Janaj

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Janaj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Janaj

Příspěvekod Janaj » 28 led 2002, 07:36

Ahoj, všechny vás moc zdravím a držím palce, ať vyhráváme my a ne MC. Taky se s ním otravuju už 20let. Je rozlezlej v tlustém i tenkém střevě, takže řezat moc nejde. Poslední tři roky na něj beru Imuran. Hodně píšete o kolonoskopii, ještě mi ji nedělali a docela mám strach, až s tím doktor přijde. Cítím se docela dobře, občas mám bolesti, když to přeženu s jídlem, ale snažím se s Crohnem kamarádit. Mějte se fajn, zase se někdy ozvu. :)
Papouš
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Papouš » 28 led 2002, 19:30

Vitej mezi nami.
Kolonoskopie sice neni opravdu nic zabavneho, ale jsou i horsi vysetreni. Kolonoskopii mam za sebou uz dost, ale nebranim se jim, protoze je to asi nejlepsi zpusob, jak zjistit, co se presne v tlustem streve deje a je mozne resit pripadne problemy vcas. Mnohem horsi nez samotne vysetreni je priprava na nej. Ta se mi vazne nelibi. Projimadlo neni zrovna nejchutnejsi a z cloveka potom vyjde - jak se pravi v jednom filmu - i to, co nikdy nesnedl.
Pokud mas dobreho lekare, nemelo by vysetreni byt nijak extremne neprijemne nebo bolestive.
Marketa (Papous)
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 28 led 2002, 20:41

Ahoj, ja si taky myslim, ze neni treba se kolonoskopie bat. Ja jsem na ni byla 2x. Z prvniho vysetreni si temer nic nepamatuju, byla jsem pod praskama. Podruhe mi dali asi mensi davku, protoze si pamatuju vsecko. Je pravda, ze to trochu bolelo, ale dalo se to vydrzet. Navic jsem se rozptylila tim, ze jsem se divala na obrazovku - me proste tyhle veci zajimaji - delam biologii na prirodovede :-))
Rozhodne nema cenu si s tim delat vrasky. Preju ti, at ti vsechna vysetreni dopadnou co nejlip. Petra
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 29 led 2002, 11:31

U kolonoskopie hlavně záleží jak hodně je to střevo postižené.Mám ji za sebou asi 10x a někdy jsem skoro o ničem nevěděla,ale jindy museli třeba i přestat protože to strašně bolelo a hrozilo,že se mi střevo protrhne(ale to jsem na tom tenkrát byla hodně špatně-postižené bylo celé tlusté střevo,které neustále strašně krvácelo a na záchodě jsem byla vlastně pořád-i 20x za noc).Je-li střevo postiženo jen trochu a hlavně když moc nekrvácí tak je toto vyšetření celkem v pohodě.

šlampová
Janaj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Janaj » 30 led 2002, 10:31

Ahoj! Dnes je venku krásně. To sluníčko mi perfektně dobíjí baterky. :) Moc vám všem děkuji za svěřené zkušenosti s kolono..vyšetřením. Je to fajn pocit, mít se komu svěřit a nemít strach, že obtěžuji. To společné trápení bourá bariéry. Netušila jsem, kolik nás může být se stejnou diagnozou a když si člověk srovná, že někteří jsou na tom momentálně hůř, tak se zákonitě změní pohled na svět a vůbec. Když mi řekli před 20lety,že jsem chronicky nemocná, chtěla jsem se dožít aspoň dospělosti svých dětí, stalo se...teď jsem neskromná, ale ráda bych se dočkala vnoučat a jejich batolení, školních perpetií a co já vím ještě...Podle rodného listu mi bude letos 40, ale třeba dneska se cítím na 25 ... to ale taky díky vám všem a tady tomu diskusnímu foru a foru na Doktorka.cz. Všechny ty životní osudy a lidské bolístky, obavy, starosti o blízké, společný úděl - to mě dodává velikou sílu pro moje pocity a snahu bojovat. Přeji vám všem hodně a hodně síly a veliké úspěchy v léčení.
lulu
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lulu » 16 říj 2002, 13:45

Zdravím vás tu vąechny a mám prosbu. Rád bych touto cestou naąel nějaké zařízení, kdy by mi udělali kolonoskopii v úplném uspání. Teď uľ slyąím jak se hromada z vás směje..., ale kaľdý člověk cítí bolest jinak a u mne je to bohuľel tak, ľe mne dokáľe nervově vykolejit uľ jenom to pomyąlení na kolonoskopii. Jiľ jsem se o toto vyąetření pokouąel několikrát, propil jsem se těmi vąemi Fortransy, ale jakmile se ocitnu v ordinaci vľdycky se nervově sesypu a nic z toho není. Byl bych velmi vděčný za jakoukoliv radu nebo tip. Děkuji Luboą Vích Tel.: 777 101 101, morgan@morgan.cz
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 22 říj 2002, 19:03

Ahoj Lulu,
kolonoskopie určitě není nic příjemného. Když mi ji dělali poprvé, tak jsem se zařekla, že už nikdy.. Dělali to naostro bez jakých koliv oblbováků. Když mi ji dělali podruhé, tak už jsem dostala nějakou injekci a celkem se to dalo. Bylo to na chirurgii na Bulovce. Od sestřiček jsem slyšela, že nějakému pacientovi tam dávali narkozu. Myslím, že záleží na domluvě s doktorem. Hodně stěstí! Andreak
majda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod majda » 20 lis 2002, 22:42

Myslím,že koloskopie není zdaleka to nejhorší co může člověka potkat. Mám skleroz. cholangitidu a co stálo za to byla biopsie jater. Takový bolesti jsem v životě nezažila. Proti tomu je kolosk. úplná procházka růžovým sadem. Naposled mi dělali kolosk. celkem zaživa, bolelo to, ale dalo se to prežít. Předtím mi ji dělali 2x s narkozou a to bylo v pohodičce- nic jsem nevěděla. Buďte statečný, koloskopie je pro kontrolu fakt důležitá. Takže hodně síly. Paa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů