Ulcerozni kolitida

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
sarka76
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ulcerozni kolitida

Příspěvekod sarka76 » 30 led 2010, 16:14

Ahoj jsem tu nova a rada bych se tu brzy zorientovala ,hledam diskuzi lidicek s ulcerozni kolitidou.
Lukas Svoboda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Lukas Svoboda » 04 úno 2010, 21:40

Zdravim, jsem tu též novej a taky s kolitidou, zrovna zítra du na kolonoskopii tak snad mi neřeknou že už tu dlouho nepobudu, je mi 20 let a léčim se od 5ti...
sarka76
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sarka76 » 05 úno 2010, 16:03

Ahoj Lukasi, tak to je mazec ,tolik let, ja to vim sotva 14 dni, pred vanoci jsem byla na kolonoskopii a vysledky zjistili ze mam tu UC. zatim vubec nevim co me ceka a nemine, muzu se te zeptat ,je doufam mozny pri tyhle nemoci delat vse ,jako sport , normalni praci jakoukoliv a tak nejsou nejaka omezeni, to bych asi byla hóódn nestastna. diky za odpoved.
zdeny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zdeny » 05 úno 2010, 21:15

Na zacatku jsem si taky myslel, ze budu delat vse normalne. Vetsina lidi s uc to tak ma, zalezi jak ti zabere lecba, kdyz budez v remisi tzn ze zanet nebude aktivni, prakticky muzes delat vse. Ale v relapsu bude zalezet jak silny bude a jak dlouho bude trvat. Takze to je individualni, tak jako lecba, nebo co jist. Chce to trpelivost a hlavne bez strasu.
Lukas Svoboda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Lukas Svoboda » 16 úno 2010, 21:33

No já měl poměrně častý a silný relapsy, jediný co mě drží sou kortikoidy (fakt zlo, čerta ďáblem...) beďary, špeky, pot, fakt bych se z toho .... poslední asi 2 roky jsem byl bez kortikoidů, šťastnej, ale což sem se na kolonoskopii dozvěděl, tak nezaléčený střevo se neustálým jizvením zúžilo atp... takže teď s kortikoidy fyzicky fungující ale psychycky bída.

Nevim no sem poměrně mladej a normálním životem rozhodně netrpim. Kortikoidy mi zatlačili růst, nemůžu chodit tam kde neni záchod, nemůžu dělat to od čeho se nemůže "odskakovat", když se v tom pitvam tak mě to fakt see. Ale co říká se že člověk si zvykne i na šibenici a každej má průběh nemoci jinej.

Sport mi osobně nedělá vůbec dobře, snažim se cvičit aspoň kondičně ale všechno se mi hned odráží na střevech...


Jinak Tobě Šárko přeju hodně zdraví, klidu a pohody (stres nedělá dobře :P) a aby jsi o UC vůbec nevěděla!
sarka76
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sarka76 » 18 úno 2010, 10:35

Ahoj lidicky, kdyz to tu procitam je mi z toho dost smutno :( , ale vim ze jsou i mnohem horsi nemoci, ja byla vcera u sve dr. jsem ted v pohode zadne potize ,takze my vysadila Predsol a mam jen Pentasu, nemam se pry vubec v nicem omezovat ani v jidle ani v aktivitach, jen se hlidat a sledovat co mi dela nebo nedela dobre.
vsem vam preju at se dari co nejlip a trapite se co nejmin.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů