Invalidní důchod

Podělte se o zkušenosti z praktického života. Jak si hledat a vybírat zaměstnání. Jak komunikujete s úřady. Žádosti, nároky na ID aneb "Příručka přežití pacienta s IBD v moderním světě." :)
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Invalidní důchod

Příspěvekod Jitka » 29 úno 2004, 19:48

Moje zdravotní problémy jsou takového rázu, že pomalu ale jistě přestávám být
schopná dělat normální věci, Chron mě vyřazuje z běžné pracovní činnosti-kontrolky, Wc, nadýmání,..... Jaké máte kdo zkušenosti s přiznáním invalidního (částečného či úplného) důchodu?
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 29 úno 2004, 20:41

Ahoj Jitko, shodou okolností jsem v podobné situaci jako Ty. Mám Ulcerózní kolitidu a normální práce je pro mě nemožná. Pracovala jsem rok a půl a hrozně mi to zničilo zdraví, od srpna minulého roku jsem ne nemocenské, po třech měsících si mě pozvali před posudkovou komisi, kde jsem předložila nějaké dokumenty o léčbě a papíry z posledních vyšetření a skoro mě přemlouvali, ať vezmu částečný důchod, že to do budoucna nebude lepší, mám nárok i na plný důchod, když si opatřím i výsedky jiných vyšetření-třeba klouby, únava....a další věci, které se vyskytly při onemocnění střeva.
Zhruba za měsíc tam půjdu znova, protože poprvé jsem to odmítla, chtěla jsem to ještě zkusit, ale dnes už vím, že si se zdravím hrát nemůžu a nemá smysl přeceňovat své síly.
Podle mě by Ti měli bez problémů vyjít vstříc, v práci je to hodně nepříjemné, drž se a napiš, jak to dopadlo. zatm ahoj Hanka.
Bobina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bobina » 29 úno 2004, 23:07

Ahojda,
posudkovou komisí jsem prošla už 2 x. Výsledek - pracovní neschopnost z 75% - plně invalidní. Byli ke mně víc než vstřícní a chápaví. Jsem doma už něco přes rok a můžu říct, že mi to hodně prospělo, co se týká zdravotní stránky. Teď bych řekla, že se cítím tak o 50% líp. Jen, na to, že mám víc volnýho času, si zvykám trochu hůř.
.
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 02 bře 2004, 17:11

Ahojky. V r.2000 mě dali do plného invalidního důchodu. Ale loni, 23.6.2003 jsem byla u posudkové a řekli mi, že nemám nárok na plný důchod, protože nemám váhový úbytek ( po prednisonu jem šíleně přibrala a nedaří se mi to dostat dolů, i když mám průjmy, ....), že mám pořád celé střevo. Tak ať s tím nepočítám. Tak mi dali částečný důchod. Zkouším si najít práci, ale jakmile někde řeknu, že mám částečný důchod, tak mi řeknou, že se ozvou a už se neozvou. A jak jezdím po konkurzech, tak po příchodu domů nejsem schopná nic udělat. Su unavená, mám křeče, .... Je mi prostě na nic. Jim se to řekne lehce. U posudkové mě soudí podle toho, jak vypadám a ne, jaké mám zdrav. problémy. Když si mě pozvou a já tam před nimi sedím, tak si připadám jako hypochondr. A aj se tak ke mě chovaj. Do práce bych šla z fleku, ale sehnat ju. A pak, když se střeva rozjedou, tak to stojí za to. Jak se říká : ZDRAVÍ NEMOCNÝM NEVĚŘÍ !!! Doufám, že vy budete mít jiné ( lepší ) zkušenosti než já. Hlavně vám přeju, aby jste byly zdraví a důchod jste nemuseli mít.
danka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod danka » 04 bře 2004, 17:57

Ahoj, v částečném invalidním důchodu jsem byla skoro pět let. Byla bych bez problému dostala plný, ale odmítla jsem to , protože jsem nechtěla v zaměstnání rozvázat pracovní poměr. Jsem učitelka, takže jsem učila 12 hodin týdně a bylo to pro mě úžasné zpestření dne. Šlo mi ale na nervy neustálé hlídání výdělku, abych nepřelezla povolenou částku. Protože se cítím dobře, tak jsem loni na posudkové komisi důchod odmítla. Původně jsem myslela, že by mi ho vzali sami, protože mám od r. 1999 zcela normální krevní testy, jsem bez léků, ale pokud bych o něj žádala, bez problémů by mi to prodloužili. Jednali se mnou pokaždé velice slušně, nakonec mi aspoň nabídli změněnou pracovní schopnost, což sice při své profesi nevyužiji, ale co kdyby někdy zase něco ...
pipman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod pipman » 07 bře 2004, 14:37

Nazdarek,
ja mam totalni formu UC (postizeni komplet tl. streva),jsem porad na dost vysokejch davkach prasku (medrol,calofalk,imuran,...) a porad se mi to nechce lepsit (uz 5let).Jsem porrad unavenej,casto mi je spatne,...Za 2 roky koncim stredni skolu (strojni prumku),potom jsem chtel jit dal na vysokou,ale co kdyz se tam nedostanu?Do prace jsem zkousel chodit o prazdninach a vetsinou po prvni dnu jsem skoncil (byl jsem uplne vyrizenej).Pochybuju ze budu schopnej chodit po skole nekam do fabriky makat 8 hodin denne!!!?!To by me zabilo po 3 dnech, ne proto ze by se mi nechtelo,ale asi bych vys**l streva!Myslite,ze budu mit nark na nejaky invalidni duchod?A kde se o to zada?
Kdyztak mi mailujte na
pipman@tiscali.cz
Diky !!
Míla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Míla » 09 bře 2004, 19:03

Ahoj,
v částečném invalidním důchodě jsem od začátku roku,před tím jsem byl pomalu rok na nemocenské.Malá operace "píšťalky"...měl to být drobný zákrok,trochu se to zvrtlo.No,a právě,že to je v blízkosti konečníku a to již poněkolikáté,tak svěrač není funkční tak,jak by měl.Proto jsem požádal přes oš. lékaře o přiznání č. důchodu.Bylo mi vyhověno,bez problémů.Ale spíše díky tomu,že svěrač není tak funkční,propouští.Na crohna reagovala posudková lékařka asi tak,že v dnešní době se to onemocnění dá docela dobře léčit....tak nevím,jaký kdo na toto bude mít názor.Zrovna jsem nafouklý jako meloun a je to asi týden,co přestaly docela kruté bolesti...snědl jsem tabulku čokolády...tři neděle potvora pěkně otravovala.Pro Pipmana,žádá se na sociálce (OSSZ),tam by měli podat veškeré informace,ale nevím,jak to je s člověkem,který ještě nepracoval...to opravdu nevím.
Za týden jdu na vyšetření ,revmatologie.Do toho všeho začaly zlobit kolena....tak si myslím,že si někdo opravdu ten částečný invalidní důchod zaslouží.Pracoval jsem s tím dvacet let,posledních deset s velkým sebezapřením.To nebyl život,to byla práce a léčení.Na tři směny to opravdu nejde....
Mějte se všichni krásně!
Ganymed
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ganymed » 14 bře 2004, 21:53

Ahoj,
Reaguji tady na dotaz žádosti o invalidní důchod.
Myslím, že by měl každému poradit příslušný obvodní lékař, který také bude vyplňovat na žádosti chorobopis (určitě bude potřeba i odborné vyšetření v případě, že nejsou součástí osobní karty). Jenom nevím jestli nemají žádat rodiče v případě nezletilosti. Ke splnění podmínek je nejlepší si objednak SOCIÁLNĚ PRÁVNÍ MINIMUM PRO ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ, které vydává Sdružení zdravotně postižených v ČR, Praha 8, Karlínské nám. 12 (telefon bohužel neznám-cena 50,-Kč + 20,-Kč poštovné a balné-aspoň já tolik platil). Je tam skoro všechno co člověk potřebuje k této problematice.
Já dostal plný invalidní důchod před třemi roky po šestiměsíčním pobytu v nemocnici a během terminovené ileostomii. Zatím chodím vždy po roce na přezkum. Vzhledem k tomu, že se mě nikdy nepovedlo dostat po operacích na víc než 60kg (a to i přesto, že se už léčím 1rok v nutriční ambulanci pro podvýživu) a dalším zdravotním komplikacím, tak má zatím posudková komise dostatek podkladů pro prodloužení nároku na plný invalidní důchod.
Ganymed
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 16 bře 2004, 17:00

.....během terminovené ileostomii. Zatím chodím vždy po roce na přezkum. Vzhledem k tomu, že se mě nikdy nepovedlo dostat po operacích na víc než 60kg (a to i přesto, že se už léčím 1rok v nutriční ambulanci pro podvýživu) a dalším zdravotním komplikacím, tak má zatím posudková komise dostatek podkladů pro prodloužení nároku na plný invalidní důchod ......

Ahojky. Vzhledem k tomu, jak jsi popisoval svůj stav, tak já jsem na tom lépe. Mě jen vyoperovali abcest v rektu a následně po osmi měsících i píštěl tamtéž (neúspěšně). Pak jsem podstoupila studii Anti- TNF a píštěl, která se nechtěla hojit, se zacelila. Po roce mi pak lékařka řekla, že to nemělo takový účinek, jaký očekávali. Jenže!!!!!!! Před zjištěním, že mám crohna, jsem zhodila 25kg. Což bylo skvělé, ale po nasazení prednisonu jsem přibrala 50kg a nedaří se mi je zhodit. Je to hrozné. Doktoři po mě pořád chcou, abych zhodila, ale mě se to nedaří. Už si nevím rady. Mám pořád průjmy, jím málo, ale kila jdou spíš nahoru, než dolů. Takže když přijdu k posudkové a uvidí mě i s těmi kilami navíc, tak si řeknou, ta žádné problémy nemá, ta jen simuluje. Dokonce mi řekli, že kdybych měla takové problémy jak popisuju, tak bych byla anorektická a né tlustá. Bylo mi dobreku, ale tu radost jsem jim neudělala. Držela jsem se. Teď se jen ptám, můžou si to dovolit?? Takhle ponižovat lidi????? Kdybych si za to mohla, že mám crohna tak si řeknu, patří mi to, ale protože za to nemůžu, měli by se chovat trochu diplomaticky. Ale to je jedno. Jen doufám, že vy ostatní máte lepší zkušenosti než já. Měj te se hezky a klidné bříško.
jojano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jojano » 19 bře 2004, 16:22

Já např. mám všechny čtyři končetiny , jojo efektem a práškama na nervovou poruch střev vypadám jako kulička a doktoři to nemohou pochopit. Mám pouze ČID a do práce už nemohu pro trvalé posezení na WC. Když mi doktor řekne , že vypadám moc pěkně tak odpovídám : v nemocnici přijali pacienta ( 120kg , 2 m ) vypadal moc pěkně a chtěl si tam odpočinout ,, ale zachroptěl " , a už mu vyhrávají. ! No mluvte s volem o sobotě , když ho v pátek porazí ?! Zachovjte si aspoň zdravý rozum a nenechte se odbýt těmi nedouky. Nebýt netu a dokonalých zdravotních stránek , tak jsem dodnes něvěděl co mi vlastně je a jak se k tomuto problému postavit. Zdar UC& Cr - jsou to bestie

novák
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 19 bře 2004, 18:50

Dík za tvou reakci, docela mě ke konci pobavila. Jsem ráda, že nejsem jediná crohnařka s nadváhou. Neber to prosím zle. Jen si připadám už blbě. Když někomu řeknu, že mám crohna, tak mi nevěří a říkaj: Vždyť vypadáš tak hezky, červené tvářičky, kulaťoučká, ty přece nemůžeš být nemocná. Někdy bych měla sto chutí vytáhnout chorobopisy a přečíst jím něco. Ale mám pocit, že by tomu nerozuměli. No uvidíme, jak na tom budu. Třeba se to zlepší. Každopádně všem přeji, abyste byli v pohodě.
kronk77
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kronk77 » 13 črc 2010, 18:16

Zdravím, konečně jsem našel stránky, které se mě také týkají a mohu zde svěřit i své problémy.
Ulcerozní kolitídou trpím zřéjmě již od roku 2002, ale nevěnoval jsem tomu dosti pozornosti, proto jsem se vždy domníval, že problémy s tím související jsou spíše k vůli stresovým situacím i v nějaké chybě ve stravování, ale po spontálním krvácení jsem se raději časem obrátil na lékaře, kde mi je od roku 2005 diagnostikována Ulcerozní kolitída s vysokou aktivitou a nálezem do 20 cm. Dnes po všech užívaných lécích, kde mi dle potřeby dávkování snižují i zvyšují, se nic nezměnilo k lepšímu. Ulcerozní kolitída se ba naopak zhoršila, nyní mám nález do 50 cm, ktomu neustále vytváření Furunklů, Abscesů, slabosti i po třech infuzích biologické léčby.
Změnil jsem lékaře i kliniku, ale úspěch ve zlepšení choroby vůbec žádný.
Biologická léčba byla pro neúspěšnost okončena a jsem stále už jen na lécích, které nezabíraji, je třeba týden klid, ale posléze 14 dní opět problémy ( průjmy až 17 x za den, křeče, bolesti, teploty, nechutenství, bolesti svalů a kloubů, neustále návštěvy chirurgů k vůlí abscesům střídavě na těle a hlavně kolem konečníku. O vedléjších onemocněních skrze oslabení imunity ani nemluvě, musím už navštěvovat i psychologa a psychiatra, abych se zžil s onemocněním a hlavně s omezením v mém životě.
Od roku 2005, kdy předcházela roční PN mi byl uznán plný invalidní důchod na 1 rok, po roce mi byl PID i bez mé přítomnosti u posudkové komise prodloužen na 3 roky, pak opět k vůli mé hospitalizaci na rok prodloužen, v listopadu roku 2009 jsem měl jít opět k posudkové komisi, ale doposud mi nic nedošlo k vůli přechodu na jiný sistém posuzování.
Mám ale obavy, aby mi jej nesnížili, když rádi berou lidem v současné době důchody, ať jsou třeba na smrt nemocní.
Obavy mám hlavně proto, protže s těmy problémy mě nikdo nezaměstná, být 1 týden v práci a pak být zase 3 týdny doma a stále dokola, bych asi takového zaměstnance nepotřeboval ani já.
Kdo si takovýma nemocema neprojde, neví, co to je za bolesti, omezení a hlavně vytíženosti k vůli neustálým návštěvám lékařů, skrze onemocnění a hlavně k vůli vedlejším účinkům a onemocněním spojená s léčbou kortikoidy atd.
Dnes musím navševovat GEA, kožní, revmatologii, urologii, chirurgii, psychologii, psychiatrii, oční. Mohu vám říci, že s důchodem 6 tisíc korun mám co vyjít, když za poplatky návštěvů lékařů, hospitalizase, poplatky za recepty a doplatky za léky činí zhruba 2500 ,- Kč měsíčně.
Nevíte, kde bych se mohl obrátit o nějaké finanční příspěvky, proplácení za léky nebo tak něco?
Nechci již utrácet nehorázné peníze za léky atd, když už tak trpíme za své onemocnění.
Předem moc děkuji.
Michal
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cicastro » 19 črc 2010, 15:57

Zdravím, konečně jsem našel stránky, které se mě také týkají a mohu zde svěřit i své problémy.
Ulcerozní kolitídou trpím zřéjmě již od roku 2002, ale nevěnoval jsem tomu dosti pozornosti, proto jsem se vždy domníval, že problémy s tím související jsou spíše k vůli stresovým situacím i v nějaké chybě ve stravování, ale po spontálním krvácení jsem se raději časem obrátil na lékaře, kde mi je od roku 2005 diagnostikována Ulcerozní kolitída s vysokou aktivitou a nálezem do 20 cm. Dnes po všech užívaných lécích, kde mi dle potřeby dávkování snižují i zvyšují, se nic nezměnilo k lepšímu. Ulcerozní kolitída se ba naopak zhoršila, nyní mám nález do 50 cm, ktomu neustále vytváření Furunklů, Abscesů, slabosti i po třech infuzích biologické léčby.
Změnil jsem lékaře i kliniku, ale úspěch ve zlepšení choroby vůbec žádný.
Biologická léčba byla pro neúspěšnost okončena a jsem stále už jen na lécích, které nezabíraji, je třeba týden klid, ale posléze 14 dní opět problémy ( průjmy až 17 x za den, křeče, bolesti, teploty, nechutenství, bolesti svalů a kloubů, neustále návštěvy chirurgů k vůlí abscesům střídavě na těle a hlavně kolem konečníku. O vedléjších onemocněních skrze oslabení imunity ani nemluvě, musím už navštěvovat i psychologa a psychiatra, abych se zžil s onemocněním a hlavně s omezením v mém životě.
Od roku 2005, kdy předcházela roční PN mi byl uznán plný invalidní důchod na 1 rok, po roce mi byl PID i bez mé přítomnosti u posudkové komise prodloužen na 3 roky, pak opět k vůli mé hospitalizaci na rok prodloužen, v listopadu roku 2009 jsem měl jít opět k posudkové komisi, ale doposud mi nic nedošlo k vůli přechodu na jiný sistém posuzování.
Mám ale obavy, aby mi jej nesnížili, když rádi berou lidem v současné době důchody, ať jsou třeba na smrt nemocní.
Obavy mám hlavně proto, protže s těmy problémy mě nikdo nezaměstná, být 1 týden v práci a pak být zase 3 týdny doma a stále dokola, bych asi takového zaměstnance nepotřeboval ani já.
Kdo si takovýma nemocema neprojde, neví, co to je za bolesti, omezení a hlavně vytíženosti k vůli neustálým návštěvám lékařů, skrze onemocnění a hlavně k vůli vedlejším účinkům a onemocněním spojená s léčbou kortikoidy atd.
Dnes musím navševovat GEA, kožní, revmatologii, urologii, chirurgii, psychologii, psychiatrii, oční. Mohu vám říci, že s důchodem 6 tisíc korun mám co vyjít, když za poplatky návštěvů lékařů, hospitalizase, poplatky za recepty a doplatky za léky činí zhruba 2500 ,- Kč měsíčně.
Nevíte, kde bych se mohl obrátit o nějaké finanční příspěvky, proplácení za léky nebo tak něco?
Nechci již utrácet nehorázné peníze za léky atd, když už tak trpíme za své onemocnění.
Předem moc děkuji.
Michal
Jak vidím,nikdo moc nereaguje,ani se nedivím.Myslím,že nějaké podpory se tak hned nedočkáš.O důchod se neboj máš to poměrně s těžším průběhem.Nakonec jsi začátkem roku musel obdržet informaci o přehodnocení důchodu podle nové právní úpravy.
Já bych ti doporučil si přivydělat třeba prací doma na počítači.Existují takové firmy,které jsou státem dotovány a lidi takto fyzicky postižené zaměstnávají.
zdeny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zdeny » 27 črc 2010, 14:09

Vim o cem pises mam to podobne. Cekam ted prezkum. Ale mel jsem stesti, ze si muzu privydelat. Delam doma na pc, praci si muzu rozvrhnout do celeho dne. Ale neni jednoduchy takouvou praci najit. Protoze to by chteli i zdravy lidi.
Broňa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Broňa » 18 srp 2010, 12:08

Dobrý den léčím se crohnovu chorobu 12 let,zatím bez operace..ale má denně tak 5 stolic,bývá mi špatně..nemůžu do sebe dostat jjídlo a když ano tak se přemáhám..nemůžu dělat jakoukoliv tátěž-okamžitě je mi zle a projevuje se průjmem a nevolnosti...K tomu se láčím na revmatologii..mám problémy s kloubama.mívám horečku a nijak dlou nevydržím stát..největší problémy mám s kotníkama..chodím na pichy když uř se nedostanu ani do obchodu..musela jsem vynechat základní práce doma nebo je udělam poličku když je mi dobře..před měsícem mi vzali důchod,prý jsem zdravá..chtěla jsem se zeptat kdo má problémy jako já..nemůžu najít totíž zaměstnání..naposledy jsem pracovala na 4 hodiny v drogérii ale po 14 dnech jsem cítila strašnou únavu a nemohla jsem chodit na ty klouby..na druhý den se mi dostavil půjem a bylo mi opět špatně a malátnost jsem měla..V práci mi na to odpověděli,že potřebují spolehlivou zaměstnankyní..tak jsem musela odejít..obrečela jsem to..Prosím Vás jak to děláte ti ,kteří chodí do práce s touto nemoci..potřebovala bych poradit..mám už strach jít do práce..práce jsem se nikdy nebála..osm let jsem se starala o maminku ale už jsem to nezvládala ze zdravotních důvodů tak jsem jí bohužel musela dát v lednu do pečovatelského domu a teď nevím co semnou..jsem vděčná za každou radu za kterou moc děkuji..Broňa

Broňa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů