Crohn a děti

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 19 srp 2003, 21:02

Lékař provádějící léčbu a rehabilitaci páteře po sdělení mu mé diagnózy aniž by mě viděl,s jistotou určil, v které části mám problém v páteři. Šla jsem tedy na RTG celé páteře a ono to odpovídalo...V páteři je uložena centrální nervová soustava a jakékoli vybočení či posunutí obratlů ovlivňuje práci a výživu a činnost určitého orgánu v těle.....Jelikož Crohn je chronická nemoc, dlouho to trvalo než se projevila porucha na střevě, protože to střevo dostávalo špatné povely z centrální nervové soustavy. Srovná se páteř-změní se nervové povely do orgánů a obnoví se správná činnost střev, tělo si pak pomůže samo. Je zajímavá souvislost se stoupajícím počtem nemocných dětí se skoliózou páteře v posledních letech se stále se zvyšujícím počtem mladých lidí nemocných různými "nevysvětlitelnými" chronickými nemocemi, Crohn, nemocný žaludek, alergie,....Léčba však není hrazena zdr. pojišťovnou.
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dana » 29 srp 2003, 20:59

Tak přemýšlím, kam bych s dcerou ohledně páteře zašla. Nemáš, Jitko, nějaký tip?
janina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod janina » 29 srp 2003, 22:03

Ahoj Dano, jsme zpátky v Praze, tak jestli budeš mít chuť pokecat, budu snad na chatu zase v pátek kolem 22 hodiny.
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dana » 19 zář 2003, 21:43

Ahoj Janino, jak válčíte? budu se snažit obnovit pátky, tak se snad sejdem.
marina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod marina » 22 zář 2003, 09:07

Mám dceru 10 let, MC má diagnostikován od r. 2000. Nevím, co přesně bych měla napsat, radši bych odpovídala na dotazy.

dobry den , jmenuji se marina budu strucna: mam manzela od r. 2001 diagnoza crohn - tezka forma ted ale trileta dcerka ma potize se zazivanim - kasovita stolice zachvatovite bolesti bricha vsechny krevni testy jsou negativni ale ma to jeden hacek crp-13 a slaba chudokrevnost cetla jsem o tom mnoho vsechny priznaky jsem u ni v podstate spozorovala chci se jen zeptat nakolik zavazny je podle Vas ukazatel crp? Jake hodnoty crp mela vase dcerka pri stanoveni diagnozy?Jak dlouho mela holcicka potize nez jste stanovili diagnozu?
janina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod janina » 26 zář 2003, 20:27

Ahoj Marino,

náš Kuba měl při akutním záchvatu Crohna CRP určitě přes 100, pokud si dobře vzpomínám kolem 160. Jinak měl příznaky spíš netypické: bolest minimální, průjem žádný, zato vysoké horečky. První podezření na Crohna vzniklo při ultrazvuku břicha, potvrzená byla diagnoza enteroklýzou. Dělat dceři enteroklýzu je asi ve vašem případě zbytečně drastické, ale ultrazvuk nebolí a zkušený doktor na něm hodně pozná. Jinak kašovitou stolici a vzedmuté bříško taky známe - to měla pro změnu dcera, než jí přišli na to, že má intoleranci mléka.
CRP je myslím v normě do 10, takže hodnota 13 mi zas tak moc zvýšená nepřipadá.
janina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod janina » 30 zář 2003, 20:32

Ahoj Dano,

až na občasné nervy při Kubových hláškách typu "mě nějak bolí bříško" a "já jsem dnes nějaký unavený" to jde. Zatím se z toho nic vážnějšího naštěstí nevyvinulo. 10. října máme kontrolu, uvidíme. Dano, pokud se Ti nehodí pátky, navrhni jiný termín, zkusím se přizpůsobit.
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dana » 03 říj 2003, 21:11

Pro Janinu: Vcelku mi ty pátky vyhovují, jen později - asi okolo 22,00. Jen nevím, zda se mi podaří se dostat k počítači každý týden.Ještě zkusím poslat mail.
Pro Marinu: kolik měla dcera CRP, to budu muset pohledat. Vím, že mě vždy zaráželo, že sedimku měla třeba dobrou a CRP zvýšené, CRP mi vždy vysvětlovali jako lepší sedimku. Hlavně však měla dlouhodobě nízké železo, což mi říkali, že se má vždy řešit, buď je to projev nedostatku železa v potravě nahraditelný např. Aktiferrinem, nebo to taky může signalizovat, že střevo si není schopno železo vstřebat, což svědčí o tom, že nefunguje tipťop.V každém případě CRP 13 může být i jen od nachlazení, souhlasím s Janinou, že zas tak vysoké není.Kam chodíte? Ono vždy je důležité, zda se dá ošetřujícímu lékaři věřit.Má holčička ještě nějaké jiné příznaky?
janina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod janina » 10 říj 2003, 21:41

Ahoj Dano,

zdá se, že se v pátek nesejdeme. Zkus mi poslat mejlík na janajiresova@seznam.cz. My teď zrovna churavíme, buď je to angína, nebo se zase hlásí Crohn.
marina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod marina » 27 říj 2003, 18:36

Pro Janinu: Vcelku mi ty pátky vyhovují, jen později - asi okolo 22,00. Jen nevím, zda se mi podaří se dostat k počítači každý týden.Ještě zkusím poslat mail.
Pro Marinu: kolik měla dcera CRP, to budu muset pohledat. Vím, že mě vždy zaráželo, že sedimku měla třeba dobrou a CRP zvýšené, CRP mi vždy vysvětlovali jako lepší sedimku. Hlavně však měla dlouhodobě nízké železo, což mi říkali, že se má vždy řešit, buď je to projev nedostatku železa v potravě nahraditelný např. Aktiferrinem, nebo to taky může signalizovat, že střevo si není schopno železo vstřebat, což svědčí o tom, že nefunguje tipťop.V každém případě CRP 13 může být i jen od nachlazení, souhlasím s Janinou, že zas tak vysoké není.Kam chodíte? Ono vždy je důležité, zda se dá ošetřujícímu lékaři věřit.Má holčička ještě nějaké jiné příznaky?

marina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod marina » 27 říj 2003, 18:40

Ahoj Marino,

náš Kuba měl při akutním záchvatu Crohna CRP určitě přes 100, pokud si dobře vzpomínám kolem 160. Jinak měl příznaky spíš netypické: bolest minimální, průjem žádný, zato vysoké horečky. První podezření na Crohna vzniklo při ultrazvuku břicha, potvrzená byla diagnoza enteroklýzou. Dělat dceři enteroklýzu je asi ve vašem případě zbytečně drastické, ale ultrazvuk nebolí a zkušený doktor na něm hodně pozná. Jinak kašovitou stolici a vzedmuté bříško taky známe - to měla pro změnu dcera, než jí přišli na to, že má intoleranci mléka.
CRP je myslím v normě do 10, takže hodnota 13 mi zas tak moc zvýšená nepřipadá.

marina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod marina » 27 říj 2003, 18:55

Ahoj všichni,
dekuji Janino za odpoved. Zatim se to Aničce (dcerce) upravilo . Na ultrazvuku jsme byli a byla tam pouze výrazna pneumatoza tračniku. Coz jak bylo řečeno vypada spiše na dietni chybu. Chodime zatim pouze k obvodni lekařce . K te důvěru mám je zkušená a nic nebere na lehkou váhu. Tvrdí že zcela určite to nic vážného není.Nasadili jsme běžný režim stravy zeleninu mleko ovoce a tak podobně a ihned se to zlepšilo. Ale to víte jsem ve střehu. Vrtá mi hlavou i ta anemie. Ji ráda a hodně masa a vejce a pije hodně mléka tak proč ten deficit? Ale je zajímavé že jinak ma spíše sklon k zácpě . Zase jsem nakoupila literaturu ale už jsem s toho tak zblblá že připadá mi že Crohn se projevuje všemi možnými příznaky. Jinak jsem na internetu výjimečně proto ty opožděné reakce a také se omlouvám za ten hrůzný pravopis.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů