Problémy s crohnem

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
Jirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Problémy s crohnem

Příspěvekod Jirka » 27 lis 2008, 10:46

Chci se zeptat jestli to je u Vás všech stejné nebo né.Mám zjištěného crohna dva roky,byl jsem loni na operaci a zatím je to v pohodě.Na začátku letošního roku jsem zkoušel nové léky a od té doby se mnou doma nejde vydržet protože prdím "a je to hnus".Léky bery jenom Pentasu 3x2.
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cicastro » 27 lis 2008, 15:49

Mám v tomto směru dobré zkušenosti s léky probiotiky,je jich na trhu hodně,vyzkoušej si to.
oliv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod oliv » 02 pro 2008, 08:25

Taky s tím mám strašné potíže :( , ale probiotika mi nepomohla, zkoušela jsem trávicí enzymy a espumisan a taky k ničemu, někdy mám lepší chvilky a jindy hrozné a nevím, jak to ovlivnit. Když chci jít jednou za čas mezi lidi, tak si beru tak 2 hodiny před akcí Imodium, což sice není správné, ale jinak bych zbytek života strávila doma. Ještě že mám v práci místnost sama pro sebe... Též uvítám radu.
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cicastro » 02 pro 2008, 08:37

Ještě bych snad mohl poradit radikální snížení konzumace živošišných a rostlinných bílkovin.Ta probiotika mi doporučila má lékařka a celkem to zabralo.Ono si člověk musí vyzkoušet různé druhy ,je to dost individuální.No a také to chce hodně pohybu a nesedět pořád na zadku.
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 03 pro 2008, 10:49

Bude to hrozne individualni. Jsem taky na Pentase 3x2 denne a zadne problemy tohoto typu nemam.

Co takhle, jak psal cicastro, trochu zmenit zivotni styl, mozna i jidlo....?
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 03 pro 2008, 16:54

Jsem taky po operaci na imuranu a byl jsme na tom stejně jako Jirka + průjmy. Před operací nic takovýho. Možná to bude souviset s operací. Teď je momentálně klid. Ale jak už jsem zjistil co je dnes nemusí být zítra.
yong
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod yong » 03 čer 2009, 12:54

Ahoj lidičky, potřebuji poradit. V prosinci 2008 mi diagnostikovali MC. Do března 2009 jsem bral Pentasu, Controloc, Enterol a Prednison. Vše se tvářilo OK, dokonce jsem pomalu zase začal cvičit (fotbálek, lehce posilovna). Kontrolní kolonoskopie koncem března byla v pohodě. Jenže pak jsem najednou začátkem dubna (cca 4 dny po vysazení Prednisonu) zkolaboval. Poležel jsem si asi týden na interně a kardiologii. Tam mi nic nezjistili (ne že by taky něco vyšetřovali – spíš jsem tam jen ležel na pozorování), tak mě pustili domů. Od té doby jsem pořád nesvůj, jsem hrozně unavenej, bolí a motá se mi hlava, bolí mě žaludek, je mi na zvracení. Když jsem to říkal doktorům, tak se mnou byli hned hotoví – neuroložka mi řekla, že to je od krční páteře (přitom jsem byl na masáži i akupunktuře), obvoďačka mi dala Lexaurin a řekla, že je to psychické a gastroent. mi řekla, že to je špatnou stravou (na tu si přitom dávám pozor už od toho prosince) a k Pentase (2-2-2), Controlocu (1-0-0), Enterolu (1-0-0) mi dala ještě Budenofalk (1-1-1). Ten jsem začal brát v neděli a od té doby se to ještě zhoršilo - je mi trvale na zvracení, bolí mě žaludek, motá se mi hlava, bolí mě zátylek. Dnes už jenom ležím, protože jsem ráno ani nebyl schopen vstát do práce. Lexaurin taky moc nezabral – jen jsem po něm na chvíli usnul, ale problémy trvají. Jsou tohle normální příznaky MC nebo vedlejší účinky léčby Budenofalkem?
Kajulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Kajulka » 03 čer 2009, 13:11

Ahoj lidičky, potřebuji poradit. V prosinci 2008 mi diagnostikovali MC. Do března 2009 jsem bral Pentasu, Controloc, Enterol a Prednison. Vše se tvářilo OK, dokonce jsem pomalu zase začal cvičit (fotbálek, lehce posilovna). Kontrolní kolonoskopie koncem března byla v pohodě. Jenže pak jsem najednou začátkem dubna (cca 4 dny po vysazení Prednisonu) zkolaboval. Poležel jsem si asi týden na interně a kardiologii. Tam mi nic nezjistili (ne že by taky něco vyšetřovali – spíš jsem tam jen ležel na pozorování), tak mě pustili domů. Od té doby jsem pořád nesvůj, jsem hrozně unavenej, bolí a motá se mi hlava, bolí mě žaludek, je mi na zvracení. Když jsem to říkal doktorům, tak se mnou byli hned hotoví – neuroložka mi řekla, že to je od krční páteře (přitom jsem byl na masáži i akupunktuře), obvoďačka mi dala Lexaurin a řekla, že je to psychické a gastroent. mi řekla, že to je špatnou stravou (na tu si přitom dávám pozor už od toho prosince) a k Pentase (2-2-2), Controlocu (1-0-0), Enterolu (1-0-0) mi dala ještě Budenofalk (1-1-1). Ten jsem začal brát v neděli a od té doby se to ještě zhoršilo - je mi trvale na zvracení, bolí mě žaludek, motá se mi hlava, bolí mě zátylek. Dnes už jenom ležím, protože jsem ráno ani nebyl schopen vstát do práce. Lexaurin taky moc nezabral – jen jsem po něm na chvíli usnul, ale problémy trvají. Jsou tohle normální příznaky MC nebo vedlejší účinky léčby Budenofalkem?
Já beru budenofalk už rok a nic takovýho se mi nestalo,ale jestli je to z crohna,těžko říct,na každýho působí jinak,ale moc se mi to nezdá...
zdeny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zdeny » 03 čer 2009, 13:17

A co zachod? jak casto chodis?A co krev ve stolici? Jinak mam uc, na zvraceni mi je, ale nezvracim, vzdy neco zakousnu a ted beru i helicid,. Prednison si asi neprestal brat najednou? Ono projevy uc/mc jsou nekdy zvlastni, je dobre mit zkuseneho gae.
yong
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod yong » 03 čer 2009, 13:29

A co zachod? jak casto chodis?A co krev ve stolici? Jinak mam uc, na zvraceni mi je, ale nezvracim, vzdy neco zakousnu a ted beru i helicid,. Prednison si asi neprestal brat najednou? Ono projevy uc/mc jsou nekdy zvlastni, je dobre mit zkuseneho gae.


stolice je celkem v pohodě - 2-3x a bez krve. Spíš si připadám jak po opici - motolice a bolest žaludku
yong
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod yong » 03 čer 2009, 13:31

prednison jsem postupně snižoval...
zdeny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zdeny » 04 čer 2009, 11:57

Koukam ze jsi to rozjel i jinde, ale ten helicid radi i ostatni, ikdyz pises, ze mas podobny lek, ale nefunguje. To co ti rekla neurolozka, to je des, to je fakt des. Pristup nekterych lekaru je fakt zarazejici, ja mel zase pocit, ze muj prvni gae mi nechtel psat klyzma na dyl, pak z nej vylezlo, ze musi udelat vysetreni pro pojistovnu, protoze crp jsem nemel nejak vysoke,ale stale jsem mel hlen a krev. Vypadalo to, ze si vymyslim. no ale vysetreni tenkrat ukazalo aktivitu, a na mesic jsem mel klysma v poho, ale pak zase ne, to uz jsem zmenil lekare. Asi by se ti meli podivat do vnitr,ale jak jsem psal, chce to dobryho doktora co zna vsechny projevy techo nemoci.
yong
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod yong » 04 čer 2009, 22:00

Koukam ze jsi to rozjel i jinde, ale ten helicid radi i ostatni, ikdyz pises, ze mas podobny lek, ale nefunguje. To co ti rekla neurolozka, to je des, to je fakt des. Pristup nekterych lekaru je fakt zarazejici, ja mel zase pocit, ze muj prvni gae mi nechtel psat klyzma na dyl, pak z nej vylezlo, ze musi udelat vysetreni pro pojistovnu, protoze crp jsem nemel nejak vysoke,ale stale jsem mel hlen a krev. Vypadalo to, ze si vymyslim. no ale vysetreni tenkrat ukazalo aktivitu, a na mesic jsem mel klysma v poho, ale pak zase ne, to uz jsem zmenil lekare. Asi by se ti meli podivat do vnitr,ale jak jsem psal, chce to dobryho doktora co zna vsechny projevy techo nemoci.

Přesně tak, člověk si nakonec ještě připadá jak idiot, protože na něj koukají jako na simulanta. No nic, povedlo se mi domluvit vyšetření v Motole, tak jsem zvědav. Tam by snad mohli být větší odborníci.
Hana A
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hana A » 02 črc 2009, 20:35

Ahoj Píše se tu o přípravku Enterol. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti? Doporučili mi jej na gastru, ale chci se zeptat na názory jiných. Moc děkuji H :-)
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 03 črc 2009, 10:42

Ahoj Píše se tu o přípravku Enterol. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti? Doporučili mi jej na gastru, ale chci se zeptat na názory jiných. Moc děkuji H :-)

Cus, Enterol jsem kdysi taky bral - mel jsem teploty, pistele, atd. Pak mi asi po dvou mesicich zacly opet teploty a Enterol mi uz asi nezabiral, tak jsem dostal misto toho jinej lek, kterej mi uz pomohl :)

Nemel jsem z toho zadny nezadouci ucinky, takze se neni asi ceho bat :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů