žádost o radu

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
Vozanova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

žádost o radu

Příspěvekod Vozanova » 26 srp 2006, 20:49

Přeji Vám hezký večer...asi týden vím svoji diagnozu MC. Pomůže mi někdo s informacemi co nejíst u této nemoci apod. Jsem z Ostravy, najde se tady někdo další, s kým bych si mohla třeba scypnout a popovídat o tomto onemocnění. Díky Věrka
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 27 srp 2006, 18:19

Ahoj Věrko, základní info by ti měl podat tvůj lékař. Existují různé brožurky a taky kuchařky. Tady na stránkách existuje část o výživě - na úvodní straně je v nabídce na levé straně Výživa, tam se dá lecos najít. Hodně záleží v jakém stavu je tvoje nemoc, jaké máš problémy. Některé věci platí +- obecně, jiné si budeš muset vyzkoušet na vlastní kůži. Zkusili jsme tady udělat téma o receptech, ale zatím se to moc nerozjelo :-)Taky si zkus projít naše starší příspěvky, je toho sice hodně, ale dají se tam najít různé nápady a tipy.


[/quote]
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 27 srp 2006, 20:23

Přeji Vám hezký večer...asi týden vím svoji diagnozu MC. Pomůže mi někdo s informacemi co nejíst u této nemoci apod. Jsem z Ostravy, najde se tady někdo další, s kým bych si mohla třeba scypnout a popovídat o tomto onemocnění. Díky Věrka

Ahoj.Jak naznačuje Petra,když máš aktivitu crohnu jsou zásady co můžeš a co ne ale když seš relativně v klidu můžeš jíst,zas píšu relativně,cokoli po čem se ti nedělá zle.Můj doktor mi řekl že neexistují přísná pravidla co se týče jídelníčku pro MC.Jídelníček si sestavuje každý sám tak jak to v tu chvíli cítí.Je ale jedna velká zásada a to je nenacpat se na ex ale jídlo si rozložit zhruba na 5.krát denně.Když se jednou za den napráskneš můžeš mít problémy.Hodně štěstí a ať to všechno zvládneš hlavně psychicky.

Jindra
Rybka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rybka » 23 zář 2006, 20:43

Ahoj Věrko, přidala bych taky svou trošku : mě gastroenterolog řekl, že hlavně nechce abych zhubla. Takže vyloženě dietu NE, řekl mi jen že nenám pít alkohol (občas si dám jednu Plzeň a je to dle mě spíše ku prospěchu, víno mě nafoukne), nebaštit ostrá a příliš kořeněná jídla a smažené a pečené dobroty. Toto tedy popravdě taky úplně nedodržuji. Ale jak psali Petra a Jindra, časem zjistíš co ti nedělá dobře a dáš si na to pozor. Za sebe můžu říct, že občas mě pozlobí i dobroty od, kterých bych to nečekala, ale není to žádná hrůza. Ahoj
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 24 zář 2006, 18:45

Ještě bych chtěl dodat,jak Rybka píše o těch dobrotách,tak to je právě jedna ze zrádností MC.Něco sníš třikrát,je ti fajn,a po čtvrtý tě z toho tlačí břicho.Prostě typickej crohn...

Jindra
Novotná Kamila
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Novotná Kamila » 11 říj 2006, 16:09

Ahoj všichni!Mám desetiletého syna, u kterého byl Crohn zjištěn v šesti letech. Musím říci, že na začátku jsme dodržovali veškeré instrukce, ale postupem času jsme v přísné dietě polevovali. Nyní už máme vychytaná jídla, kterým se velkým obloukem vyhneme a za celou dobu měl pouze jeden příznak podráždění střev. Myslím si, že když se dodržují určitá pravidla, tak se i s touto chorobou dá "v pohodě" žít. Kdyby někdo měl zájem o naše poznatky, recepty a atd. může mi napsat. Kamila
IvonaT
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IvonaT » 12 říj 2006, 08:11

Promiňte všichni,založila jsem nové téma ani nevím jak,jsem zcela zmatená!!Jak to odstraním??DÍKY
IvonaT
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IvonaT » 12 říj 2006, 08:18

Ahoj lidi,tak jsem mezi Váma,Crohna mi zjistili teprve před měsícem a začínám se s tím nějak vyrovnávat.Tak jsem moc ráda,že jsem našla tuhle stránku,kde určitě něco pochytím a možná taky něčím přispěji.Zatím moc informací nemám.Snáším to relativně"dobře".Až na to ,že po prednisolu moc přibírám a pořád něco jím a to mě děsí!
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 12 říj 2006, 21:43

Ahoj lidi,tak jsem mezi Váma,Crohna mi zjistili teprve před měsícem a začínám se s tím nějak vyrovnávat.Tak jsem moc ráda,že jsem našla tuhle stránku,kde určitě něco pochytím a možná taky něčím přispěji.Zatím moc informací nemám.Snáším to relativně"dobře".Až na to ,že po prednisolu moc přibírám a pořád něco jím a to mě děsí!

Ahoj Ivono.Prednison je kortikoid a jeho vedlejší účinek je právě přibývání na váze,nevím kolik ho bereš ale v každým případě je to normální.Je to nepříjemný ale bohužel je to tak.Má ještě jiný vedlejší účinky jako bolest kloubů,nedostatek vápníku s tím souvisí špatný zuby atd.Myslím že prednison je nejhorší z kortikoidů,šetrnější je pak třeba Medrol.No teď sem tě asi vyděsil ještě víc ale já myslím že člověk by měl být připraven na všechno.Teď je podstatný aby ses s crohnem vyrovnala psychicky jak to nejlíp půjde.Tady fakt najdeš o MC skoro úplně všechno tak sleduj co kdo napsal.Přeju ti hodně síly.

Jindra
IvonaT
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IvonaT » 13 říj 2006, 07:34

Ahoj Jindro moc díky za info.Prednison beru 3x denně,což je podle dortorky dost a mám si hlídat to jídlo.Opravdu se s tím budu muset nějak poprat,i když teda opravdu hrozná představa vedlejších účinků!!Mám kolem sebe dobré lidi tak si myslím,že to nějak všichni zvládneme.To vaření taky musím nějak přehodnotit vůbec nevím co a jak můžu a nemůžu.Zatím moc díky Ivona
mmartinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod mmartinka » 13 říj 2006, 13:48

ahojte. ja som zo slovenska a tak to vyzera, ze mam tiez MC. chcela by som vediet, ake ste mali priznaky pred diagnostikovani tejto choroby. ja som na tom uz biedne asi 4 roky a stale mi nic nenasli. az teraz, po diagnostikovani tejto choroby u mojho brata, ..... cakaju ma vysetrenia, uvidim ako o dopadne. ale mam obavy, ze to najdu podla vsetkeho aj u mna
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 13 říj 2006, 20:45

ahojte. ja som zo slovenska a tak to vyzera, ze mam tiez MC. chcela by som vediet, ake ste mali priznaky pred diagnostikovani tejto choroby. ja som na tom uz biedne asi 4 roky a stale mi nic nenasli. az teraz, po diagnostikovani tejto choroby u mojho brata, ..... cakaju ma vysetrenia, uvidim ako o dopadne. ale mam obavy, ze to najdu podla vsetkeho aj u mna
Ahoj Martinko.Budu teď za sebe přestože příznaky u MC jsou podobné u všech.Nejprve sem přestal mít chuť na jídlo a to na jakékoli,tím pádem sem hubnul a to dost výrazně.Když už sem přece jen něco snědl asi po půl hodině mě začalo tlačit v podbříšku ale mě připadalo že mi praskne břicho.Většinou to šlo ven horem nikoli dolem,trpěl sem až týdenní zácpou.No bylo mi hrozně špatně a cítil sem se strašně unavený a absolutně bez nálady,krevní obraz hrůza.Tohle všechno sem prožíval asi rok než mi MC diagnostikovali.Je to to nejhorší stádium,mírnější nebo začínající ovšem je že zacneš hubnout,občas zabolí břicho a cítíš se unavená.MC často zaměňují za slepé střevo a taky častý jsou výskyty onemocnění v rodině.Neznamená to ale že když tvůj brácha má crohn že ty ho máš taky.Vůbec to není pravidlem.Takže ti přeju ať se ti vyhne velkým obloukem. :)

Jindra
oliv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod oliv » 16 říj 2006, 08:32

Ahoj mmartinko, já jsem začala mít průjmy několikrát denně, po jídle mě bolelo břicho, začala jsem hubnout (nakonec 13 kg), byla jsem unavená, později jsem měla teploty. Naštěstí u mne diagnostikovali MC poměrně rychle, protože jsem měla všechny typické příznaky, po nasazení prednisonu (ale brala jsem i další léky) se stav začal rychle zlepšovat.
zuzajda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zuzajda » 30 říj 2006, 14:25

Ahoj...chtěla bych se zeptat...nevíte někdo něco o biologické léčbě???
Luceee
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Luceee » 30 říj 2006, 15:57

Chci se jen zeptat zda při mc někdo kouří či požívá alkoholické nápoje???

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů