co mi je?

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
slecna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

co mi je?

Příspěvekod slecna » 18 zář 2001, 21:01

Dobry den, nahodou jsem objevila tyto stranky. Je to zajimave a jsem rada, ze existujiii. Jsem tu poprve a nevim jak se to tady presne pouziva, jestli muj prispevek bude spravne zarazeny. A nevim presne co mi je. Chodim k lekari s hemiky. Take jsem si lecila nejaky zanet. Doporucil mi jist hodne vlaknite stravy, hodne moc pit a aspon dve hodiny denne chodit na prochazky. Ale je asi hodne moc zaneprazdneny a na dalsi vysvetlovani nema moc casu. Ptala jsem se ho co mam jist, kdyz mam neustale zacpu, boli me prava strany briska a trpim nadymanim a skoro po cemkoliv me boli bricho - ruzne krece. Rekl mi ze musim sama zjistit co me nadyma a a co ne. Tak zkousim zkousim a mam problemy porad. Otevrene se priznavam, ze moje vetry se mi zdaji atypicke..velmi hnilobne zapachajici, je to pro me frustrujici v zamestnani, v autobuse, proste kdekoliv v uzavrenych prostorech, vymyslim si ruzne duvody, proc odbehnout od mista a proc vetrat a proc nejet autobusem a apod. Dostavam se do neprijemnych situaci a nemam se s tim komu sverit - kvuli studu. Kazde rano se snazim si masirovat bricho ve smeru hodinovych rucicek, ale ne vzdy to pomaha. Doslechla jsem se, ze je dobre pit pivo. Alespon jedno denne a vynechavat kavu. Take ted studuju dietu podle krevnich skupin - mam NULA a kde je napsano, ze lide s touto krevni skupinou trpi castymi kolitidami a Crohnovou chorobou. Myslim ze netrpim Crohnovou chorobou, protoze priznak - ubyvani na vaze u me neprobiha.

to je prozatim vsechno budu rada, kdyz mi nekdo poradi..

Danula
slecna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

co mi je? cast druha

Příspěvekod slecna » 18 zář 2001, 21:28

a jeste k tomu prvnimu prispevku. Zjistili mi vysetrenim kontrastni latkou tlusteho streva, ze mam abnormalne dlouhe a siroke tluste strevo.

Danula
Pol
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pol » 20 zář 2001, 13:15

RE: Slecna
nemohu si pomoct, ale nespolehal bych jen na radu jednoho lekare. Tyto bolestive priznaky jsou stejne u Crohnove nemoci. Ale urcite se nedoporucuje Hodne vlakniny. Je treba najit dobreho gastroenterologa!
Par rad do zacatku: pri strevnich bolestech se nedoporucuje jist moc, spise jist vicekrat mensi davky. jist lehce stravitelna jidla. Jist polevky-vyvary. Jidla jako vlakniny, lusteniny nadymaji a doporucuji se jist maximalne dusena. Doporucuje se vynechat kava, alkohol. Crohn je dost individualni jsou jidla ktere nekomu vadi a nekomu zase ne takze je to dost stylem zkus a uvidis. Doporucuji si precit ruzne informace a nespolehat jen na lekare, na tomto webu jich je pomerne dost.
Pol.
tsv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tsv » 21 zář 2001, 18:48

Danulo,

s tou stravou je to opravdu tak že si musíš najít co Ti vyhovuje. Obecně lze ale říct že čím bezezbytkovější strava tím lépe. Syrová zelenina obecně není nic moc. I u ovovce pokud možno jen to co má hodně dužniny. Ale i taková viná réva není zrovna ideální. není třebaZapomeň na uzeniny (to je velké svinstvo). Z masa pokud možno bílé. Pečivo spíše světlé a rozhodně ne čerstvé. Tu vlákninu bych spíš zakázal než doporučil. :-) Ještě důležitější je naučit se jíst pravideně a často. "ideálně" 5* denně po troškách. Nacpat se jednou denně byť sebezdravějším jídlem je rychlá zkratka k operaci. S tím prděním jsem taky míval problémy, ale poté co jsem se začal léčit je to v pohodě.

Já mám crohna a spíš tloustnu. Resp. mám co dělat abych nepřibíral. Takže to není zrovna to z čeho lze něco poznat. Nicméně dokud to nebude potvrzené tak se na Crohna neupínej. Stále to může být spousta jiných (většinou "lepších") nemocí.

Ten Tvůj doktor se mi nějak nezdá. Není to obvoďák? Nech se poslat asi někam na internu nebo přímo na gastroenterologii. Pokud na Tebe doktor nemá čas tak se s ním nebav (maximálně mu řekni něco od plic) a najdi si jiného. Nějaká přehnaná úcta nemá smysl. Je to Tvoje zdraví. Nejde o to "nedotknout" se nějakého nedouka, ale postarat se o vlastní zdraví.

Na ty krevní skupiny zapomeň. To je nějaká léčitelská krávovina. To má zhruba stejný vliv jako to kde se před 30 lety nalézala nějaká milióny kilometrů vzdálená planeta.
Fl.89
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Fl.89 » 22 zář 2001, 02:41

Ja co mam Crohna , sedmej mesic, tak jsem pribral 4-5 kg a nevim jak to zastavit, porad bych jedl....:-(((
Papouš
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Papouš » 08 říj 2001, 21:12

Jestli beres Prednison, tak se neni cemu divit. Ja bych taky snedla vsechno, co vidim. Jo, hormonky jsou halt hormonky. A jeste ke vsemu se clovek zacne bat poradne se hybat, takze tloustne a tloustne a tloustne a ......
Ja co mam Crohna , sedmej mesic, tak jsem pribral 4-5 kg a nevim jak to zastavit, porad bych jedl....:-(((


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů