Vedlejší účinky kortikoidů

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
honzahb
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Vedlejší účinky kortikoidů

Příspěvekod honzahb » 09 pro 2013, 12:05

Ahoj,

zhruba před dvěma měsíci mi byla diagnostikována Crohnova nemoc a byly mi také nasazeny léky - Budenofalk. Bohužel se u mě začaly dost projevovat vedlejší učinky, především akné po celém obličeji a afty v pusech. S tím akné jsem byl na kožní, ale bohužel nic nepomáhá, vůbec ty pupínky nemízí a naopak se stále dělají nové. Chtěl bych se zeptat, zda někdo má také podobné zkušenosti a jak bojujete proti těmto nežádoucím účinkům, zda se pro to dá něco udělat. Děkuju.
phrich
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vedlejší účinky kortikoidů

Příspěvekod phrich » 09 pro 2013, 12:58

Ahoj Honzo, kortikiody obecně mají dost vedlejších účinků a je to svinstvo. Každý to má jinak a můžou to být bolesti břicha, kožní problémy... v podstatě cokoliv, co je napsáno na příbalovém letáku. Dobrý je se hned poradit s doktorem případně začít jíst vitamíny (C a B12 pomáhají mně na afty, Calcium na odvápnění kostí, při dlouhodobém braní Prednisonu) podle toho, co se děje nežádoucího a co doktor poradí. Držím palce, aby ti bylo co nejdřív lépe. :)
gbrgbr
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vedlejší účinky kortikoidů

Příspěvekod gbrgbr » 09 pro 2013, 21:04

S tím akné z kortikoidů mám taky problém. Chodím ke kožní a je to lepší, ale ne dobrý... (každopádně když jsem ty věci nepoužívala, bylo to mnohem horší, jako vyrážka). Pomohl mi Zinerit (ten ti může napsat jakýkoliv doktor) a teď používám zinkovou mast, kterou mi namíchali v lékárně a Aknemycin plus. Akorát na dekoltu mi po něm vyskákala vyrážka, používám tedy pouze na obličej a dobrý. Jinak z toho dekoltu a krku mi to zmizelo potom, co jsem se začala detoxikovat kapkami od Mudr. Josefa Jonáše - s nimi mám hodně pozitivních zkušeností, doporučuji vyzkoušet, ale pokud je to akné čistě z léků, tak to možná nebude mít takový efekt. Jinak pomáhá i zlepšení stravování - vysazení lepku, mléka a výrobků z nich, cukru - prostě toho, co zatěžuje střevo.
Neboj, jak to přestaneš brát, tak to zas zmizí. Tedy já v to alespoň doufám. :D

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů