Ulcerozni kolitida

Podělte se o zkušenosti z praktického života. Jak si hledat a vybírat zaměstnání. Jak komunikujete s úřady. Žádosti, nároky na ID aneb "Příručka přežití pacienta s IBD v moderním světě." :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Zuzana B24
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ulcerozni kolitida

Příspěvekod Zuzana B24 » 22 lis 2011, 19:24

Dobrý den.
Ulcerozni kolitidu mi zjistili v roce 2004. V této době jsem po zhoršení stavu přešla na biologickou léčbu. Chtěla jsem se zeptat zda mám nárok na nějaký invalidní důchod? Díky za odpověď.
brusinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod brusinka » 23 lis 2011, 17:00

ahoj, já mám sice crohna, ale myslím, že odpověď ti tu dá každý stejnou. Záleží na aktuálním stavu, dále na tom, jestli máš nějaké vedlejší projevy této nemoci a v neposlední řadě jaké podklady dodá tvůj ošetřující lékař a hlavně na tom, kdo bude sedět v komisi. Já mám 3. stupeň invalidity( tzn. plný). Nemoc u mě propukla loni v únoru ale na diagnozu jsem čekala do června. V té době jsem měla 33 kg, takže kromě crohna i těžkou podvýživu (malnutrici), a úplně katastrofální nedostatek železa ( anémii). Zažádala o důchod a dostala ho. Dává se vždy na rok. Od té doby jsem podstoupila další 2 operace, váha se zvedla na 37 kg, takže podvýživa ještě trvala, ale anémie už ne. Nicméně důchod mi ještě nechali. Teď mám crohna v klidu a váha stoupá, jsem na 45 kg. Tak uvidíme co na to ČSSZ. V každém případě si o tom popovídej s doktorem, ten ví kdo z jeho pacientů je na ID a jestli jsi v takovém stavu, abys měla šanci ho dostat. Já bohužel nevím o nikom z mého okolí, kdo ho dostal "jen" na UK nebo MC. Za zkoušku nic nedáš. Přeju úspěch a ať je nám všem lépe. :D

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti