operace

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
igeska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod igeska » 02 dub 2007, 17:08

Zdravim Vas, mam dotaz. Mam taky Crohna(tenke střevo)po rok a pul se mi opet vratil. Zvazuji taky operaci, ale mam strach. Ted beru budenofalk 3-0-0 a pentasu 4x2. Hloupa otazka...ale pri Crohnove nemoci se i krvaci? Ja totiz myslim, ze jsem v tom zakladnem stadiu teto choroby, protoze az na bolesti bricha, a kakani, som v klidu, ale nekdy se citim tak jak kdyby jsem mela prasknout a zemrit. Poradte jak mate skousenosti...
olca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod olca » 02 dub 2007, 21:04

igesko, ja krvacela. A to Ti nejlip poznaji podle krve - pokud krvacis (a ta krev asi nemusi bejt pokazdy primo videt), tak mas anemii - nedostatek cervenych krvinek. Jestli muzu mluvit za sebe, tak operace se neboj - ta vidina zivota bez problemu za to stoji. Drzim palce!
Crohn
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Crohn » 15 dub 2007, 12:58

Zdravím všechny,Měl bych takovej dotaz.Mám crohna a od ledna až do 15 března.sem byl na enterální výživě,jelikož mi objevily stenozy na tenkým střevě.Teï sem po operaci,po 10 strikturoplastikách.Je to 14 dní co su ze špitálu doma a mám zase stejný potíže,jako před operací,pořád zvracím.Tak by mě zajímalo jestli má někdo s tímhle zkušenosti,jestli třeba žaludek po té dlouhé době nejezení,má v tom prsty,nebo jestli mám jet znovu do špitálu.Byl sem tam měsíc,teï su 14 dní doma a zase je to tady,Tak nevím,jestli je možný že by se to během 14ti dnú takhle rychle vrátilo.Jestli někdo ví,co by to mohlo být,tak děkuju za odpověï.Mám z toho celkem strach.Díky Tomáš,Brno
leila
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod leila » 10 kvě 2007, 18:20

Ahoj. Tak doktora urcite vyhledej, to kazdopadne. Jsem prave po operaci a je mi velmi dobre. Byla to uz moje druha a tentokrat jen na tenkem streve. Predtim jsem uz nemohla vubec jist. Je to divne, ze mas stejne problemy. Urcite je nutne tak dva mesice dodrzovat dietu, porad drzim striktne bezezbytkovou, tak za mesic si muzu dat bezne jidlo, po mensich davkach. Myslim, ze nevolnost by mohla byt po narocne stravitelnem jidle brzy po operaci. Kdyz clovek nejakou dobu neji a ma jen infuze, je dobre byt par dnu na bujonu a kasi a neprecpat se. Z toho by nevolnost byt mohla. Take je na tom streve nejakou dobu pooperacni otok, i kdyz navenek uz muze byt jizva zahojena. Tak at se to brzy vyresi, preji.
Zdravím všechny,Měl bych takovej dotaz.Mám crohna a od ledna až do 15 března.sem byl na enterální výživě,jelikož mi objevily stenozy na tenkým střevě.Teï sem po operaci,po 10 strikturoplastikách.Je to 14 dní co su ze špitálu doma a mám zase stejný potíže,jako před operací,pořád zvracím.Tak by mě zajímalo jestli má někdo s tímhle zkušenosti,jestli třeba žaludek po té dlouhé době nejezení,má v tom prsty,nebo jestli mám jet znovu do špitálu.Byl sem tam měsíc,teï su 14 dní doma a zase je to tady,Tak nevím,jestli je možný že by se to během 14ti dnú takhle rychle vrátilo.Jestli někdo ví,co by to mohlo být,tak děkuju za odpověï.Mám z toho celkem strach.Díky Tomáš,Brno
campary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod campary » 15 bře 2012, 20:00

ahoj Mejlo, mám taky zúžení v term.ileu 5 mm a Ty? Chtějí mě taky operovat, ale já se bráním...nekrvácím, nemám žádné hleny, sice beru kortikoidy občas mě břicho bolí, ale dá se to. Pořád mi není tak zle, abych musela být operovaná. Chtěla bych mimi a doktoři mi to s tím zúžením nedoporučují, psala jsem si, ale s maminkama, které byly těhotné a měly stenozu a porodily zdravé děti a něměly v prúběhu těh. žádné problémy, mě doktoři straší, že by v prúběhu těh. se mohlo střevo uplně uzavřít a já bych mohla přijít o mimi....a představ si, že 2 maminám se to zúžení úplně ztratilo, což jsem nemohla pochopit, protože doktoři to zúžení vysvětlují tak, že Ti stěna střeva zvazovatí a tím se zúží prúchod, ale opravdu 2 maminám to zúžení zmizelo a mají to potvrzené z kolono....Operaci múžeš odmítnout, je to Tvoje právo....hlavně záleží na tom jak Ty se osobně cítíš a kolik ta stenoza je....Jestli Tě budou operovat,moc Ti držím palce, a? Ti to dobře dopadne....

campary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod campary » 15 bře 2012, 20:01

ahoj Mejlo, mám taky zúžení v term.ileu 5 mm a Ty? Chtějí mě taky operovat, ale já se bráním...nekrvácím, nemám žádné hleny, sice beru kortikoidy občas mě břicho bolí, ale dá se to. Pořád mi není tak zle, abych musela být operovaná. Chtěla bych mimi a doktoři mi to s tím zúžením nedoporučují, psala jsem si, ale s maminkama, které byly těhotné a měly stenozu a porodily zdravé děti a něměly v prúběhu těh. žádné problémy, mě doktoři straší, že by v prúběhu těh. se mohlo střevo uplně uzavřít a já bych mohla přijít o mimi....a představ si, že 2 maminám se to zúžení úplně ztratilo, což jsem nemohla pochopit, protože doktoři to zúžení vysvětlují tak, že Ti stěna střeva zvazovatí a tím se zúží prúchod, ale opravdu 2 maminám to zúžení zmizelo a mají to potvrzené z kolono....Operaci múžeš odmítnout, je to Tvoje právo....hlavně záleží na tom jak Ty se osobně cítíš a kolik ta stenoza je....Jestli Tě budou operovat,moc Ti držím palce, a? Ti to dobře dopadne....

campary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod campary » 15 bře 2012, 20:07

Ahojky, na silvestra roku 2010 mi našli Crohna. Měla jsem z každé stravy nafouklé břicho a asi 14 dní jsem trpěla prújmem. 3 týdny jsem ležela v nemocnici, měla jsem napíchlou centrální žílu a nemohla 14 dní nic pozřít. Celý rok 2010 jsem měla bez problémů. /Zádné bolesti...žádný průjem. V lednu 2012 mě poslali na magnetickou rezonanci a tam mi zjistili píštěle na tenkém střevě. Musím jít tedy na operaci, odstranění postiženého ilea... Ze začátku jsem měla hrozný strach.. Ale nyná to snáším celkem dobře. Prý jsem opravdu jenda z mála, kdy Crohn zahájil svou aktivitu a nemám opravdu žádné problémy... Jen doufám, že jednou budu moct otěhotnět.. To je moje největší přání.. A vy se držte :-D
Denny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Denny » 06 zář 2012, 14:28

je mi 21 let a léčím se s crohnem už od svých 12. Dnes jsem byl na rutinní kontrolní kolonoskopii a tam mi zjistili zúžení tenkého střeva. Doktorka mi říkala, že by to chtělo operaci. Teď brzy jdu na enterografii aby mi zjistili, jak to doopravdy vypadá, protože kamerka se přes zúžení nedostala.

Chci se zeptat co by jste mi radili, právě jsem nastoupil na vysokou, jsem sportovní typ denně cvičím a nedokážu si představit, že bych dva měsíce nic nedělal kvůli téhle operaci. Nechce se mi věřit, že ji nutně potřebuju, protože bolesti břicha jsem neměl snad tři roky. :/
Konečně jsem začal zase žít plnohodnotně a teď tohle.
Veca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Veca » 01 říj 2012, 02:43

Dobrý den
Mam M. Crohn asi 5 let a ted sem musel podstoupit operaci. Brali mi 65 cm tenkého střeva. Mohl bych se zeptat jaký máte zkušenosti jak dlouho budu asi doma a co mě po tom pak čeká až mě pustí z nemocnice? Dneska se mi ale nějak přitížilo trpím průjmy. Je to tak nějak v pořádku nebo je to špatný?
brusinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod brusinka » 01 říj 2012, 19:01

ahoj, napsal jsi málo informací. Předpokládám, že jsi po laparotomii(operace řezem na břiše), a že nemáš dočasný vývod. Průjmy po operaci jsou normální (já měla až 27x denně :x Při propouštění mi dr. doporučili Imodium, že si střevo musí zvyknout. Jelikož nerada beru prášky, jen ty co musím, tak pokud jsem byla doma v dosahu wc, tak jsem Imodium nebrala a nechala střevo ať se s tím popere. Když jsem věděla, že musím ven, tak jsem si vzala tabletu, po ní jsem ještě jednou šla, tak jsem si vzala druhou a mohla jsem jít. Úprava stavu po operaci trvala asi 2 měsíce na současných 4-5 stolic denně.Většinou 4 dopoledne a jedna večer. Jizva se mi hojila asi 1 měsíc, během 2. měsíce byla ještě trošku citlivá na dotek a pak už celkem o.k. Pak je ještě potřeba se tak 4 měsíce šetrit, hlavně NIC nezvedat a z lehu do sedu vstávat přes bok( já 3. měsíc po operaci převlékala postel a pči podhrnování prostěradla pod madraci jsem si "vyrobila" povolení a rozestoupení břišních svalů). Neboj, necelé 2 měsíce po operaci už bude líp, ale chce to nepřehánět. Držím palce ať jsi co nejdřív doma a je líp.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů