Píštěle?

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Lukas.H
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Píštěle?

Příspěvekod Lukas.H » 03 čer 2013, 12:46

Ahoj všem,

mám crohna už cca 8 let a zatím bez jediného projevu (klepu na dřevo). Avšak teď se mi u konečníku objevila bolavá bulka. Být "zdravý", řeknu, že to jsou hemeroidy, ale vzhledem k okolnostem mám trošku obavy, že by to mohla být píštěl. Co jsem našel na internetu, tak je to tak padesát na padesát, všechny příznaky sedí jak na píštěle, tak na hemeroidy. Poslední rok a půl mám sedavé zaměstnání, tak se trošku "uklidňuji" tím. Samozřejmě s tím jdu za mojí lékařkou, jen bych se na to rád psychicky připravil ;) . Pokod máte nějaké zkušenosti, uvítám je.

Díky moc.
jcerny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Píštěle?

Příspěvekod jcerny » 19 čer 2013, 10:22

Ahoj Lukáši,
je mi 32 let a mám crohna cca teprve rok. Přibližně před půl rokem se mi u konečníku vytvořilo, něco co popisuješ. Byl jsem stím u své lékařky na gastroenterologii v Mladé Boleslavi, kde mě i léčí. Podstoupil jsem vyšetření (sigmoidoskopii nebo tak něco), je to vyšetření konce tlustého střeva a bylo mi sděleno, že je to malý hemeroid, čemuž se mi moc nechce věřit. Stále mě to pálí při stolici a ně jak se to nezlepšuje ani nemění. Mažu to mastičkami a nic, tak nevím. Až budeš mít nějaké vyšetření, tak mi prosím napiš co sdělili Tobě.

Přeji krásný den a co nejméně potíží.

S pozdravem

Jarda
Lukas.H
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Píštěle?

Příspěvekod Lukas.H » 20 čer 2013, 06:28

Ahoj,

shodou okolností se léčím také v Mladé Boleslavi :) To co jsem měl já, byl absces. Bulka se mi neustále zvětšovala, až jednoho krásného dne samovolně praskla. Vyteklo spousta hnisu a krve, ale byla to poměrně úleva. Byl jsem s tím i na chirurgii, kde mi to zbavili zbytku hnisu a vyčistili. Teď se mi to celkem úspěšně hojí (opět klepu na dřevo).
Sigmoideoskopii jsem podstoupil taky, naštěstí bez nálezu.
Každopádně, pokud se ti to nelepší, nejlepší to bude konzultovat s tvojí doktorkou (vzhledem k počtu doktorek na gastru v MB, předpokládám, že navštěvujeme stejnou :) ), ze zkušenosti vím, že by rozhodně nic nezanedbala. ;)
Tak přeju hodně štěstí :)
jcerny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Píštěle?

Příspěvekod jcerny » 21 čer 2013, 06:20

Čauky,
tak to mě těší, že se ten tvůj problém takto vyřešil a snad budeš mít klid. No já doufám a zatím i věřím své doktorce. Chodím k Mudr. Tomsové, myslím a zdá se mi, že tomu snad rozumí. Já ji mám rád a věřím ji, což je důležité. Je mi 32 let a crohna mám teprve rok co mi ho zjistili po neustálých bolestech v oblasti slepého střeva. JInak naštěstí žádné jiné projevy až na nadýmání nemám. Tak zatím čauky.

Jarda
Lukas.H
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Píštěle?

Příspěvekod Lukas.H » 25 čer 2013, 10:34

Ahoj,

paní doktorka je určitě odbornice na svém místě. Já jí stoprocentně důvěřuji a to díky jejímu profesionálnímu, tak i lidskému přístupu. A vůbec, v celém oddělení je strašně příjemný kolektiv a dá se říct, že se na každou návštěvu poradny i těším. No, těším je asi silný slovo, ale rozhodně tam nechodím nerad :).
I když teď bydlím v Praze, absolutně nemám v plánu odcházet z Klaudiánky i za cenu toho, že musím dojíždět.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů