crohn

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
kackac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kackac » 28 čer 2008, 19:00

Ahoj Kajulko,dík za odpoveď,já už tu Pentázu beru 3roky,k tomu jsem brala calcium s kodeinem(na zahuštění stolice) a před rokem jsem šla tady za genetičkou,chtěli jsme druhý mimčo a ta mě řekla,že ten kodein mám vysadit.Pentaza,že nevadí.Tak jsem to vysadila a za 14dní jsem měla zas jiný problémy,už rok lítám po doktorech,začaly mě trnout nohy a ruce.Podstoupila jsem Mag.res.2x,lumbálku-děs,veškerý neurol.vyšetření a nic.Teď jsu ještě na celkový imun.vyšetření,tak z toho mám zas nervy,co najdou.No prostě furt něco,já to miminko snad nikdy mít nebudu.Když né střeva,tak zas něco jinýho.Pá
Bicnellka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bicnellka » 05 črc 2008, 14:53

Ahojky. Je mi 19 let a Crohna mi zjistili tak před měsícem :( Problémy se zadní částí těla jsem měla už od prosince 07, ale doktoři to uzavřeli s tím, že jsem měla v půlce jen zánět a píštěle v konečníku. Když jsem už skoro půl roku chodila 3x týdně na proplachy (moc příjemné...), poslali mě na magnetickou reznonanci, kde mi zjistili příznaky Crohna. Tuhle nemoc má i můj tatínek, takže by to pro mě nemělo být žádné překvapení, ale nějak se s tím doteď nemůžu srovnat. Před týdnem jsem byla na enteroklýze a ještě mě čeká kolonoskopie... Na tyhle stránky jsem začala chodit jakmile jsem se dozvěděla, že tu nemoc mám. Víte, pořád brečím a pořád dokola se ptám, proč já, co jsem komu udělala, atd... Vy mi asi budete rozumět. :(
evelína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelína » 05 črc 2008, 15:37

[/quote]
kackac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kackac » 06 črc 2008, 20:28

Bicnellko- nebuď z toho smutná,musíš si říct,že jsou mnohem horší věci.To víš,že nás to tady všechny trápí.Já už jsem to taky oplakala,střeva mám špatný a před rokem jsem chtěla další miminko a začala jsem mít zas další problémy a už rok lítám po doktorech a mimi mít zatím nemůžu.Ještě jdu 15.7. na imun.vyšetření a z toho mám bobky,co tam mě zas najdou.Jak jsi zvládla enteroklýzu?Povedla se?Mě to dělali 45minut a to už jsem s brekem řekla,ať ten drát ze mě dají pryč,to bych radši rodila a to jsem rodila 24hodin.pa
Bicnellka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bicnellka » 07 črc 2008, 12:24

To Kackac: Ahojky. Je mi moc líto,že zatím nemůžeš mít mimčo. Je mi sice jen 19 let, ale až jednou budu uvažovat o miminku, bude to prekérka. Nechtěla bych, aby tu nemoc mělo po mě... Jinak enteroklýzu jsem zvládla docela v pohodě. Ale když mi pan doktor řekl, že tam ten drát půjde nosem, uvažovala jsem, kudy jim uteču. Naštěstí se to povedlo bez komplikací,doktor i sestra byli moc hodní a snažili se odvést řeč jinam. Když jsem pak na monitoru viděla, jak se moje střeva plní tou tekutinou, tak mi moc do zpěvu nebylo. Je to takový zvláštní. 14.7. jdu na kolonoskopii a z toho mám taky docela bobky. Sice jsem na tom už jednou byla,ale jen "nakrátko". Teď musím den předem pít sole, a z toho mám asi největší strach. Už aby to bylo za mnou.
kackac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kackac » 08 črc 2008, 07:08

Bicnellko-tak to jsi měla štěstí s tím vyšetřením,kde ti to dělali??Mě to dělali v Brně-v Bohunic.nemoc.a bylo to fakt síla.Že jsem tam po 45min.omdlívala,bylo všem ukradený.Takže defakto do teď mě crohna nikdo pořádně nepotvrdil,ultrazvukem je střevo pouze zesílené,už to trvá 3roky a je to furt stejné.Na tu kolosk.se neboj,já už to podnikla 2x a je to v pohodě,pro mě byl problém nejest :) :) A s miminkem se neboj,plno holek odrodilo s touto nemocí,určitě to nějak půjde.Uvidíš.Pak budeš psát,jak ti prďolky rostou.pa
Bicnellka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bicnellka » 08 črc 2008, 17:00

To Kackac: Ahojky. Mě to vyšetření dělali ve fakultce v Hradci Králové. Tam si na ně opravdu nemůžu stěžovat. Chodím k paní doktorce Volfové na polikliniku v Hradci a ta mi tamto pracoviště doporučila. Tobě moc přeju, aby jsi konečně věděla na čem jsi (i když v tomhle případě to moc hezký přání není) a hlavně abys už mohla mít mimčo!!!! Papa
cujdinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cujdinka » 09 črc 2008, 18:19

Ahoj Bicnellko, neboj se,všechno bude v pořádku.Mě zjistila crohna předloni a to jsem měla fakt štěstí že jsem se dostala k lepšímu doktorovi.Problémy jsem měla už v roce 2002,ale to mi říkali že prý mám jenom zánět a nejsou na to léky.Od toho roku 2006 se léčím asacolem,v akutních fázích jsem měla prednison.Jinak jím laktobacily,na posílení střevní stěny.Po té co mi to zjistili,tak sem byla na týden v nemocnici jenom na kapačkách,měla jsem antibiotika,ale poté se mi to zklidnilo.Od té doby jsem vždycky v pořádku,až letos v lednu to bylo zase špatné.Tak mi zase nasadili prednison a zlepšilo se to.V květnu jsem byla na magnetické rezonanci,a dopadlo to dobře.Nic se nezlepšilo,ale naštěstí ani nezhoršilo,což je důležité.Jelikož plánujeme s přítelem miminko,tak to mám nyní od doktora povolené.Chtěl se ujistit,aby bylo vše v pořádku,tak proto ten magnet.Na koloskopii jsem byla také dvakrát,ale nech si napsat fortrans (nejsou to klasické soli) a dá se to pít...není to tak ošklivé.tak ti přeju hodně zdaru,a hlavně musíš být psychicky v pohodě,to je také důležité.
kackac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kackac » 13 črc 2008, 20:17

Bicnellko: držím pěstičky,ať ti to dobře dopadne.....neboj,fakt to nebolí,aspoň u mě to bylo v poho.pa
Funnyn
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Funnyn » 14 črc 2008, 06:52

Ahoj,chtel jsem jen kratce taky neco pripsat.Mne je 19 a v lednu letosniho roku mi zjistili UC.Rikal sem si no parada,kazdej mi rikal ze mi to nezavidi kdyz jsem tak mladej.Ale dulezita je psychyka drzet se nad vodou a nepotopit se.Na svete jsou horsi veci,horsi nemoci.Lidi zijou bez koncetin,maji aids a vsechno mozne.Dnes existuji moderni leky,a medicina jde furt dopredu.S touhle nemoci se da zit normalni zivot, ale musi se to hlidat.Hlavu vzhuru,je plno nemocnych a uvidis ze ti casem bude lip.Jen se neboj o tomhle mluvit,nesmis se bat a ja verim ze to urcite bude dobry.Mej se a drzim palce.Kolonoskopie jinak neboli,ja ji teda zvladl v pohode.
Bicnellka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bicnellka » 15 črc 2008, 10:29

No,tak mám za sebou koloskopii. A můžu říct, že to byla něco úděsného! Nevím proč, dostala jsem sice oblbovací injekci, takže jsem myslela, že to prospím a bude to v pohodě, ale ono nějak ne. Byla jsem úplně při vědomí a cítila snad úplně všechno. Jak mi nafukovali střeva a rejdili tam tím přístojem. Bylo to hrozný, nepříjemný a dost bolestivý. :(( Nevím, jestli mám smůlu, nebo zapracovaly nervy. Když jsem na tom minule byla (to bylo sice jen na krátko), tak jsem dostala injekci a celé jsem to prospala, probrala jsem se až na dospáváku... Navíc mi poté doktorka oznámila, že nejspíš budu muset vysadit antikoncepci, protože se s Crohnem nemá moc v lásce a rovněž ať neplánuji miminko... Já ho sice zatím neplánovala, musím dodělat školu atd., ale když mi to řekla takhle na tvrdo, tak to byl docela šok. :(
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 02 srp 2008, 20:15

pro Kackac z 28.6.: od kdy tě začaly trnout nohy a ruce? Mě totiž začaly brnět a trnout prsty u nohou zřejmě po kapačkách Remicade(na tl.střevo zabraly-ťukyťuk), postupně se to zintenzivňovalo až ke kotníkům. Neurolog mi po různých práškách navrhoval taky vyšetření páteře lumbálkou, což zatím odmítám, protože se toho bojím. Nohy mám stále jako v ponožce, při doteku prstem se mi rozběhne do prstů mravenčení.......ach jo... Když je jeden problém-tl.střevo-chvilku v klidu, tak začne zlobit něco jiného.

Jen se zde chci zeptat ostatních, zda neměli problémy a vedlejší účinky po Remicadu? Jitka
aannaak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod aannaak » 02 srp 2008, 20:55

to Bicnellka:Ahoj,taky chodim do Hradce k doktorce Volfové a doktoru Vanaskovi....jsou oba skvely!!minuly mesic jsem byla na koloskopii a tentokrat jsem to zvladla bravurne....moc si toho nepamatuju,jen ze jsem s nima furt mluvila a mluvila,az me uz museli trosku krotit,abych nerusila ostatni,co dospavali:-)) Zalezi hodne na tom, v jakym mas stadiu strevo.Kdyz jsem na tom bidne,tak to taky hodne trpim.Ale pokud je strevo v klidnym stadiu,jde to hladce! ;-) pristi tyden jdu na kontrolu a chci se zeptat, jak by to slo s mimcem....tak doufam ze me potesej;-)
petula
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod petula » 12 srp 2008, 23:52

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co vlastně je Crohnova choroba...u přítele zjistili píštěl na kostrči a hrozí mu vývod...můžete mi prosím o tom napsat něco...Moc děkuji...
kackac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kackac » 21 srp 2008, 12:29

Ahoj Jity, promiň,dlouho jsem tady nebyla.Já jak jsem psala jsem prošla veškerý vyšetření,teď jsem podstoupila i imun.vyšetření krve a veškerý výsledky dopadly dobře.Takže moje neuroložka to přiklání k páteři.Já teda mravenčení nemám,ale takový trnutí až někdy mě to přijde,jak kdybych měla nachlazenou ruku,nohu a nemůžu ji udržet v klidu.Jinak té lumbálky bych se nebála,i když záleží na doktorovi.Mě to dělala fajn doktorka a podařilo se jí to hned,takže nic hroznýho,jen nepříjemnýho....Hodně sil

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů