Crohnova choroba - malý stres

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Marty0088.cz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Crohnova choroba - malý stres

Příspěvekod Marty0088.cz » 15 zář 2013, 20:12

Zdravím. :-) Mám asi 2 roky diagnostikovanou Crohnovu chorobu. V 8. třídě jsem dělal postupovky a pár měsíců zpět jsem byl na operaci (brali mi cca 30cm tenkého střeva). Kvůli operaci jsem nestihl přijímací zkoušky, takže opakuju 9. ročník. V mé staré třídě jsem byl šikanován - z toho vznikli také ty problémy. Teď je ale kolektiv v pohodě (musím zaklepat) a jsem spokojený. Jediné, co mě teď trápí, je průjem. Trvá to asi týden. Snažím se mít dobré výsledky, takže ve škole mám občas nějaký ten malý stres. Takže se chci zeptat, jestli mi takové malé stresy mohou rozhodit tuto nemoc. Já doufám, že ne. Posledně se mi to rozjelo právě až po té šikaně. Jinak se se stresem snažím bojovat, ale prostě to nejde (to stejné mi řekli i doktoři - když ten stres přijde, nic s tím neuděláš). Někde jsem dokonce četl, že někdo s tímto onemocněním má průjmy pořád (tedy i v klidovém stádiu). Takže moje otázka: Mohou mi malý stres nějak uškodit (myslím, že takový stres máme všichni)?

Děkuji za odpověď.
GabkaH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Crohnova choroba - malý stres

Příspěvekod GabkaH » 16 zář 2013, 14:42

Ahojky,

podle mě je stres jedna z hlavních příčin, že se onemocnění může zhoršit, nebo nastat relaps. Aspoň u mě to je na 100%. A hlavně je zapotřebí opravdu hluboký, relaxační spánek.

Pokus se hodit stresy ze školy za hlavu - za rozjetí nemoci to opravdu nestojí. Taky je dobré proti stresu zkusit nějaký sport, u kterého se člověk pořádně zapotí. Já třeba asi půl roku chodím běhat - jen takový malý okruh asi 15- 20 minut - ale ten pocit po tom je úžasný a hodně to pomáhá i na ten spánek.

Drž se!

Gábina
Spectrik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Crohnova choroba - malý stres

Příspěvekod Spectrik » 21 zář 2013, 19:22

Ahoj,

to já to budu mít ostré tenhle rok. Du do třeťáku(VUT FEKT) takže bakálářka a nemám zrovna izy pizy téma plus k tomu opakuju předmět z loňska takže se asi nějaký stresík dostaví :/ Samozřejmě se budu snažit být co nejvíce vpohodě ale někdy to prostě nejde...každopádně na základce fakt nemá cenu se čímkoliv stresovat :) Přeju hodně štěstí.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů