SAPONÁTY

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

SAPONÁTY

Příspěvekod Jitka » 01 říj 2010, 18:40

Mám crohna 28 let s obdobími klidu i velice silných problémů, takže mohu trošku bilancovat...
Jsem si jistá, že pochopitelně mimo řadu jiných vlivů má i vniknutí saponátů ze špatně oplachovaného nádobí do zažívacího traktu. Od doby, kdy mám myčku na nádobí se můj stav zlepšil a stabilizoval a když myju nádobí pod tekoucí vodou, jar nepoužívám. Raději mám třeba nedokonale odmaštěné nádobí než dokonale odmaštěná a nemocná střeva........ :) :) :)
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAPONÁTY

Příspěvekod Jitka » 22 dub 2013, 19:19

Již je tomu 2,5roku, co jsem napsala předchozí příspěvek o saponátech a je s podivem, že na něj nikdo nereagoval!?!?
Mám to sama na sobě odzkoušené, že zbytkový saponát na nádobí dělá zle.... to jen že se tím nikdo "odborně " nezabývá, není to "vědecky" podloženo, tak to nikdo nechcete slyšet??? Jste sami proti sobě!!! Je to určitě jeden z důvodů vzniku crohna(i kolitidy), jelikož ve střevě se zničí správná a přirozená mikroflóra střeva a pak je zle........... a tělo se zatěžuje dalšími léky a chemií....
Mějte se všichni krásně a co nejvíc zdravě, Jitka.
phrich
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAPONÁTY

Příspěvekod phrich » 23 dub 2013, 15:02

Ahoj Jitko, myslím, že Vám všichni pozornost věnovali a je dobře, že jste napsala. Vliv chemikálií nejen při mytí nádobí, ale obecně v jídle, v prostředí okolo nás je jistě nezanedbatelný. Částečně se dá vyloučit, tak jako jste to udělala vy a myslím, že každý rozumný si z toho vzal příklad a vyzkoušel jak to bude fungovat nebo ne.

Všichni víme, že Crohn nebo kolitidu každý prožívá trochu jinak, platí na něj jiná strava, jiný styl života. Stejně tak působí mnoho faktorů na zlepšení nebo zhoršení, takže se dá těžko říci, který z nich dělá to či ono. Lékaři i pacienti se soustředí na ty nejvíc efektivní způsoby, které pomáhají. Což je pochopitelné, ale existují i jiné cesty.

Pokud byste chtěla, dali bychom Vám prostor na novém webu, kde byste mohla anonymně popsat svůj příběh (s nemocí) a podrobně popsat co a jak Vám pomohlo.

Ještě jednou díky a také přeji hodně zdraví.

Jitka píše:Již je tomu 2,5roku, co jsem napsala předchozí příspěvek o saponátech a je s podivem, že na něj nikdo nereagoval!?!?
Mám to sama na sobě odzkoušené, že zbytkový saponát na nádobí dělá zle.... to jen že se tím nikdo "odborně " nezabývá, není to "vědecky" podloženo, tak to nikdo nechcete slyšet??? Jste sami proti sobě!!! Je to určitě jeden z důvodů vzniku crohna(i kolitidy), jelikož ve střevě se zničí správná a přirozená mikroflóra střeva a pak je zle........... a tělo se zatěžuje dalšími léky a chemií....
Mějte se všichni krásně a co nejvíc zdravě, Jitka.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů