ulcerosní kolitida u miminka

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Aimee
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

ulcerosní kolitida u miminka

Příspěvekod Aimee » 19 lis 2007, 13:36

Dobrý den,
mám dvouletou holčičku, keré se ve dvou měsící objevila ve stolici krev, nedlouho na to velké množství hlenu. Problémy v podstatě přetrvávají dodnes. Po dlouhých peripetiích jsme se dostali do FN v Hradci králové, k panu Docentu Pozlerovi. V září 2007 byla provedena kolonoskopie. Se závěrem příznaky ulcerosní kolitidy. Antibiotika nezabírala, po té lék Pentáza, také úspěchu. V současné době bere malá lék Prednizon. Zatím s určitostí nemohu říci zda se stav lepší. Snad ano.
Velké starosti mi dělá fakt, že v červnu 2007 přestala malá z ničeho nic mluvit a téměř komunikovat. Nebyla apatická, jen si zkrátka začala dělat absolutně co chtěla sama. Pokud chtěla něco ode mne, došla si pro mě a odvedla kam chtěla, ukázala co chce atd. Slova omezila na minimum, přibližně 1 slovo týdně, ale " máma, táta" neřekla celou dobu. V součsné době opět začala reagovat a dělat " paci, paci, ukazovat jak je veliká a ještě několik dalších dětských hříček. Zajímalo by mě zda tento stav mùže souviset s problémy které má a hlavně zda je možné s tím něco udělat, popřípadě kdo by nám mohl jakýmkoliv zpùsobem pomoci.
Budu velmi vděčna za jakoukoliv radu či zkušenost.
S pozdravem Zuzana Kemrová
Betka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Betka » 26 lis 2007, 23:22

Dobrý den Zuzano,
o této diagnóze u tak malého dítěte jsem ještě neslyšela, asi vás čekají nelehké časy. Ale taky se to může časem spravit a bude líp.
Zarazilo mě, když jste popisovala změnu chování vaší dcery - úplně stejně se totiž začala chovat moje matka, když se u ní projevila Alzheimerova demence. Nicméně já bych v této souvislosti pomyslela na ten Prednison - u některých lidí vyvolává deprese a úzkosti, může to být i případ vaší dcery. Zeptejte se lékaře a když nepochodíte, snažte se zajít na konzultaci k dětskému psychiatrovi, ten by vám snad mohl říct něco víc.
Držím palce!
veve
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod veve » 22 úno 2008, 22:21

Dobrý den,čtu vaš příspěvek ze spožděním a doufám,že se vaši dcerce daří dobře.Syn má 3 a půl roku a rok má autoimunitní hepatitidu,loni v létě se přidala ulcerozní kolitida.Léky jsou na obě nemoci vice méně stejné.Bere medrol,což je podobné jako prednizon.Má hrozné nálady a dělá si co chce,do doby než začal brát léky ak jsme o něm nevěděli,paní doktorka říká,že to je i věkem.Opravdu je to asi těžké posoudit,chce to trpělivost a pevné nervy i když sama vím,že je to někdy šílné,nezbývá než vydržet a držet palce.Veronika

Václavková

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů