kolonoskopie - dotaz

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
ji_ta
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

kolonoskopie - dotaz

Příspěvekod ji_ta » 16 zář 2005, 15:18

DOTAZ: můžete mi prosím někdo poradit, co jíst 3 dny před kolonoskopií?!
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 17 zář 2005, 13:28

Ahoj, no ono asi dost záleží čím se budeš vyprazdňovat, já piju fortrans, jím normálně, jen ten den před kolonoskopií, co to piju nic nejím.
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 22 zář 2005, 09:38

Pokude se budes vyprazdnovat fortransem, je to jedno ale vseobecne vzato je lepsi tak dva dny pred lehci strava.Pokud xprepem,tak minimalne 3 dny pred jist uz !JEN lehci jidla.Rozdil je ale v tom,ze xprep neni zdaleka tak hnusnej jak fortrans takze je lepsi trpet dietou nez pak pitim 3 litru toho sajrajtu fortransu
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 22 zář 2005, 15:22

Můžu jen říct, že to právě mám za sebou. Jím "lehčejc" normálně, takže jsem jedla až do oběda před vyprazdňováním (to byl kousek filé na vodě s kaší z prášku) a pak jsem pila X-prep. Nevím jak vy, ale já fortrans, fosfáty a podobně rovnou zvracím, tak je to k ničemu... Závěrem - doktor o nedostatečném vyprázdnění nemluvil a vše našel, tak asi to bylo ok... Hodně štěstí...
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 09 lis 2005, 17:21

Jejda lidi, ja jsem asi psychicky labilni, ale kdyz mi pred hodinou rekla doktorka ze budu muset na kolonoskopii, tak jsem celou cestu domu probrecela. ja to proste nesnasim, vyprazdnovani je des, navic mam porad problemy s podrazdenim konecniku, takze je to i bolestivy, pak samotny to vysetreni je taky des a nejhorsi je ze ted budu mesic cekat a celou dobu na to myslet. no neni pro me to vysetreni nakonec lepsi nepodstupovat? vzdyt mi to toho crrohna jenom zhorsi zkrz ty stresy, ach JOOOOOOOOOOO!
Nemate nekdo nejakou zazracnou radu, treba udelal jsem to a to a pak to bylo v POHODE?
Tezko, co?
Ach jo.
A to jeste vubec nemluvim o tom, ze by tam treba neco blbyho nasla.
No, jeste ze vas vsechny mam a muzu se vam tady vybrecet, protoze doma manzelovi to rikat nechci - byl by z toho zbytecne nestastny a stejne by mi nepomohl. takze se musim dat do kupy a tvarit se, ze jsem v pohode, ze to bude sice neprijemne ale vsechno zvladnu....
Tak se omlouvam ze dnes nemam nic optimistickeho, az se na to vyspim, zas to budu videt lip, vzdyt je to jenom vysetreni, tak vlastne o nic nejde, ze?
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 09 lis 2005, 22:30

Ahoj Klárko,
zaručený recept jak být v klidu nemám. Jen mě překvapuje, že jsi objednaná měsíc dopředu. Já byla vždy objednaná tak týden dopředu, takže se ten stres dal přežít. Jak vejdu na vyšetřovnu, už je to v pohodě, protože vím, že to prostě musím podstoupit a jinak to nejde. To si říkám i doma. Prostě a jednoduše rezignuju, protože jiná cesta není (utéct nemá smysl). To vyšetření není pro mě tak děsné. Pro mě je noční můra vyprazdňování. Nezvládám, když mám prázdný žaludek a střeva. Je mi na vyvrácení, útroby se svírají. A od toho je manžel. Já pláču a stěžuju si stočená u něj v klubíčku a on mě uklidňuje. Na vyšetření jde taky se mnou a ve dvou se to hned líp zvládá. Držím ti moooc pěstičky, ať se před tím moc nestresuješ a hlavně ať mám v bříšku všechno v nejlepším pořádku.
Katka
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 10 lis 2005, 09:38

Klarko, ja chodim na kolono na Karlaku k doc. Lukasovi (teda chodim, byla jsem 2x) a pokazde to bylo NAPROSTO v pohode, dali mi bez rikani tolik sedatov, ze si vubec nic nepamatuju, proste jsem si lehla, usnu a vzbudila se az bylo po vsem, fakt parada, proti tomu, co slysim od jinych lidi, jak je to boli a trapi se pri tom... Takze doporucuju najit si nemocnici, kde jsou takhle ohleduplni a kdyz uz to musi byt, podstoupit to vysetreni tam... A to vypradznovani beru proste jako nutne zlo, 3 dny prd vysetreniim jim pokudmozno bezezbytkovou stravu, zadnou vlakkninu, celorznne pecivo a tak, no a v den Fortransu nejim vubec,jen piju... je to hnus, ale tohle jde vydrzet... No ale verim ti, ze te to depta, jenze bez toho by to mohlo byt jeste horsi...
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 10 lis 2005, 13:52

Holky diky moc, uz je to lespi, jak se clovek naji a vyspi, hned je vsechno veselejsi. U me je problem v tom, ze jsem mela kolono jen jednou, a ta doktorka byla asi UPLNE pitoma, me to bolelo a ona na me rvala at se UVOLNIM a NERVU a ze jsem hysterka a tak. Nakonec mi napsala do papiru, ze jsem obtizne vysetritelna, nespolupracujici pacientka. NO, ted jdu ke sve doktorce do Bohunic, ktera je moc hodna, tak doufam ze do me narve sedativ co se vleze. Ales stejne - uz jen jak vidim tu krabici Fortransu....blueee
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 10 lis 2005, 16:21

Klarko, a nemůžeš si říct o jiný přípravek na pročištění. Já fortrans měla jednou, ale jak jsem se napila, tak jsem hned zvracela. Navíc to neuvěřitelně smrdí. Myslím, že existuje hodně jiných kvalitních "pročisťovadel", jsou taky hnusný, ale určitě jich nepiješ tolik litrů, ale jen pár ml.
K.
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 11 lis 2005, 08:52

Ja jsem jeste zapomnela napsat, ze si Fortans "vylepsuju", poradil mi to nekdo na techhle strankach a funguje to, redila jsem si ho s pomerancovym dzusem a fakt to slo vypit a ucinek byl stejny...
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 11 lis 2005, 09:25

no SUPER, dobra konkretni rada! urcitre to udelam. Jinak co se tyka meho odporu k fortransu - jenom mi to desne nechutnalo, ale nezvracela jsem z toho. Myslim, ze fortrans se dava protoze je to hodne setrne ke strevum. Muj hlavni problem pri vyprazdnovani je, ze mam bolavy ten konecnik a trochu (nekdy vicú me to boli kdyz mam vic stolic po sobe. No a pri tom fortransu...to bude peklo. Ale jine vyprazdnovadlo by mi v tomto nepomohlo. No, co se da delat, poreferuju jak jsem to zvladla a jake jsou vysledky. Diky moc za podporu, jste skvely.
K.
Ja jsem jeste zapomnela napsat, ze si Fortans "vylepsuju", poradil mi to nekdo na techhle strankach a funguje to, redila jsem si ho s pomerancovym dzusem a fakt to slo vypit a ucinek byl stejny...

janaf
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod janaf » 16 lis 2005, 19:20

Jen pozor, aby se Ti nestalo to, co mne. Kdyz jsem si fortrans zredila multakem, pak jsem ten dzus docela hodne dlouho nemohla pit. Zrovna tak jeden muj oblibeny caj, kterym jsem se snazila ten humus zapijet, doted moc nemuzu ani citit. Vyprazdnovala jsem se uz nekolikrat. Jen pomysleni na fortrans a pred tim slany roztok (nevim jak se jmenuje) ve mne vyvolava pocity na zvraceni. Mam trosku drsnejsi metodu, nejim tri dny pred vysetrenim. Nejhorsi je prvni den, pak uz je to lepsi. Zbytek potravy ze mne vyjde prirozene behem techto tri dnu. Je potreba hodne pit, ze zacatku klidne hodne kaloricke veci a cokoli, posledni den spis bezbarve tekutiny (vadi treba i pomerancovy dzus). Osvedcil se mi treba jablecny most, zasiti a je trosku projimavy. Zatim si doktor nikdy nestezoval, ze bych byla nedostatecne vyprazdnena. (nevedel, ze jsem fortrans nepila)
J.
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 18 lis 2005, 16:48

Ahoj Klárko. Je mi líto, že jsi narazila na tak šílenou doktorku. Ona by si neměla dovolit, na tebe řvát. Přece jen na stole ležíš ty a chtěla bych ji vidět, ve tvé ( naší ) situaci. Já jsem kolono měla už nejméně 10x a to poslední jsem prodělala 7.11., což je před necelými 14dni. Můžu ti říct, že jsem vždycky prodělala toto vyšetření bez problémů, vždy mi ho dělali v Brně-Bohunicích ( MUDr. Prokopová nebo MUDr. Zbořil ) oba dva jsou skvělí a chápaví. Toto poslední bylo ale úděsné ( dělali mi ho ve Svitavách ). Měla jsem příšerné bolesti a měla jsem to štěstí, že na mě nikdo neřval, spíš se mě pokoušeli uklidnit, chlácholili mě a snažili se mi to jakkoliv ulehčit. A co se týká vyprazdňování. Dostávám Fortrans, je ho hnus, mám velké problémy ty 3litry vypít. A co se týká toho ředění, abych pravdu řekla, zkoušela jsem to, ale bylo to ještě horší než předtím. Nejlepší je mít u sebe ještě nějaké pití, třeba čaj, šťávu, džus, ... a tím to zapíjet. Vždycky říkám, že samotné vyšetření není tak hrozné, jak to vyprazdňování. A co se týče tvého problému s konečníkem, velice to chápu. Mám po dvou operacích konečníku. První - abcest a ta druhá - píštěl. V rektu mám 15cm jizvu ( je to už 6let ) a stále je to bolestivé. Ale poradím ti jedno. Když s tím máš takové problémy. Na to je skvělá mastička INFADOLAN. Stačí si dát na gázu či kousek toalet. papíru trochu té mastičky a přiložit ke konečníku, pokaždé, když jdeš ze záchodu. Vřele doporučuji, hodně to pomáhá. Ta mastička stojí kolem 18,-Kč. Dá se koupit bez receptu. Tak to zkus a uvidíš. Snad ti to pomůže. Já jsem spokojená. Tak se měj a držím ti pěsti, ať ti to dobře dopadne.
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 21 lis 2005, 07:59

Ahoj Kethy, diky diky moc za povzbuzeni, fakt mi to pomohlo. Ja byla na kolono v Bohunicich u pani doktorky Kunove (nebo Kunovske?) delala mi pred tim i gastro a oboje bylo DES. Kdyz mi po mesici delala gastro Mudr. Prokopova, bylo to super, je fakt moc hodna a vse bylo v pohode. Takze ted doufam, ze ten desny zazitek s kolona byl taky diky te doktorce. Normalne chodim k MNudr. Husove, ktera je hodna a ted mi to ma delat ona. Tak snad to pujde.
Mimochodem - odkud jsi? Ja jsem totiz ze Sebetova:-)
A diky diky za typ na tu masticku, koupim si ji hned dneska. Kdyby fungovala, bylo by to super - bez predpisu a skoro zadarmo :-)
Tento tyden musim vydrzet cekat, pristi patek jdu. Uz me to tak nedesi jako zezacatku, fakt si myslim - podle toho co psali lidi a podle zkusenosti z gastra - ze to bylo tou doktorkou. Husova je hodna a rovnou ji reknu at do me narve co se da, nebudu si hrat na hrdinku :-))
Takze fakt diky za povzbuzeni a radu, moc mi to pomohlo. I to, ze nejsem sama ve svych problemech s konecnikem:-)
Ahoj
Klarka
Ahoj Klárko. Je mi líto, že jsi narazila na tak šílenou doktorku. Ona by si neměla dovolit, na tebe řvát. Přece jen na stole ležíš ty a chtěla bych ji vidět, ve tvé ( naší ) situaci. Já jsem kolono měla už nejméně 10x a to poslední jsem prodělala 7.11., což je před necelými 14dni. Můžu ti říct, že jsem vždycky prodělala toto vyšetření bez problémů, vždy mi ho dělali v Brně-Bohunicích ( MUDr. Prokopová nebo MUDr. Zbořil ) oba dva jsou skvělí a chápaví. Toto poslední bylo ale úděsné ( dělali mi ho ve Svitavách ). Měla jsem příšerné bolesti a měla jsem to štěstí, že na mě nikdo neřval, spíš se mě pokoušeli uklidnit, chlácholili mě a snažili se mi to jakkoliv ulehčit. A co se týká vyprazdňování. Dostávám Fortrans, je ho hnus, mám velké problémy ty 3litry vypít. A co se týká toho ředění, abych pravdu řekla, zkoušela jsem to, ale bylo to ještě horší než předtím. Nejlepší je mít u sebe ještě nějaké pití, třeba čaj, šťávu, džus, ... a tím to zapíjet. Vždycky říkám, že samotné vyšetření není tak hrozné, jak to vyprazdňování. A co se týče tvého problému s konečníkem, velice to chápu. Mám po dvou operacích konečníku. První - abcest a ta druhá - píštěl. V rektu mám 15cm jizvu ( je to už 6let ) a stále je to bolestivé. Ale poradím ti jedno. Když s tím máš takové problémy. Na to je skvělá mastička INFADOLAN. Stačí si dát na gázu či kousek toalet. papíru trochu té mastičky a přiložit ke konečníku, pokaždé, když jdeš ze záchodu. Vřele doporučuji, hodně to pomáhá. Ta mastička stojí kolem 18,-Kč. Dá se koupit bez receptu. Tak to zkus a uvidíš. Snad ti to pomůže. Já jsem spokojená. Tak se měj a držím ti pěsti, ať ti to dobře dopadne.


[/quote]
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 21 lis 2005, 08:03

Pockej, to jako fakt nepijes zadny projimadla a jenom pijes????
To je divny ze to staci, ja jsem takhle podstoupila kolono v uplne narkoze v jedne hoooodne divne nemocnici v Brne a to jsem taky nepila zadna projimadla, ale nejedla jsem asi ctyri dny a asi desetkrat dene mi delali klistyr. To se fakt divim ze staci jen tri dny nejist. To by to mohli nabizet jako alternativu, ne? Bud budete tri dny o hladu, nebo jen pulden ale budete pit Fortrans....
Ale fakt je, ze kdyz vidim rychlost sveho traveni, tak verim ze po trech dnech ve me nezustane vubec nic:-)
No, lae byla jsem v nemocnici pet tydnu na parenteralni vyzive, takze jsem nejedla vubec niv a pila jen caj, a celou dobu jsem chodila vickrat denne na velkou, furt v tech strevech neco bylo...Tak fakt nevim, jak to je...
Jen pozor, aby se Ti nestalo to, co mne. Kdyz jsem si fortrans zredila multakem, pak jsem ten dzus docela hodne dlouho nemohla pit. Zrovna tak jeden muj oblibeny caj, kterym jsem se snazila ten humus zapijet, doted moc nemuzu ani citit. Vyprazdnovala jsem se uz nekolikrat. Jen pomysleni na fortrans a pred tim slany roztok (nevim jak se jmenuje) ve mne vyvolava pocity na zvraceni. Mam trosku drsnejsi metodu, nejim tri dny pred vysetrenim. Nejhorsi je prvni den, pak uz je to lepsi. Zbytek potravy ze mne vyjde prirozene behem techto tri dnu. Je potreba hodne pit, ze zacatku klidne hodne kaloricke veci a cokoli, posledni den spis bezbarve tekutiny (vadi treba i pomerancovy dzus). Osvedcil se mi treba jablecny most, zasiti a je trosku projimavy. Zatim si doktor nikdy nestezoval, ze bych byla nedostatecne vyprazdnena. (nevedel, ze jsem fortrans nepila)
J.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti