leky

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
mona
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

leky

Příspěvekod mona » 12 pro 2004, 16:25

Zacala jsem brat PENTASU jsou to dobre leky nebo jsou i lepsi :?:
Chodim pro ne do bezne lekarny a nedoplacim nic. :o MONA
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 12 pro 2004, 17:02

Pentasu myslim berem snad uplne vsichni. Bere se to i v klidove fazi jako prevence. Ja mela jednu dobu misto pentasy asacol a nebylo to dobry. Po nejakym case me stejne vratili zpet na pentasu, takze snad je dobra. Kazdopadne se drz te lekarny kde na ni nic nedoplacis, moc takovych neni :)
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 13 pro 2004, 12:59

Ahoj! Můžu se zeptat jak a v čem Ti Asacol nedělal dobře? Díky !

Hana
Toumles
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Toumles » 13 pro 2004, 15:43

Ajojky jsem tady nový CN mám asi 4 roky a beru Asacol a Budenofalk za ten doplácím 60 kč za 100 kusové balení Asacol mám zdarma
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 17 pro 2004, 17:40

Hani, s tím asacolem - dostala jsem ho jeste kdyz sem chodila do detske a pak kdyz sem v 19ti presla do Bohunic, taxe me doktor ptal, proc mi nenechali pentasu, ze vzhledem k mym potizim a vubec vsemu, byla podle neho ta pentasa lepsi. Tak mi to zas vymenil a je fakt, ze zanedlouho mi bylo lip, jenze to nemuselo byt jen tim, clovek nikdy nevi, tou dobou sem zacinala s imuranem... Takze vlastne urcite nemuzu rict, ze by mi nejak skodil, to ne.
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 13 zář 2005, 18:19

Já mám začít brát Imuran, brala jsem do teď Salofalk a Prednison, asi 5 měsíců, máte s tím Imuranem nějaký zkušenosti? Přijde mně, že většina z vás bere spíš tu Pentasu... Díky Eva
Klara
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klara » 15 zář 2005, 12:31

Ahoj Evo, já jsem také brala Imuran. Nedávno jsem však přestala, protože jsem těhotná. Podle nových studií je však možno brát Imuran i v těhotenství.U Imuranu se musí kontrolovat krevní obraz, protože může docházet ke snižování červených krvinek. Jinak jsem ještě četla, že imunosupresiva jsou docela účinná na nespecifická střevní onemocnění. Takže se ničeho neboj, pravděpodobně se ti nemoc lepší, když už máš Prednison za sebou.
Měj se.
Klára
annika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod annika » 22 zář 2005, 07:51

Ahoj Kláro, jak jsi brala Imuran dlouho, proč ti ho nasadili, také ti nezabral Prednisin??? Mé 11-leté dceři ho teď nasadili na UC, po 9 měsících Prednisonu stále opakované problémy. Moc se Imuranu bojím, snižuje imunitu, nebyla jsi pak víc nemocná - myslím chřipky, nastydnutí apod.? Jak se to bere dlouho ? Když zabere vysazují ho, nebo se to nechává dlouhodobě, jak často ti kontrolovali krevní obraz? moc díky tobě i ostatním, co mají zkušenosti s Imuranem za odpověď. Mějte se krásně a co nejvíc zdravě, Lenka (máma Aniky)
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 22 zář 2005, 09:50

Mně chcou nasadit Imuran právě protože Prednison zabral, zlepšilo se to a říkali že to ten Imuran má teď udžet v klidu, musí se ale brát aspoň 4 roky. Eva
annika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod annika » 22 zář 2005, 23:34

Tak mé dcerce Imuran dali, protože Prednison nezabírá dostatečně a prý ho už déle brát nemůže-negativní vedlejší účinky. Imuran má dnes šestý den a už onemocněla kašlem a chřipkou.
Nemáte někdo zkušenost s braním Imuranu u dětí, zpomaluje růst ???
Evulko, to ti řekl doktor, že to budeš brát 4 roky? Když ti Prednison zabral, proč ti ho tedy dává? díky, lenka
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 23 zář 2005, 06:28

Ahoj Leni. Můj doktor říkal že minimální doba užívání Imuranu je 4 roky budu ho brát spolu se Salofalkem, beru taky Helicid a Sorbifer Durules. Prednison jsem začala brát v květnu, postupně jsem snižovala dávky, a doktor teď po kolonoskopii řekl, že se to moc zlepšilo, takže že vysadíme ten Prednison, protože ten umí střeva zklidnit ale neumí je udržet na stálo v tom klidu, od toho je prej ten Imuran, kterej mimo to nemá tak hrozný vedlejší účinky jak Prednison. Přeju Anice ať jí je brzo líp.
Eva
Eva
annika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod annika » 23 zář 2005, 08:29

Moc díky za odpověď,máš to na UC nebo Crohna? Ono je to asi jedno. Anika to teď bere i s Prednisonem, salofalkem, mutaflorem atd. Tak snad to konečně zabere. Měj se krásně, lenka
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 23 zář 2005, 10:16

No mysleli si že je to kolitida, ale podle poslední kolonoskopie to prý vypadá spíš na Crohna, že už to mám i v tenkým střevě, takže asi toho Crohna. Taky se mějte obě moc hezky a dejte vědět, jak ten Imuran zabral.
Eva
vjerka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vjerka » 23 zář 2005, 15:02

Ahoj,
já bych se toho Imuranu zase tak nebála. Za prvé, to nachlazení nebo chřipka určitě s jeho braním nesouvisí, protože jeho účinek nastupuje v řádu týdnů, nebo spíš tak kolem dvou až tří měsíců. Proto se nasazuje s určitým předstihem a pak se pomaličku začínají vysazovat kortikoidy. Navíc imunitu stejně oslabuje i prednison.
Krevní obraz se sleduje nejdřív asi každé 2 týdny, pak po měsíci a po dlouhodobém užívání bez potíží tak po 6 týdnech. Je to proto, že by mohl způsobit útlum kostní dřeně.
Imuran se nasazuje většinou v případě, že jiná terapie nestačí, nebo když jsou vedlejší účinky kortikoidů moc velké. V poslední době ale nastupuje trend dávání Imuranu jako léku první volby i u mladých pacientů. Dělá to hlavně mladší část doktorů, souvisí to s výzkumem.
Co se doby braní týká, je to podobné jako u všech léků při téhle nemoci. Nejdřív se začíná nižší dávkou, aby se vidělo, jak tělo látku snáší. Pak se dává terapeutická dávka pro uklidnění zánětu a když je dobře, sníží se na co nejnižší udržovací.
Imuran je určitě taky docela hnusnej jed, ale to jsou všecky tyhle naše prášky. Důležitý je, že to pomáhá.

Já ho beru už víc než rok, od posledního prudkýho vzplanutí Crohna a je mi dobře, chodím do školy, můžu dělat v rámci možností cokoliv. A za celeý rok jsem neměla ani chřipku, přesto že se ničemu nevyhýbám ani v době epidemií.
Tak se toho nebojte. Držím palce.
Vjerka
annika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod annika » 26 zář 2005, 17:12

Moc díky za odpověď, hlavně tobě Vjerko, máš to pěkně nastudovaný, to je dobře. Dost jsi mi uklidnila a moc doufám, že to Anice pomůže. Pa,pa...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host