bolesti kloubů u UC - příčiny

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mája
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

bolesti kloubů u UC - příčiny

Příspěvekod mája » 01 srp 2013, 10:43

Zdravím všechny a ráda bych se zeptala, jaké máte kdo zkušenosti s bolestmi kloubů, popř. co vám na to pomáhá. Já mám UC už 10 let, léta beru Pentasu, Imuran jen v malé dávce (větší mi dělaly špatně), občas kortikoidy. Poslední rok je to fakt síla, nezabírá nic, teď jsem na Remicade, ale po 2 infuzích zatím nic, na WC jsem alespoň 10x denně. Od Vánoc se u mě objevily bolesti kloubů, což jsem dříve neměla, cítím každý kloub v těle. Dost mě to vzalo, protože (pokud jsem nebyla v takovém stavu jako poslední rok) jsem byla zvyklá chodit po horách, na běžky a tak. Myslela jsem si, že jsem bohužel dostala jeden z mimostřevních příznaků, ale pak jsem zjistila, že to píší ve vedlejších účincích u Imuranu, s Pentasou si teď nejsem jistá, ale někdo na fóru psal, že mu to dělala právě Pentasa. Tak nevím, jestli by mi to mohla dělat až teď, když ji beru celá léta (ale Pentasa sachet asi poslední 2 roky), nebo jestli je to od toho Imuranu. Doktor mi ho zkusil nasadit znovu právě před Vánoci, protože už se mnou nevěděl, kudy kam. Beru jen 1 tabletu denně, víc nesnesu, podle mě je to v této dávce naprosto k ničemu, akorát vyhozený prachy. U Pentasy mám pocit, že kdybych ji nebrala, je to totéž, jen to mnou projede. Kupodivu mi nechávají Pentasu a tu jednu kničemu tabletu Imuranu, i když se zkouší Remicade. Tak nevím, jestli je to obvyklá praxe, nebo jen podpora farmaceutického průmyslu. Mějte se co možná nejméně špatně a předem díky za zkušenosti.

Mája
Pela
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: bolesti kloubů u UC - příčiny

Příspěvekod Pela » 18 srp 2013, 19:58

Ahoj Májo, taky mám UC, asi 12 let, pro změnu jsem celou dobu na asacolu - vidím to podobně jako ty tu pentasu, kdybych to nebrala, nic se nestane, semtam jsem měla prednison, ale přestal zabírat, až jsem skončila na kapačkách, tak teď mám imuran, nějak od května, 125mg/denně. Je to asi tejden, co mě začaly bolet všechny klouby, ale dost brutálně, vždycky bolí první pohyb, pak už celkem dobrý, nejvíc ramena a kolena..jsem z toho dost něšťastná, protože potřebuju sportovat..nemůžu vlastně ani zeleninu, ovoce, no to asi sama znáš :-) na doktory už mám alergii..co je ten ramicade? jestli chceš, písni mi na mail pela1@seznam.cz, máme to asi hodně podobný..a ty klouby rozhejbu i kdyby nevím co! :-))
svobodova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: bolesti kloubů u UC - příčiny

Příspěvekod svobodova » 07 led 2014, 20:55

dobrý večer,jsou to asi dva měsíce co mi začaly taky bolesti kloubů....prý to k tomu patří... :( beru Imuran 2krát denně a asacol,někdy nemůžu nastoupit do autobusu a jsem jak stará babka,,změnily mi Asacol za původní Sulfasalazin...ten prý pomáhá na klouby
Mimo jiné mám jít na operaci žlučníku a musí mi prý vysadit na šest týdnů Imuran mám ale obavy aby se mi nezhoršily střeva.
Jinak co se týká psychiky chodím na psychoterapii a pomáhá to ale když mám krizi poznám to hlavně na střevech :roll: jsem ráda že jsem objevila tyto stránky moc mi chybí si s někým popovídat a vědět jaké má kdo zkušenosti přeji všem klid a pohodu :D
Dani
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: bolesti kloubů u UC - příčiny

Příspěvekod Dani » 18 kvě 2014, 08:16

Ahoj, UC mám 14 let, klouby mě bolí nějakých 6 let. Nejdříve to byly klouby palců, to se docela zklidnilo, poslední skoro rok jsou to hlavně kyčle a kolena... Beru Imuran 3* denně, Sulfasalazin - prý pomáhá na klouby. Začala jsem dojíždět i na revmatologii, tam mi nic zásadního nezjistili, ale paní doktorka říká, že je to tím, že beru Imuran, který působí protizánětlivě, nebrat ho, jsem prý na tom mnohem hůř.
Někdy si připadám fakt ,,na odstřel"- narovnat kolena třebas po cestě autem dá opravdu zabrat a hodně to bolí... Snažím se to brát s humorem, ale někdy už to opravdu moc nejde...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů