Co s chloupkama?

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Katy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Co s chloupkama?

Příspěvekod Katy » 03 bře 2007, 12:53

Při léčbě Prednisonem mi ztmavly a zesílily chloupky na zádech. Jasně, že některé vedlejší účinky kortikoidù jsou mnohem horší než trocha "srsti" na hřbetu, ale za chvíli bude léto a já bych se nerada v plavkách styděla... Máte s tím nějaké zkušenosti? Zmizí tmavé chloupky po snížení nebo vysazení Prednisonu? A nebo mi nezbývá nic jiného, než škubat a škubat? Moc si to ani neumím představit - horký vosk, epilační strojek, žiletka??? Budu moc ráda za jakoukoliv dobrou radu.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 04 bře 2007, 15:56

katy, ja mym za to, ze to po vysazeni zmizi...aspon doufam..mam podobny problemy u medrolu..no fakt jenom podobny..mam hlavu jak letaci balon..silene nafoklej ksicht, ale jak uz to neberu, tak to pomalu splaskava...problem je, ze se desim toho, ze az zmizi nafouklej oblicej, objevi se zase priznsky nemocci..takze furt nejak nemuzu prijit na to, co je teda lepsi... ale jinak fakt myslim, zee to po vysazeni zmizi..no a neboj, leto zase tak hned nebude..dyt jeste nebyla zima..mam novy lyze a jeste sem je ani nevyzkousela.. :(
Katy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katy » 07 bře 2007, 18:48

Baruno, díky za podporu:-). Nafouklej obličej taky mám a tváře rúžový jako kdyby bylo venku -20. Mám z toho fakt hroznou radost... No teï je to už trochu lepší, Prednison snižuju, ale taky mám strach, že se zas ozve Crohn. Na chloupky jsem se už nevydržela dívat, vzala jsem epilátor a poprosila svého přítele o asistenci. Zážitek fakt nic moc, nechat si škubat celý záda. Mám husí kúži ještě teï. Tak si říkám, čím mě zas Crohn překvapí příště :-). Ale abych nebyla k téhle úžasné nemoci a lékúm nespravedlivá, dalo mi to i nějaká pozitiva - třeba to, že se raduju z každého dne, kdy je mi dobře.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 09 bře 2007, 19:47

mluvis mi z duse, taky siu rikam, ze radsi budu mit ksicht jak balon, ale uziju si koncerty, kino, plavani a ja nevim co vsechno, nez bejt normalni, ale vecne na zachode..no a jinak dneska sem potkala kamosku a ta mi misto pozdravu rekla..ty vole, ty mas ale vyzranej ksicht...tak rikam, ze za to nemuzu, ze to mam z púrasku a taka ze uz sem alergicka na to, jak mi to kazdej rika..no cekala sem, ze rekne, a jo, tak to sorry a ona mi na to odpovi..a co jako cekas, sak je to pravda..myslela sem, ze ji ublizim..a to vypadam mnohem lip, nez kdyz sem to brala, ted uz to tyden neberu a tak uz je to nepatrne lepsi...ale jak rikam...radsi opuchla a vpohode, nez splaskla a v nepohode :) keep smiling a radost z prichzejiciho jara!!!! :)
Katy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katy » 10 bře 2007, 11:09

Já jsem se naštěstí s žádnou blbou reakcí v okolí nesetkala. Nahlas nikdo nic neřek a co si myslí, po tom radši nepátrám. Jen naši si ze mě občas dělají srandu typu "ty múj malej měsíčku" - no to potěší.... Taky jsem pěkně přibrala. To mi štvě nejvíc, dívat se jak je na váze pokaždé o trochu víc. Při větších dávkách Prednisonu jsem měla pořád hlad a chu na sladký, ale nějak moc jsem to nepřeháněla. Tak spíš je to asi zadržování vody v těle, no nevim. Ted už si nějakou dobu váhu držím, ale musím hodně hlídat kJ a jím spíš jak králík, což Crohnovi asi moc neprospívá...
wendy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod wendy » 15 bře 2007, 12:14

Ahojky, me nasazovali prednison loni v dubnu a mela jsem ho pres cele leto a musim rict, ze hruza, na slunicko s tim clovek nesmi a ikdyby mohl tak kdyz jsem se navlikla do plavek tak bych stejne nikam nevylezla, jak moc jsem pribrala, chloupky uplne vsude a moc, hlavne na rukach mi hrozne povirostli, pro zmenu vlasy slably a padaly, tak jsem zacala brat gs-eladen a vlasy se zlepsili ale chloupky to vyzivuje jeste vic, ted uz teda zase pul roku prednison neberu vse co jsem pribrala jsem zase zhodila a i neco vic :-).Oblicej splaskl, poskozene vlasy zustaly a vyzivene chloupky taky, sampony pouzivam jen z lekarny, coz musim rict pomaha, takze se vlasy pomalu zlepsuji, gs- eladen beru porad a chloupky na rukach tak jednou za 3 mesico oholim a da se to :-) a pevne doufam, ze letosni leto bude lepsi :-) uz se na sebe muzu i v plavkach podivat a na slunicko taky muzu :-) ps: jednou jsem to porusila a sla na koupaliste, byli jsme tam 4 hodiny na slunicku a musim rict, ze me pak pritel musel dovest pod pazi domu do postele jak jsem zeslabla, lehla jsem do postele v 6 vecer a do rana o me chudak nevedel.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 15 bře 2007, 21:07

no jo, kortikoidy jsou fuuuuuuuj uz aby vymysleli neco lepsihop. me ted kamoska dala tipa na nejakou lecitelku..asi k ni zajdu...konzultace ma púreh zdarma a tak uvidim, jak na me zapusobi a dystak to vyzkousim. medrol neberu uz dva tydny a hlavu mam furt jak hlavoun..uz sem z toho uplne tumpachova a dokonce se mi zdal sen, ze sem mela zase normalni ksichtik..no dala bych zato nevim co, uz neziju nicim jinym, nez ze zase splasknu a budu to zase ja a lidi se me nebudou lekat a nebudu se muset neustale nekomu ospravedlnovat, proc mam takovej nafouklej fejs!!!! takze tak no..kortikoidum nazdar a letu zdar!!! :)
dudush555
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod dudush555 » 04 kvě 2008, 00:11

Baru, prosim temuzes mi dat nejaky kontakt na tu lecitelku, resp. napsat, jak jsi s ni byla spokojena a jestli to melo nejaky vyznam?
Diky
Betka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Betka » 07 kvě 2008, 19:45

Možná by se těch prášků tady měl taky někdo zastat. Před 25 lety nic jiného než Prednison nebylo, tak jsme si moc nevymýšleli a brali ho. Mně pomohl rychle, zachránil mi život a žádné problémy mi nikdy nezpůsobil. Teď ho beru znovu, oteklá nejsem, chloupky mi nerostou ani jiné problémy s tím nemám. Když mi zkusli nasadit "moderní" Asacol, myslela jsem, že z toho umřu.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů