crohn

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
jitečka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

crohn

Příspěvekod jitečka » 14 úno 2008, 13:40

ahoj lidičky,jsem tu nová.crohna mi zjistili po porodu.ráda bych si o tom hnusu povykládala
cujdinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cujdinka » 24 úno 2008, 17:32

Ahoj Jitecko,já sem tady taky nová a crohna mi zjistili předloni.nějakou dobu to bylo v klidu a teď se mi to trošku zase zhoršilo.tak když si budeš chtít popovídat,tak jsem tady...
Jitka.Vojtkova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka.Vojtkova » 27 úno 2008, 14:56

Ahojky holky!
Já se jmenuju taky Jitka, Crohnovu nemoc mám asi tak 5 let.
Dřív jsem na tyto stránky chodila dost často, ale potom jsem se (díky těmto stránkám) seznámila se svým budoucím manželem, který byl postižený stejnou chorobou, takže mi nastaly partnerské a rodinné povinnosti, z tohoto důvodu jsem tyto stránky úplně přestala navštěvovat...
Teď jsem ale zůstala sama ( mám 2-letého syna ) a ráda bych si s někým popovídala o radostech i starostech lidí s Crohnem...
cujdinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cujdinka » 27 úno 2008, 20:23

Ahoj Jitko, já bych si taky chtěla popovídat s někým kdo má zkušenosti jak dobré tak špatné s touto nemocí.Navíc bysme chtěli s přítelem miminko,tak bych byla ráda,kdybych se dozvěděla nějaké osobní zkušenosti s těhotenstvím a crohnem...
Jitka.Vojtkova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka.Vojtkova » 29 úno 2008, 08:43

Ahojky!
Musím se přiznat, že jsem otěhotněla v té nejhorší možné době - zrovna jsem byla ve fázi zhoršení Crohna, nějaký čas u mě doktor zkoušel různé silné léky ( Prednison, potom i nějaké chemoterapeutikum, které se bralo jen 2-krát týdně, ale zvracela jsem po něm ), ale jakmile se začal Prednison snižovat, problémy se zase vracely.
Tak jsem se potom už i naštvala, řekla jsem doktorovi, že nebudu pokusný králík a že chci vývod.
Protože jsem zdravotník, věděla jsem, do čeho jdu a můj manžel byl taky s vývodem a vedl téměř normální život ( byli jsme takto i u moře ), takže jsem neměla ani moc strach.
Potom jsem prošla vyšetřeními a prodělala jsem 2 operace.
Ta první byla s komplikacemi, nějak se to "nepovedlo", tak jsem za 4 měsíce šla na druhou a do teďka mám ileostomii, což je vývod tenkého střeva ( bude to tak nějak 3 roky).
Asi po 3 měsících jsem zjistila, že jsem těhotná - stalo se to i přes přísný zákaz našeho lékaře - ale určitě jsme to neudělali schválně - prostě náhoda ( ale já teď říkám spíš osud ).
Oznámili jsme to lékaři, ten byl samozřejmě v šoku, protože s tím ještě neměl zkušenosti a nevěděl, co bude dál.
Tak jsme vysadili všechny léky a čekali, jak to budu snášet.
Doktor nás ale upozornil, že jakmile začnou nějaké potíže, budu muset jít na interupci.
Naštěstí jsem celé těhotenství neměla skoro žádné problémy, jen se mi vytvořila kýla v místě vývodu ( začalo se to okolo 4. měsíce těhot. - to jsem se zrovna vdávala ) a s růstem bříška samozřejmě rostla i kýla.
Moje stomická sestřička mi zajistila stomický kýlní pás, aby mi trochu stahoval bříško a nedošlo k nějakým problémům.
Rodila jsem císařem v epidurálu ( hodně nepříjemné ), pak jsem asi 3 a půl měsíce kojila ( déle nám to nějak nechtělo jít ) a pak mi doktor zase zpátky nasadil léky.
Do teď jsem zatím neměla žádné větší problémy, kromě běžných bolestí břicha a lehkého krvácení, ale to už beru jako normální stav. :-)
Jsem momentálně na Imuranu a Pentase ( nebo Asacolu ) a taky si aplikuju léčebná klyzmata.
cujdinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cujdinka » 29 úno 2008, 09:03

Tak tomu říkám osud,mělo to takhle být.Já teda zatím takové problémy nemám.Crohna mi zjistili na podzim roku 2006, nasadili mi antibiotika,prednson a asacol.od té doby se to zlepšilo,až před čtrnácti dny jsem začala mít zase problémy.Hodně jsem hubla,tak mám zase nasazený prednison na tři týdny a vypadá to na zlepšení.Když jsem se domlouvala s doktorem kvůli těhotenství,tak říkal,že je lepší otěhotnět v klidové fázi,ale jak to člověk přesně pozná že :o) Tak chci teď ještě nějaký měsíc počkat a pak zkusit otěhotnět,nikdy nevím jak to půjde,že...Je pravda,že mě upozornil,že pokud nastanou nějaké komplikace,tak se nasazuje léčba těhotenství netěhotenství.Tak člověk musí doufat,že to dopadne dobře...
Darsy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Darsy » 04 bře 2008, 21:24

ahoj lidičky,jsem tu nová.crohna mi zjistili po porodu.ráda bych si o tom hnusu povykládala

Ahoj všichni, jsem zde také nová a ráda bych se přidala. Jitečko, i mně zjistili Crohna po porodu. No je to složitější, nebylo jasný jestli je to UC nebo Crohn. Ted jsem na tom tak, že beru Prednison 20mg, Imuran, antibiotika Normix, Salofalk, Actiferin, Kalium, Kreon, Hylak, Helicid. Nevím, co jíst, strašně jsem zhubla a spíš bych potřebovala přibrat. Je mi mizerně :-(
Jitečko, kdy jsi rodila? Já 05/07 a v listopadu jsem skončila v nemocnici. Problémy začaly tak od července-srpna.
Tak jsem si postěžovala a jdu si vás aspon trošku přečist...
jitečka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jitečka » 27 bře 2008, 21:14

ahojky,ani jsem nečekala,že tady budou nějaké příspěvky.ráda vás všechny poznávám.dnes jsem byla na ultrazvuku a nemám z toho moc dobrý pocit.příjde mi,že ti doktořii...no škoda mluvit.Já rodila v unoru lonského roku.měla jsem už problémy 2roky-po odstranění žlučníku.jenom průjmy,ale doktor říkal,že to tak bývá.po porodu se ty průjmy ztupnovali,tak jsem šla na kolonoskopii.no pití toho likéru,fakt fujtajbl:-))Já beru jen Pentasu.2-1-1.snížil mi to.nic jiného jsem na to ještě ani nebrala.já jsem tak ráda,že jste tu.zatím papa
jitečka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jitečka » 01 dub 2008, 12:16

no,holky ,kde lítáte??ještě,že už je tak hezky.hned je lepší nálada.
Jitka.Vojtkova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka.Vojtkova » 06 dub 2008, 21:02

Zdravím všechny,

prosím vás, jestli můžete, napište, odkud kdo jste, ať máme trošku přehled.
Já - z Orlové u Ostravy.

Díky Jitka
jitečka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jitečka » 08 dub 2008, 19:03

ahoj,já bydlím v Brně.
cujdinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cujdinka » 08 kvě 2008, 18:54

Ahoj holky,já jsem z Ústí nad Labem...teď to je zase trochu v pohodě,ale 27.května jdu na magnetickou rezonanci a pak se uvidí jestli můžu v klidu otěhotnět.tak se na jednu stranu těším a na druhou mám obavy,jak to zase dopadne.
gibina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod gibina » 21 kvě 2008, 19:03

zdravím jsem z Ústí nad Labem
cujdinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cujdinka » 22 kvě 2008, 19:07

ahojky gibinko,tak to je náhoda. A jak dlouho máš crohna???
rade
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rade » 22 kvě 2008, 20:07

Ahoj holky,

jsem z Náchoda a Crohna mám od loňskýho října, měsíc po porodu. Tak si tady tak čtu a je dobře, že si o tom můžeme mezi sebou pokecat. Já teď konečně vyklesávám s Prednisonem, v půlce června už ho brát nebudu, měla jsem mít biologickou léčbu, ale nevyšel mi Quantiferonový test a tak je bioléčba odložena. Místo toho mám methotrexátový injekce, na který chodím každý týden, takže doufám, že zaberou. Po Prednisonu jsem přibrala sedm kilo a jsem chlupatá jako opice.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů