Vysazování kortikoidů

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
gbrgbr
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Vysazování kortikoidů

Příspěvekod gbrgbr » 03 pro 2013, 10:22

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s vysazováním kortikoidů? Já začala v červnu na 60 mg Solumedrolu, pak přechod na Prednison. Nejprve jsme snižovali po týdnu o deset, pak jsem nějakou dobu (cca 3 měsíce brala obden 35 a 25 mg) a teď snižuji po třech týdnech vždy o deset. Momentálně beru obden 15 a 5 mg. A od září beru i Imuran. Měli jste při snižování nějaké zhoršení? Není mi špatně, ale když něco blbě sním, tak mám průjem. Mám strach, aby se to zase nerozjelo, hlavně nechci brát znovu vysoké dávky. Jsem jako meloun, přibrala jsem a mám šílené akné po celém těle. Jediné nežádoucí účinky, co zatím nemám, jsou deprese.
phrich
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vysazování kortikoidů

Příspěvekod phrich » 05 pro 2013, 09:48

Ahoj, bral jsem dlouho kortikoidy (prednison) a potom co mi dali imunospresivní léčbu = imuran je taky postupně snižovali a neměl jsem problémy. Ta imunosupresiva to udržela a musí se brát nejméně 6 týdnů než zaberou, takže potom můžou postupně vysazovat kortikoidy, u kterých bys hned poznala, že se ti to zhoršuje. Úprava stravy je zásadní věc a souvisí s tím, že se ti mění hladina hormonů v těle, takže to může chvíli trvat než se to urovná. Držím palce ať je ti co nejdřív lépe. :)
Anet
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vysazování kortikoidů

Příspěvekod Anet » 05 pro 2013, 22:22

Ahoj
S vysazováním kortikoidů mám problémy vždycky. Ne jen to,že když se dostanu do poloviční dávky okamžitě se začíná zhoršovat můj stav,ale také mam problémy s návykem na ně. Mam určité "absťáky" jen když si prášek vezmu o hodinu později než normálně. Když u mě zkoušeli nasadit imunosupresiva bylo to ještě horší. Nyní jsem už na druhé biologické léčbě(remicade),imunosupresivech,prednisonu. Prednison je asi to jediný co to drží vždycky v klidu.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů