crohn

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
lucy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

crohn

Příspěvekod lucy » 27 úno 2007, 20:17

ahoj je mi 20 a mam crohna popovida si se mnou nekdo nyni jsem na remicademu a presto jsem mela velke bolesti diky viroze ktera je vyvolala pokud chcete napiste rada si o tom tfuj tfuj crohnovi popovidam
Zuzana Baudyšová
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzana Baudyšová » 03 bře 2007, 20:10

Ahoj Lucy, rada si obcas popovidam, kdyz mi pisnes mail. Mne zjistili Crohna pred 5 dny. Je mi 25.
Moje adresa je: Zuzana.Baudysova@seznam.cz. Mej se
ch.ika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod ch.ika » 10 srp 2007, 11:11

Ahojik..já si chci taky povídat..mě z jistili crohna ve 13..teï je mi 20..a s lidma co maj crohna a znám je osobně..tak nechtěj si o tom povídat..prtoiže maj z toho strach a nechtěj to řikat nahlas!!!!Ráda se dozvim novinky..
mirecek
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod mirecek » 04 zář 2007, 10:52

:) Ahojte!!Velmi rad by som si aj ja pokecal s vami co mate MC.

mirecek@inmail.sk
icq:221220916
Charly
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Charly » 05 zář 2007, 18:48

Ahojky všem!
Já mám diagnózu MC od 10.08. a taky si moc rád popovídám i zamailuju s každým,kdo bude mít zájem.Postřehú a zkušeností není nikdy dost.
Zdravím a přeju všechno nej!
Charly
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Charly » 11 zář 2007, 10:38

Ahoj všichni!
Jako crohňák začátečník (DG od 10.08.07)bych se rád zeptal všech zkušenějších:Stalo se Vám také,že se po snížení dávek Prednisonu najednou zase vrátily potíže?Měli jste při Crohnovi ke střevním potížím také bolesti žaludku?Vyskytly se u někoho i netypické příznaky(třeba najednou zácpy místo prújmú apod.)?Díky moc za každou informaci a přeji všem jen to nejlepší(a trvalou remisi!).
LLusien
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod LLusien » 17 zář 2007, 16:34

Ahoj, mě taky zjistili Crohna před měsícem. Těch informací je tolik, že už mi jde hlava kolem. Takže bych taky ráda s nějakým "začátečníkem" konzultovala svúj stav. čeká mě teda ještě gastro ve středu a snad už mi konečně někdo podá všechny informace. Zatím se totiž jen ví, že "to" mám.
thrueman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod thrueman » 23 zář 2007, 08:36

No ono se u CR nikdy nevi, protoze jde o nespecificky zanet. Jeste nez doktor urci dalsi postup, zkuste se poptat na moznost testu krve na HCy (Homocystein). To by mohlo byt dobrym voditkem pro dalsi postup. Proc to by zabralo spoustu dalsich stranek. Kazdopadne hledejte souvislost v nedostatku vit. B6 a stravovacich navycich.
Ahoj, mě taky zjistili Crohna před měsícem. Těch informací je tolik, že už mi jde hlava kolem. Takže bych taky ráda s nějakým "začátečníkem" konzultovala svúj stav. čeká mě teda ještě gastro ve středu a snad už mi konečně někdo podá všechny informace. Zatím se totiž jen ví, že "to" mám.

Alèa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alèa » 27 zář 2007, 11:26

Ahoj crohňáci! Nevím eslti vám múj příspěvek něco dá ale chtlěa sem vás aspoň trošku uklidnit:-) Já sama mám crohna 4 roky. Ale nedá se říct že bych s tím zvládala žít naprosto bez problémú a že bych věděla všecko co se vědět dá. Informace přicházejí postupně ze všeho si vezmu kousek a tak postupně si skládám svoje puzzle:-) Nejde ani aby vám někdo vyklopil vše naráz. Vlastně od doktorú se to ani moc čekat nedá:-( Bohužel mámzkušenosti že líp vás pochopí a dokonce vám i líp poradí člověk s crohnem než dooktor. Někteří lékaři přiznají že nic moc neví ale nejhorší jsou ti kteří to nepřiznají a říkají vám bludy. Tím nechci říkat že doktorúm nemám věřét-přece jen když je nejhúř tak nám pomúžou aposňod boletí=) Ale já sama sem stále nenatrefila na nějakýho doktora kterej by si získal mou dúvěru. škoda no...
Využívejte ale určitě tohoto fóra. Lidi sou tady zasvěcení:-) A klidně se ptejte. Držím vám palce a to de aspoN¡v rámci mezí dobře:-)
Wenny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Wenny » 27 zář 2007, 20:47

Ahojky, musím souhlasit s Alčou. Doktoři jsou bohužel jenom lidi a nedokážou všechno. Kamarádi po medicíně mi to jenom potvrdili. Ze začátku jsem chtěla taky vědět všechno a hned, ale trvalo mi několik let, než jsem přišla na to, jak s tím žit v celku normálně. Doktoři jsou super, že pomúžou alespoň když je fakt nejhúř a píchnou tam nějaký ten opiátek, pak už to záleží stejně jenom na nás. Tak to nevzdávejme.
pajka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod pajka » 29 zář 2007, 20:39

Ahoj,jsem mamča 15 kluka,který má Crohna od 5 let.Zpočátku nám dělal dobře prednison,ale zastavil se nám rúst a teï musíme nějakým zázrakem dohnat 3 roky.Má za sebou první operaci,kdy mu odpojili střevo(má umělý vývod),a každou noc napojujeme sondou nutrison.To vše zvládá v pohodě,přitom normálně funguje ve škole.Občas nebojujeme jen s nemocí,ale taky mezi sebou.Je fakt,že psychika má na prúběh nemoci velký vliv.Panu doktoru nemohu za ty roky vytknout snad žádnou věc,někdy spíš obdivuji,co všechno je pro nás schopen udělat.Teï nás čeká konečná operace,kdy nám vezmou kus střeva.Takže vytrvale věřím na zázraky.Někdy obdivuji s jakým nadšením hledí do budoucnosti,a tak bych to přála vám všem,ikdyž vím,jak je to někdy strašně těžké.
pajka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod pajka » 29 zář 2007, 20:39

Ahoj,jsem mamča 15 kluka,který má Crohna od 5 let.Zpočátku nám dělal dobře prednison,ale zastavil se nám rúst a teï musíme nějakým zázrakem dohnat 3 roky.Má za sebou první operaci,kdy mu odpojili střevo(má umělý vývod),a každou noc napojujeme sondou nutrison.To vše zvládá v pohodě,přitom normálně funguje ve škole.Občas nebojujeme jen s nemocí,ale taky mezi sebou.Je fakt,že psychika má na prúběh nemoci velký vliv.Panu doktoru nemohu za ty roky vytknout snad žádnou věc,někdy spíš obdivuji,co všechno je pro nás schopen udělat.Teï nás čeká konečná operace,kdy nám vezmou kus střeva.Takže vytrvale věřím na zázraky.Někdy obdivuji s jakým nadšením hledí do budoucnosti,a tak bych to přála vám všem,ikdyž vím,jak je to někdy strašně těžké.
Haasan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Haasan » 01 říj 2007, 12:30

mam crohna od Ledna a už se cítim tyden divně obvodní mě lečí na chřipku ale včera jsem měl prujem a i teplotu tak jsem dnes vyrazil na gastro tam mi vzaly krev a prí mam mírně zvíšené CRP na muj dotaz kolik mi zdělil že 75. To se mi zdá moc na chřipku.Zítra jdu na sono a chce mi dát nějaké antibiotyka,ale mam strach aby se něco nezanedbalo!Mate někdo zkušenosti s tím kolik CRP je při crohnově nemoci na pováženou a muže být z chřipky takové CRP mam i bolesti břicha ale tokové nespecifické a občas i misto kde mam crohna zabolí.Potřebuju rychlou radu třeba i na email díky.
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 01 říj 2007, 12:42

CRP je v normě od 0-10, to je v pořádku, tak do 50 je zvýšené..mírný zánět a nad 100 už zánět velký. (měla jsem i 250..to už jsem ale ležela v nemocnici). Jinak CRP..je hodnota zánětu..ale jakéhokoliv, takže i třeba..zánět v zubu, angina.... Podle projevú, které jsi napsal bych řekla, že to bohužel bude Cron..
Haasan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Haasan » 01 říj 2007, 13:05

to sem fakt "rad" pravda je že podobně to začínalo před rokem než mi crohna zjistily ale naděje umíra poslední jo a navíc mě děsně bolí klouby a mam křeče ve svalech .....no dobře už rači mlčím uvidím zítra to sono ale loni na sonu taky nic nenašly ale každopádně dekuju za odpověï

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů