leky

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
ote
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod ote » 20 led 2006, 16:42

Já jsem Sandimun brala. Půl roku a úplně zbytečně - když jsem změnila lékaře, udělal mi nějaký testy a zjistil, že se ve mně vůbec "nerozpouští".
Taky je docela síla to dávkování - každý týden na kontrolu s náběry, aby věděli, jak to dávkovat.
Nikoho jsem neznala (kdo by to na crohna nebo colitidu bral), ani ta doktorka to nikomu jinému nedávala. Holt specialitka:-)


Ahoj a díky za odpověď. Já ho beru na lchronický zánět ledvin. Chci se ještě zeptat na ty testy - to sis vyžádala sama nebo ti to z nějakého podnětu doporučil lékař?
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 20 led 2006, 18:51

Bylo jim divný, že takovej "drasťák" nezabírá, tak mi když jsem byla v nemocnici (celkový kolaps - podvýživa, vysoké CRP a sedimentace...) dali ráno dávku a pak vždy po hodině odebírali krev. Nu a ta hladina čehosi byla pořád téměř stejná (po užití se prý má několikanásobně zvýšit). Takže mi to přestali dávat a najelo se na starý dobrý Prednison.
Musím ti ale říct, že na mě skoro nic nezabírá, přehazujou si mě jako horký brambor, vystřídala jsem spoustu léků a jejich kombinací a bez výrazného pozitivního efektu.
Ještě zbývá Remicade nebo opereac, ale tu mi nedoporučují.
No přestanu se litovat, to je k ničemu, měj se krásně!
Koothy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Koothy » 21 led 2006, 14:31

diky moc za vase reakce, vypada to, ze to s tim Prednisonem si tak bude. Jinak s doktorkou moc dobra komunikace neni, ted mi kamaradka zajistuje nejakeho lekare v Usti. U me lekarky za vsechno muze stres, takze i kdyz przivam opravdu hezke dny a ozvou se problemy, tak za to muze stres. naprosto souhlasim s tim, ze kdyz cloclovek neni v pohode tak se to chorobe moc nelibi, ale shazovat vsechno na psychiku mi nepijde normalni, urcite by bylo lepsi poradny vysetreni.
Pokud se ponecha Prednison v nizke davce - treba tech 5mg po cely zivot, jak je to potom s tehotenstvim? Je vubec mozne?
vsem preju krasny den
8)
ote
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod ote » 28 led 2006, 08:32

[quote]
diky moc za vase reakce, vypada to, ze to s tim Prednisonem si tak bude. Jinak s doktorkou moc dobra komunikace neni, ted mi kamaradka zajistuje nejakeho lekare v Usti. U me lekarky za vsechno muze stres, takze i kdyz przivam opravdu hezke dny a ozvou se problemy, tak za to muze stres. naprosto souhlasim s tim, ze kdyz cloclovek neni v pohode tak se to chorobe moc nelibi, ale shazovat vsechno na psychiku mi nepijde normalni, urcite by bylo lepsi poradny vysetreni.
Pokud se ponecha Prednison v nizke davce - treba tech 5mg po cely zivot, jak je to potom s tehotenstvim? Je vubec mozne?
vsem preju krasny den
8)

Ahoj, reakce na to těhotenství: ptala jsem se lékařky a ta říkala, že při nižších dávkách Prednisonu je gravidita možná. Závisí ale, jaké další léky člověk bere, na jeho celkovém zdravotním stavu, a tak většinou je pacientka sledovaná a většinou má rizikové.
keksička
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod keksička » 30 led 2006, 09:00

Ahoj všem, já za Penthasu doplácím asi 150 Kč.
Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 27 úno 2006, 17:24

Zdravím lidičky,mám zkuąenosti s Prednisonem,brala jsem jej 6měsíců,bohuľel velmi vysoké dávky 25mg,jelikoľ při sebemenąím pokusu o sníľení,jsem byla opět v háji.Takľe mě odoperovali a prednison vysadili,teď existuji bez jakékoliv medikamentozní léčby jiľ od července,sama nevím zda je to normální.Velké potíľe nemám,ale kdyľ sním něco nevhodného,mám průjem a je mi dost zle.

Fitzová Pavlína
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 01 bře 2006, 12:33

velmi vyskoe davky???
:-D
no, ja byla na zezacatku na 50mg.
Postupne vysazeno, pak dlouho nic. Ted beru znova 20mg a libuju si jak nizka davka to je - a musim rict ze temer zadne vedlejsi ucinky pri teto davce nepocituji, zatimco predtim jsem jich mela dost (pribirani, vyrazka, zubni kazy).
Zdravím lidičky,mám zkuąenosti s Prednisonem,brala jsem jej 6měsíců,bohuľel velmi vysoké dávky 25mg,jelikoľ při sebemenąím pokusu o sníľení,jsem byla opět v háji.Takľe mě odoperovali a prednison vysadili,teď existuji bez jakékoliv medikamentozní léčby jiľ od července,sama nevím zda je to normální.Velké potíľe nemám,ale kdyľ sním něco nevhodného,mám průjem a je mi dost zle.

Fitzová Pavlína
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 23 bře 2006, 12:20

Ahojda všecíííííííí :D chci se na něco zeptat. Je moc důležitý brýát léky přesně, pravidelně a prostě to striktně dodržovat???Jakože já beru Salofalk a mám ho brát 3x denně hodinu před jídlem. Jenže ne dycky to stihnu, tekže si to vemu buď po jídle nebo před jídlem asi tak minutu... :) a někdy si to vemu, ale pak už se nestihnu za to hodinu najíst, takže jim až tak za 2-3 hoďky potom. No a furt se nějak nemůžu zbavit problémů...ani když beru větší dávky patáků...tak sem přemýšlela, jestli to nemůžu mít z toho, že to tak flákám a nejim to přesně...poradite někdo jesi je můj úsudek správný???? A potom se chci ještě zeptat na něco, co nevim jesi teda souvisí s práškama, ale je možný, aby mi ten Salofalk zvyšoval tepovou frekvenci???Protože chodim cvičit dost pravidelně, ale sem nějak dejchavičná jak důchodkyně...no mám třeba tep i 210 což mi připadá dost nato, že sem docela trénovanej člověk, bo cvičim už několik let, ale tyhle potíže mám asi tak půl roku...děkuju děkuju jesi mi někdo pomůžete objasnit... :D jinak přeju kuáááááásnéééééé jarní dny :)
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 23 bře 2006, 16:03

Já si myslim, že kdyby to bylo takhle moc závislý, tak už neděláme nic jinýho, než že si hlídáme v kolik si "zobnout", v kolik se najíst atd. Ale nevim. Podle mýho to asi stejně nemá extra efekt, když existuje to, čemu se říká remise, nemyslíte? Prostě to bereme, aby "jsme na to něco měli". A doktoři "z toho něco měli";-)
Dan-Ka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dan-Ka » 23 bře 2006, 19:11

Pred operací jsem brala Entocort s Pentasou a snásela ho dobre,zádné otoky jen trochu chloupků.Ted beru Pentasu.Na Bulovce v lékárně byla bez doplatku a nyní jsem doplácela 33kc-v jiných lékárnách kolem 150kc-dost velký rozdíl!
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 24 bře 2006, 18:48

Ahoj v K. Varech Pentasa dnes 160,- Kč.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 25 bře 2006, 11:38

Baru, také mám 3x denně Salofalk a nemám šanci brát ho 1 hodinu před jídlem. V práci před obědem zapomenu, ráno zase vstanu a mám hrozný hlad a hned jím (nedokážu čekat hodinu nebo si natáčet budík hodinu dopředu). Myslím, že až tak velký vliv to mít nebude. Navíc u mě, která jí snad 24 hodin denně. Pořád se něčím cpu. dokonce i v nemocnici mi léky dávali pravidelně vždy až po hlavních jídlech. Takže já si s tím hlavu nelámu. K.
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 27 bře 2006, 22:17

Zacala jsem brat PENTASU jsou to dobre leky nebo jsou i lepsi :?:
Chodim pro ne do bezne lekarny a nedoplacim nic. :o MONA

Pentasa je na Crohn to nejlepší co existuje

Jindra
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 28 bře 2006, 09:43

Pentasa je na Crohn to nejlepší co existuje

Jindra


Prý ano, pokud je crohn v tenkém střevě, ne v tlustém. Aspoň mi to tak bylo řečeno. Pěkný den všem...
pilulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod pilulka » 29 bře 2006, 08:55

sewa ludia bolo mi dost na p.. ale potom som zacal brat sirup zo skorocelu a dost pomohol takse ked vam je tiez na p.. skuste mozno pomoze

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti