Mám Crona nebo ne?

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Adélka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Mám Crona nebo ne?

Příspěvekod Adélka » 03 úno 2014, 15:21

Ahoj či dobrý den

Začnu s tím že jsem před rokem úmyslně zhubla 17 kg za 4 měsíce,z 95 na 78 je mi 50 let a jsem žena,asi po půl roce od hubnutí se objevily neurčité bolesti břicha, zašla jsem ke svému OL, bolesti byly bez jakýchkoliv jiných příznaků, proběhla vyšetření- vše nagativní, v krvi jen lehce nižší bílkovina a trombocyty 500, objednána na sono, kolono a CT břicha , ct popisuje 10-15 cm líného oteklého střeva před vstupem do tlustého střeva,závěr je VS.(znamená - mohlo by být) morbus crohn na kolono jsem byla, dostali se až do tenkého střeva a odebrali vzorky, z histol crohn nevyšel, i přesto mi byla nasazena Pentasa a Imuran, nyní po měsíci braní imuranu, reakce , vysoké jaterní testy ,CRP 150,trombo 450, CT popisuje zánět na celém tenkém střevě s částí tlustého, znovu vs. susp Crohn, a kolonoskopie negativní,slinivka játra žlučník v pořádku, a žádné jiné příznaky,bolesti,průjem, únava atd.. ,následovala nemocnice, vysazení stravy ,nasazení infuzí , úprava všech hodnot, nasazen prednison a vysazen Imuran,váhově stabilní, fyzicky mi nic nebylo a není, měl jste někdo takové zvláštní příznaky? Mám dojem že nejde o crohna, ale lékařům asi stačí že CT popisuje suspektního crohna a tím je to uzavřeno, co třeba alergie na lepek,co myslíte? Díky za každou radu :?
YANECK
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mám Crona nebo ne?

Příspěvekod YANECK » 18 úno 2014, 23:00

CO si matne pamatuju tak mi i na lepek a laktózu delali taky nejake testy .. , ja osobne ted například najel sam od sebe na polovicni bezlepkovou stravu abych videl co a jak .. problém je v tom ze když clovek bere mraky prasku, tak nepozna co mu pomaha, ale aspoň snizenim lepku se urcite nic nezkazi .. , tady si myslim ze nikdo neporadi s diagnozou, je to spis na vyberu doktora .. preci jen něco " zanedbat " pak za to nestoji :( .. pokud ovšem CT popisuje ze je zanet i v tlustem a na kolonoskopii to neni tak je na tom CT asi něco spatne ? :) .. preci jen na kolonu je videt tak nejak z tlustého vse ? ( alespoň me to vždy když je nejaky prusvih kontroluji az nahoru :) ..

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů