Crohn a bolest kloubů

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
MouchaWC
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Crohn a bolest kloubů

Příspěvekod MouchaWC » 16 čer 2006, 14:05

Ahoj lidičky!

jsem moc ráda, že jsem našla tyhle supr stránky :) Uplně mě to zvedlo náladu. Crohna mi zjistili asi po 3 měsících kdy jsem se pomalu ani nepostavila na nohy, kvůli bolesti kloubů. Teď beru pro vás už tradiční léky :), ale kolena mě bolí stále. Nemáte s tím někdo prosím vás zkušenosti, jak bych se mohla zbavit bolesti?
Pája
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pája » 17 čer 2006, 10:31

Ahoj, asi by bylo nejlepší se zeptat gastroenterologa. Já mám bolesti končetin od malička, nikdo nevěděl proč, až s objevením UC se to jakože vysvětlilo :-( Protože jsem už delší dobu chodila na revmatologii, doktorka tam mi doporučila, abych nebrala jen Salofalk (mesalazin), ale abych k tomu přidala Sulfasalazin, že ten prý účinkuje na ty klouby. Ta látka se totiž v těle rozkládá na ten mesalazin, který dávají na střeva a na účinnou látku pro klouby. Je fakt, že mě to od té doby bolí o dost méně. Jestli to bude účinné i u tebe nevím, máš asi silnější projevy než já, navíc asi nebereš Salofalk. Ale za zeptání nic nedáš! :-) A co ti dali zatím za léky?
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 10 črc 2006, 07:30

Ahoj,
problemy s kliouby jsou dost bezne zejmena u Crohna. V tele je zanet a ten rposte muze preskocit i kamkoli jinam, naprioklad do kloubu. ja mam artritidu v obou kolenech diky Crohnovi, taky kortikoidy tomu moc nepomahaji protoze odvapnuji kosti. Rozhodne ti doporucuji vnutit se doktorovi at te posle na revmatologii a dalsi vysetreni, nema cenu si nicit klouby zamlada.
Jinak samozrejme hodne pomuze snizeni vahy, pokud mas nadvahu, a ruzny potravinovy doplnky obsahujici kolageny taky neuskodi.
Drzim palce at se ti to zlepsi"
Klarka
MouchaWC
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod MouchaWC » 11 črc 2006, 21:11

ahojky!
tak mě na revmatologii nic nezjsitli, chudáci si se mnou nevěděli rady :) Doktorka mi napsala sulfasalazin, ale taky mi sebrala pentasu, tak sem z toho teď nějak zmatená, no a zatim to moc nezabírá. Sice už nemám tak hrozný bolesti ale stejnak nic moc. Bylo mě řečeno, že to časem přejde až se uklidní střevo. Tak budu doufat a uvidim, když se to nezlepší tak je tam budu otravovat pořád :D :D
Lenka S.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Lenka S. » 31 črc 2006, 14:46

Ahoj !

Taky mě bolí klouby a to malé klouby na rukách, taky jsem dostala místo pentasy sulfasalazin a po čase se to dost srovnalo. Naštěstí se neživím rukama, při větší námaze se kloubky ozvou, jindy to celkem jde. Bolest sice nezmizela úplně, ale je minimalizováná. To je docela dobrá zpráva, horší je to, že v mém případě mám střívko v klidu a potvůrky kloubky se stejně ozývají. Někde jsem četla, že je to celkem běžné, tak to tak beru.


Lenka
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 02 srp 2006, 11:43

ahoj,
jasny ze ti doktorka sebere Pentasu kdyz ti napise Sulfasalazin ;) oboje ma totiz stejnou ucinou latku, jenom se to jinak vstrebava a Sulfasalazin lip pomaha i na ty klouby.
jinak klouby boli pri akutni fazi, melo by to bytr lepsi az budes v remisi...hodne lidi bere analgetika aby mohly aspon trochu chodit....
preju hodne stesti a hlavne dozivotni remisi ;)
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 22 srp 2006, 20:23

Bolest koleních kloubů mám dost silnou a to z důvodu nasazování a zas vysazování kortikoidů.Prednison je katastrofa,nabývání a ubývání na váze je nápor na kostru a nejvíc to odnáší kolení klouby a páteř.Lepší už bylo když mi nasadili Medrol ale i tak je tady patrná váhová nestabilita.A zárověň jak už tady bylo zmíněno,jde pryč vápník,moje skoliosa páteře to je teda věc a zuby,škoda slov..Přeju všem hodně štěstí a pokud možno život bez kortikoidů..

Jindra
MouchaWC
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod MouchaWC » 24 srp 2006, 18:31

já se přepsala:) nenapsala mě Sulfasalazin ale Salozapyrin :) ale to je fuk , ono to je asi stejný :) Jinak mě kolena bolet přestala, tak snad to vydrží, konečně můžu chodit :)
Jinak Jindro máš pravdu, prednison je pěkná ....... :) podle mýho to spíš uškodí než pomůže.. ale co se dá dělat no :(
ahoj,
jasny ze ti doktorka sebere Pentasu kdyz ti napise Sulfasalazin ;) oboje ma totiz stejnou ucinou latku, jenom se to jinak vstrebava a Sulfasalazin lip pomaha i na ty klouby.
jinak klouby boli pri akutni fazi, melo by to bytr lepsi az budes v remisi...hodne lidi bere analgetika aby mohly aspon trochu chodit....
preju hodne stesti a hlavne dozivotni remisi ;)



Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 24 srp 2006, 19:44

já se přepsala:) nenapsala mě Sulfasalazin ale Salozapyrin :) ale to je fuk , ono to je asi stejný :) Jinak mě kolena bolet přestala, tak snad to vydrží, konečně můžu chodit :)
Jinak Jindro máš pravdu, prednison je pěkná ....... :) podle mýho to spíš uškodí než pomůže.. ale co se dá dělat no :(
ahoj,
jasny ze ti doktorka sebere Pentasu kdyz ti napise Sulfasalazin ;) oboje ma totiz stejnou ucinou latku, jenom se to jinak vstrebava a Sulfasalazin lip pomaha i na ty klouby.
jinak klouby boli pri akutni fazi, melo by to bytr lepsi az budes v remisi...hodne lidi bere analgetika aby mohly aspon trochu chodit....
preju hodne stesti a hlavne dozivotni remisi ;)



Vůbec kortikoidy sou potvory.Nejvíc asi ten Prednison.Já mám teď nestabilní crohn tedy často aktivitu a nasazování kortikoidů mě fakt zničilo kolena a páteř.Jakoby toho už nebylo tak dost...

Jindra
annika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod annika » 19 zář 2006, 18:51

Asi ve 4 letech jsem byla v nemocnici s bolestí kolen,nic nezjistily. V 8 letech jsem měla "únavový syndrom" v 10 letech mi zjistili Colitidu. Když se zánět zhorší cítím to někdy na kotnících nebo kolenech.
annika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod annika » 19 zář 2006, 18:55

A prednison mi níčí vlasy,klouby,játra,... všechno,ale na střeva pomáhá jako jediný (ještě samozřejmě optimistyka :D )
Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 19 zář 2006, 21:31

Milá Anniko,naprosto s Tebou souhlasím,do posledního slovíčka.Hodně sil všem.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů