Příčiny Crohnovi nemoci

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příčiny Crohnovi nemoci

Příspěvekod cicastro » 23 říj 2007, 15:44

M.Crohn versus genetika je zajímavé téma.Osobně jsem se setkal pouze v jednom případě kdy tuto nemoc"zdědil" syn po svém otci(ten na něj zemřel).
Hodně jsem o pùvodu nemoci přemýšlel už se s ním potýkám 27 let a myslím si,že příčina nemoci je někde mimo tento prostor a čas,Podle mého názoru vychází z naší duše,která nás vede k jakési změně genetického kodu naší DNA.Odráží stres naší duše v současné době,která se odcizila našemu pùvodu bytí,naší duchovní podstatě.Vede nás k jisté transformaci naší osobnosti a k návratu k pùvodním duchovním hodnotám našeho bytí.Ke spojení s naším Duchem od něhož jsme odděleni.Neměli bychom se slepě podřizovat stádnosti současné doby,nýbrž se pokusit poznat a transformovat sami sebe.
ch.ika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod ch.ika » 30 říj 2007, 00:28

v naší rodině se crohnova choroba vyskytla u tety a strýce (sourozencú) a pak u mě..takže nějaká ta dědičnost tam asi bude
palmexman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod palmexman » 04 lis 2007, 22:58

u nás široko daleko nikdo nic podobného nemá, nám trávicí trakt šrotuje dobře....
ale asi bych dal za pravdu cicastrovi...
u mě osobně jsem si ten start bezpochyby vyprovokoval pracovním přetížením.... šílené dušení zatížení, žádný psychický oddech... asi odhadem púl roku jsem byl prostě duševně strašně unavený, někdy asi 3 týdny před propuknutím se přidala i ta fyzická
kdybych s tím něco dělal, tak bych ho asi neměl(protože bych neaktivoval dispozice)... jenže koho by napadlo, že ta duševní únava je výstrahou
...jedna kamoška říká...raději nechtějte vědět pro jaké nemoci v sobě nosíte dispozice... s tím, že s crohnem jsem to ještě vyhrál
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cicastro » 06 lis 2007, 11:06

Co je to nemoc?


Pro toho, kdo nechce být nemocný nebo mít zdravotní problémy, je dúležité vědět, jak a proč vznikají. Každá nemoc je jenom upozorněním, že děláme něco, co je v rozporu s Vesmírnými zákony.

Zdraví je měřítkem, jak jsme na tom nejen se znalostí, ale jak ty znalosti též uplatňujeme v praxi. A to v běžném životě,v práci, doma i jinde, ale i tam, kde nás, jak mi si myslíme, nikdo nevidí. Každá myšlenka, každý úmysl, každé slovo i čin vytvářejí buï zdraví (fyzické, duševní, duchovní) nebo opak - potíže, nemoce, úrazy a pod. A jenom na nás záleží, kterou tu cestičku si vybereme, nebo jsme dostali do vínku svobodnou volbu k rozhodování v kterýkoliv okamžik svého života. Proto jsme také jen my sami tvúrci svého života - svého osudu ( z 99 % ). A jen na nás záleží, jestli svúj život promarníme anebo zda najdeme jeho smysl a náš úkol na této Planetě a v tomto životě.

Nemoc nám dává šanci, zamyslet se změnit a nastoupit na tu pravou cestu, která vede ke zdraví, porozumění, radosti, spravedlnosti a štěstí.
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 08 lis 2007, 17:55

Ja to mam urcite ze stresu. Jsem dost svedomita a tak jsem se si vsechno moc brala. Hlavne maturitu a pak nasledne zacatek vysoke skoly. Nevedela jsem do ceho jdu. Crohn se u me v te dobe objevoval ridkou stolici, pri stresu. Njeprve sly dost plyny a pak i ta stolice. Mnoho zdravych lidi to ma take tak, ze ve stresu maj tyto problemy. Ja vsak na tento ukaz nehledela a porad jsem se stresovala. Nejen zmenou prostredi , ale i ucivem. Prisla jsem na kolej , vytahla matematiku a uz jsem letela na zachod. Skoro jsem se nemohla ucit. Zkouskove jsem prezivala o 20 stolicich denne, ktere uz jen nevyvolaval stres z uceni ale treba poloha pri spanku na brise, ci poziti jidla.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti