ulcerozni kolitida

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
blackberry
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

ulcerozni kolitida

Příspěvekod blackberry » 26 led 2013, 13:01

Takze - s UC od roku 2008 - zacatek lecba Asacolem, pak Prednison, Imuran. V roce 2011 - u prof. Lukase - navrzena biologicka lecba. Zkousel jsem hladovku - 18 dni o vode - 14 kilo dole a jinak bez ucinku. Od roku 2010 diagnostikavana zavislost na kortikoidech a silna anemie. V podstate kazdy den krev, hlen, hnis. Zasazena leva strana a konecnik. Veskere diety doporucovane lekarkou - jogurty, bile pecivo, bezezbytkova dieta,.... - spise zhorseni stavu.
Zlepseni vzdy po antibiotikach - kompletni vymizeni priznaku.

Od roku 2010 neustale kortikoidy - 40 - 25 mg plus Asacol - 3x denne 2 g.

Minuly rok jsem si řekl, ze uz je nutno něco zacit delat sám. Diky samolecbe jsem snizil kortikoidy na 10 mg, asacol 2g rano, 1 g večer.

Co pomohlo :
1. Zamysleni nad pricinou nemoci - co proste psychicky pomohlo se nemoci otevrit
2. Zmena zivotniho stylu - omezeni stresu a kontaktu s osobami, co vyvolavaji stres
3. Jidlo - bezlepkova dieta, bezlaktozova dieta, paleo dieta
4. Doplnky na hubeni candida a lecbu uc a zastaveni krvaceni - www.bylinnekapky.cz - asi 10 bylinek vylozene proti kolitide a kvasinkam - krvavec totem, Rdesno - hadi koren, Mochna, Kopretina rimbaba,... Oleje - merunkova jadra, ostropestrec, lneny, petrzelovy - po ranu na lacno a pred spanim.
5. Vitaminy a mineraly - vitamin C Ester - dovoz z USA - firma Solgar - prodava napr Amazon.com - nedrazdi zaludek. Gentle Iron - non constipating - opet Solgar. Grapefruitove semeno - extrakt - USA, Aangamik - DMG 250mg - USA. Vitamin B 12 - injekce, .ilgama - injekce - napsala doktorka. Biotin - USA
6. Trava - pred spanim - joint na 4 davky- ob den. Uvolneni, vyklidneni, zadne nocni sprinty na wc.

Vysledky - nabrani svalove hmoty, umozneni posilovani, anemie pryc, CRP v klidu, snizeni navstev wc z 12ti denne na 4 - 6. Problem s krvi, hlenem a bolesti pouze rano. A hlavne - minimalni unava, vice energie, rychlejsi regenerace po cviceni.

Uvitam podobne prispevky ;-)
Uk is shit
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ulcerozni kolitida

Příspěvekod Uk is shit » 26 úno 2013, 17:11

Zdravím tě chlape,
tvůj článek je super,proč?Mám to dost podobně..podle mého,opakuji mého názoru o tom doktoři vědí prd. Oni tu nemoc nemaj,takže když jim vyprávíš své "skvělé" zážitky co si prožil tak to nechápou a jedou tabulkově přesně jak si vypsal mám to samý..začátek asacol,potom klyzmata,potom prednison..zřejmě sem měl alergii na mesalazin,skončil jsemna 20 dní v nemocnici , kde se mi udělali ložiska na plících..ztráta 15kg..od tédoby rok na prednisonu..pecka doporučuju všem..ps ironie..je to svinstvo největší..oká první dva měsíce tě hodí do klidu..ale ty vedlejší účinky..ted h o neberu..vysadil jsem všechny léky a začal s trávou..ráno čajda..večer joint..fakt tě to hodí do klidu..do toho čaj se zázvoru..má být proti průjmům a protizánětlivým hodnotám...stav se nelepší,ale na druhou stranu ani nehorší...doktor do mě chce cpát imunosupresiva..moc se mi do toho nechce..co se týče diet..bezzezbytková a ještě k tomu s inkontinencí mléka což většina lidí má..to toho moc nezbyde..dobré sou lehce stravitelné bílkoviny,jako je tofu..ale nedá se to jíst furt..:D Paleo dieta vypadá zajímavě,jen věta že člověk je díky tomu,že si bez sacharidů dost unavené,ale zvykne si..nevím co si o tom mám myslet..:D Jen bych na závěr chtěl dodat,jestli to čtou lidi,co jim tuto nemoc nebo crohna ted diagnostíkovali..přemýšlejte dopředu..léky co vám doktoři napíšou důkladně prostudujte,hlavně vedlejší účinky a pak se zamyslete nad tím,až ty léky přestanou fungovat,což se prostě stává..daj vám větší hardcore..a tak tojde dál..já z logického hlediska věřím bylinkám,fungovali před x lety,proč ne ted.
blackberry
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ulcerozni kolitida

Příspěvekod blackberry » 26 úno 2013, 22:13

Diky za pozdrav :-)

Ty imonusupresiva zkusit muzes, ja brak Imuran, ale nesednul mi, nezabira.na druhou stranu znam kluka, ktery bere jen imuran a pentasu a je v klidu - dela VS a na wc chodi jednou denne rano a ji relativne všechno.

Kdyz mám chut na sladke, dam si nutridrink, je to sice drahy jak cert, ale pomaha to.

Znam jedineho cloveka, ktery se z UC kompletne dostal - vylecil. Byla to zenska, ktere nemoc zacala ve 20ti letech. Byla na tom dost blbe, ale potkala emgranta a odstehovala se za nim do USA. Takze kompletni odstrizeni od vseho tady - zmena zivotnho stylu, stravy, vseho. V USA j nasadili klyzmata Asacol a ona je brala jeste 2 roky po te, co uz ji vymizely vsechny priznaky. Ja ji potkal, kdyz ji bylo 40 let a byla v pohode, ale porad si davala pozor na to, co ji - všechno cerstve, zadna ecka.

Osobne si nemyslim, ze by o te nemoci doktori nic nevedeli. Problemem je, ze kazdemu to zacalo nejak jinak, něco jineho to spustilo a něco jineho to vyleci. Ale stojim si za tim, ze zaklad je v hlave... Ale proc tu nemoc mají i male deti???

Cesta do pekel je myslet si, ze doktor da pilulku a ty se uzdravis, aniz bys cokoli ve svem zivote, myslenkach a jednani zmenil..

Preju hodne zdravi
lukine
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ulcerozni kolitida

Příspěvekod lukine » 27 úno 2013, 13:09

Zdravim, pridavam se do UK týmu.:-)
Mam to stejne, nejdrive asacol, salofalk, dale Mr. prednizol - nic radikalne nezabíralo, imuran - alergie, chudokrevnost , vahový ubytek -14kg, v ISCARU remicade - take bohuzel nic, takze me strasi s operaci coz je podle me z blata do louze. Ted jsemv nemocnici na vyzive a antibiotikach. Urcite je pricina v hlave, psychickym dispozicim a zatezi v zamestnani, kdyz se tato kombinace sejde tak to bouchne a je to v prdrli dpslova.

Velice premyslim o travce, ale doktorka rekla, ze me to jeste vic rozhodi imunitu, ale mam chut to zkusit, pak je tu jeste zakazana a zarcne MMS
http://www.mms-kapky.cz/co-je-mms/

nejvetsi problem mam, ze nemohu pribrat, pritom UK je v tlustem streve a hlavni traveni je v tenkem..... jsem z toho jelen
Vím, ze zaklad je zmenit postoj k zivotu, velice doporucuji knizku
http://www.kosmas.cz/knihy/147779/mnich ... e-ferrari/

Dale zkousím klizmata z bylin - kombinace kostival, jitrocel, hermanek - me zastavi krev ve stolici, coz me poradila jedna pani, ktera to takle resi uz 20 let.

Zaver vidim asi takto, srovnat si to v hlave, zbavit se prasku, prejit na byliny a dietu,disciplina, otuzovani, pohyb, pripadne zkusit neco co nakopne imunitu a hormonalni

hladinu, travu, MMS...,, budme dobri a drzme se.
blackberry
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ulcerozni kolitida

Příspěvekod blackberry » 01 bře 2013, 17:37

Jj, travka je zajmava, ale musi se vybalancovat kolik, 2x jsem to prehnal a nikomu bych to nepral. Mluvl jsem s klukem, co ma UK od 19ti a ted po 13ti letech si zaplatil specialni alergologicke testy a zjistili alergii na psenici a laktozu. Ted ma nejakou specialni detu, kde jsou i orechy a je mu tak dobre, ze po 5ti letech zacal chodit do prace.
Mms jsem zkousel a nic.

Ted jsem byl u jednoho doktora na nejakem mereni, ktere ma zjstit parazity - byly toho 2 stranky, dal mi ctvery kapky, taplatil jsem 3 200 kc bez jakekoli snahy o vydani uctu, doporucil m dvoje antihelmetika, ktere staly dalsich 3 600 kc a zkusim to... Je to na 3 tydny, tak napisu, jak to dopadlo.

Hlavni je neztracet nadeji. Verim, ze kdyz jsme to umeli dostat, tak se toho zase budeme umet zbavit, neni to usekla noha :-)
lukine
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ulcerozni kolitida

Příspěvekod lukine » 03 bře 2013, 15:07

Zdravim.

take, jsem premyslel o detoxu, ja o frekvencni terapii pani Bláhová
http://www.detox-zapper-brno.cz/detox-pripravky/streva/

ale prislo me, kdyz jsem viděl co z těch lidi leze, ze u me to neni mozný po kolonoskopiich ... to by tp tam museli videt, ale v jeji knizce zminuje , ze to nejakym klientum s UC pomohlo.

Tak to me MMS teda sklamalo, kolik jsi zkusel kapek a jak dlouho?

Jeste mozna neni spatny od JUST, boruvkový extrakt, myslím, že po něm se mi trosku vylepsil krevní obraz.
http://www.justnahrin.cz/produkty/vitam ... y_a/k4416/

a zvazuju par kapek tea tree oleje jako klizma, do hermánku.....
http://www.justnahrin.cz/produkty/tea_tree/k5124/

budu konzultovat s doktorkou
veronikan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ulcerozni kolitida

Příspěvekod veronikan » 16 bře 2013, 17:18

Také zdravím,

díky za Vaši diskuzi. Také si myslím, že základ je primárně v psychice a naší hlavě. Nyní podstupuji "psychoterapii" s pánem, co už nemá žádné projevy Crohna a považuje se za vyléčeného. Já tedy mám UC, ale můžu ho vřele doporučit www.osobnizmena.cz Někdo má dobré zkušenosti s psychologem nebo i psychosomatickým lékařem. Já osobně na to jdu spíš trochu přes alternativu - kineziologie, nyní tahle psychoterapie, meditace atd.

Trávu jsem nikdy nezkoušela, ale vyzkoušela jsem různé bylinky a nyní podstupuju protiparazitální léčbu v kombinaci s homeopatiky. Efekt skvělý celkově a to především na psychiku, nicméně zánět mám teď už asi 4 měsíce lehce rozjetý. Zatím se držím jen na Pentase, klysmatech a slabé dávce Imuranu. Kdysi jsem byla 5 let na Remicade (a celkem asi 3 roky na Prednisonu) a zvládám to nyní bez něj!! Remicade vysazen na moji žádost, Imuran už jsem zkoušela několikrát vysazovat, zatím se vždy projevilo zhoršení, takže jsem se k němu několikrát pokorně (ale nerada) vrátila.

Zjišťování parazitů a homeopatii se v Praze věnuje paní Elen Mitková, která se o parazitech učila od paní Bláhové z Brna ;-)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů