Zánět tlustého střeva

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Mistinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zánět tlustého střeva

Příspěvekod Mistinka » 01 srp 2012, 10:09

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jestli máte někdo zkušenosti se zánětem tlustého střeva. Je mi 28 let, poprvé se mi objevil před dvěma lety a postupně se vrací, momentálně mám problémy už měsíc a půl, beru asacol, který mi úplně nezabíral, tak jsem začala užívat lokální klyzma a momentálně beru týden Prendison, bohužel se mi zdá, že mi nic nezabírá. Stále mám nucení stolice, která je s příměsí krve, není mi dobře, hlavně i po psychické stránce. Chtěla bych najít někoho, kdo má stejný problém, a třeba si trošku popovídat, případně si nechat poradit. Moc děkuji. Dana
brusinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod brusinka » 07 srp 2012, 22:43

ahoj, tady máme všichni zkušenost se zánětem střeva a vzhledem k tomu, že průběh, příznaky i léčba je téměř totožné, tak je celkem jedno jestli tlustého nebo tenkého ;) . Já mám crohnovu chorbu a zasažené mám obě střeva. Momentálně jsem taky na Asacolu a mě zabírá. U Prednisonu musíš počítat se zdržením nástupu. Nejprve se ti asi projeví vedlejší účinky( ikdyž se ukázat nemusí) tzn. zadržování vody v těle, trošku přibereš, ale je to pouze voda :( , udělá se ti tzv, měsíčkový obličej, všichni ti budou říkat jak vypadáš dobře a tobě přitom ještě moc dobře nebude, ale neboj, to nejhorší už máš téměř za sebou. Nástup kortikoidů trvá cca měsíc a pak už bude lépe. Pokud ti nevyhovuje Asacol řekni to svému Dr. je tam více možností (Pentasa, Imuran, Medrol...). Nejdůležitější je u těchto nemocí psychika, vím že je to těžké, ale je potřeba dát se trošku do kupy. Neboj se dělat si i malou radost ( a nemyslím tím nakupování :-P ) Mě se vždycky všichni smáli, udržuju se schválně maličkostma v dobré náladě. Ráno vstanu, popřeju všem dobré ráno, přidám úsměv, i když mi taky vždy není úplně o.k., ale uvidíš, že ti to ty lidi vrací, raduj se z toho, že se na tebe někdo usmál, že svítí sluníčko....V době největší aktivity zánětu mi moc pomohlo vlézt si do vody, málo platný- je to zánět a všechny záněty je dobré chladit, takže když bylo vedro, plavky a šup do řeky. Plavat nešlo, bylo mi blbě, tak jsem se až po krk potopila a jen jsem tam třeba 20 min. stála a pořádně prochladila pupík a zase bylo o kus líp :clown: . V neposlední řadě je potřeba mít doktora kterému plně důvěřuješ a máš z něj pocit, že pro tebe dělá to nejlepší co může a pokud si tím nejsi 100% jistá neváhej ho změnit. Taky radím-pročti si zdejší fora, najdeš spoustu dobrých rad, aby ti bylo líp a jinak nabízím "rameno" v podobě mailu 13martasek@seznam.cz :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů