diky vsem za odpovedi.Chas mel pravdu po 10 ti letech jsme uz razena mezi prekarcinozy:-( Takze me to kazdej rok ceka.Myslim ze to vysetreni clovek i rad podstoupi hlavne kdyz nic nenajdou:-)
Betka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Betka » 11 čer 2007, 22:20

Já bych byla opatrná. Není to taková sranda, jak se múže zdát. Znala jsem holku, která 4 dny po koloskopii zemřela - perforace střeva. Moje zkušenosti nejsou dobré, narkózu ti dají, ale ty problémy potom byly dost strašné. Každé vyšetření mi vždy velmi podráždilo střeva. Už bych na to nešla ani heverem.
Rézi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rézi » 13 čer 2007, 10:28

Teda Betko nestraš. Na koloskopii jdu zitra, takže dneska mě čeká vyprazdňování. Dostala jsem něco jiného než Fortrans, jsem na to zvědavá.
Jinak koukám, že chodím na koloskopie nejčastěji z vás. Teï jdu již po páté a to mi UC zjistili ani ne před 3 lety. Tzn. že to vychází na každého púl roku.
Taky si z kolono nic nepamatuju po těch oblbovácích. I když mi doktoři řikali, že celkem spolupracuju a občas pískám(bolestí), na nic si nevzpomínám.
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 13 čer 2007, 20:15

Tak ja si myslim (a statisticky to jde dohledat), ze riziko protrzeni streva v dusledku kolonoskopie a nasledny umrti je mnohem mensi nez to, ze clovek zemre napr. pri autonehode.

Ja bych tedy tak moc neresil...

Já bych byla opatrná. Není to taková sranda, jak se múže zdát. Znala jsem holku, která 4 dny po koloskopii zemřela - perforace střeva. Moje zkušenosti nejsou dobré, narkózu ti dají, ale ty problémy potom byly dost strašné. Každé vyšetření mi vždy velmi podráždilo střeva. Už bych na to nešla ani heverem.

evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 19 čer 2007, 14:35

Ja jsem taky toho nazoru, ze radeji podstoupim kolonoskopii a risknu pripadne komplikace, nez si nechat rust ve strevech kdovico a pak se najednou divit, ze jsem desne nemocna a nic jineho nez operace mi nepomuze... Mne totiz presne takhle zjistili Crohna, porad to vypadalo jako ze nic vazneho, a najednou jsem na operaci bezpodminecne musela, metabolicka jipka, rychly prevoz atd... Takze do budoucna jsem odhodlana udelat maximum pro to, aby se to neopakovalo, coz dle meho obnasi i ty pravedelna vysetreni... zda s emi ze spousta lidi lekarum tim, ze odmitaji ze strachu kolono, komplikuje praci, a pak od nich jeste cekaji zazraky...
Pavka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavka » 20 čer 2007, 06:49

Myslím si že je to věc názoru..někdo to vyšetření múže snášet dobře někdo špatně... Pro mě je horší pitná kúra před samotným vyšetřením.... Vlastní kolo pod injekcema mi tak strašná nepřijde. Lepší vědět jak na tom člověk je....
Usnout při endoskopii??? Po mě vždy chtěli spolupráci proto na mě sestřičky mluvili a rozptylovali...
Je to také asi o osobním přístupu zdr. personálu...Mám štěstí že u nás jsou to nejen profíci ale i taky lidé s lidským přístupem..:-)

Všem držím palce v boji s MC
Betka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Betka » 24 čer 2007, 22:00

Určitě máš pravdu a určitě to lze takto statisticky dokázat, ale jdi to to vysvětlit zdrceným rodičúm na pohřbu jejich dcery. Smúla navíc byla ta, že pochovávali už své druhé dítě. Možná by jí tu statistiku mohli vytesat na náhrobní kámen ...
Tak ja si myslim (a statisticky to jde dohledat), ze riziko protrzeni streva v dusledku kolonoskopie a nasledny umrti je mnohem mensi nez to, ze clovek zemre napr. pri autonehode.

Ja bych tedy tak moc neresil...

Já bych byla opatrná. Není to taková sranda, jak se múže zdát. Znala jsem holku, která 4 dny po koloskopii zemřela - perforace střeva. Moje zkušenosti nejsou dobré, narkózu ti dají, ale ty problémy potom byly dost strašné. Každé vyšetření mi vždy velmi podráždilo střeva. Už bych na to nešla ani heverem.

bajdys
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod bajdys » 28 čer 2007, 11:42

vzdy to muze kazdy odmitnout,ale jak nas pak ten lekar muze lecit kdyz ani nevi co se tam vevnitr deje.a umrit na protrzeny strevo muzes i kdyz spatne spadnes s kola.
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 28 čer 2007, 18:30

Ja ted trosku odbocim od tematu, ale i tak se to kolonoskopie bude tykat.

Ja jsem posledni mel pred peti lety, takze pro nekoho to nebude nova infce, ale ja na to docela ziral.

Sestra mi rekla, ze existuji kratasy na kolonoskopii, ktere maji ve zdravotnich potrebach. Sel jsem si tedy pro ne, zvedavy, jak vypadaji a v ruce jsem drzel blebt Fortrans. Pani z obhcodu na me ode dveri vola 24,50. Nejak jsem nechapal. Pak znova 24,50. Az pak jsem pochopil, ze mi rika cenu kratasku. Holt, Fortrans je jasnej ;o)

A kratasky jsou modry, s dirou vzadu akorat pro endoskop. Fakt husty ;o)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů