"Hovínkové" téma

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 12 led 2006, 16:02

CRP je zkratka pronazev "cereaktivni proteiny", doufam, ze to pisu dobre... ve zkratce, jejich pritomnost v krvi znaci zanet, takze podle vyse tehle hodnoty se da poznat,jak moc je zanet aktivni... Ja mam rekord CRP 239, al eto uz je davno, ted po operaci je mi skvele, takze k tematu - tak 1-2x denne, parada :)

Povedzte mi, drahe spolupacientky, co si predstavujete pod takym tym slovom CRP?


TRENER
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 12 led 2006, 19:28

Já často zkoušela Actimel a ten mi pomohl hlavně v obranyschopnosti :-), takže jsem loni přes zimu vůbec nestonala, ani rýmu jsem neměla. Activii jsem začala dnes. Teda zapomněla jsem ji v práci sníst. Tak uvidím, a pak dám vědět, zda to na mě zapůsobilo. Lékař mi také doporučil vlákninu (dá se koupit v lékárně). Mám si ji občas dát do jogurtu nebo přesnídávky. Váže na sebe volné radikály. Před 5 lety říkali, že se musím vláknině vyhýbat, teď zase ať ji jím, ať se tělo cvičí. Taky kromě Salofalku mám Hylak forte, ale nějak mi počet stolic nesnižuje. Měla jsem i Mutaflor, ale ten je přehnaně drahý.
Katka
vjerka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vjerka » 15 led 2006, 13:01

CRP znamená C- reaktivní protein. Je to jeden z tzv. proteinů akutní fáze. To jsou bílkoviny, který vyrábějí jaterní buňky, kdyľ je v těle nějakej zánět, nebo při jaterních onemocněních. Ta jaterní buňka ho tvoří vlivem nějakejch cytokinů (ale to tě asi nebude zajímat). Stanovuje se v séru a slouľí ke sledování aktivity onemocnění, protoľe jeho koncentrace v se rychle mění na základě aktivity zánětu. K vlastní dagnoze neslouľí.
IBDude
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IBDude » 16 led 2006, 14:47

Dakujem pekně Eveline za srozumitelnou odpověď a Vjerce za erudovanou odpověď. Už vim, to je to, když doktor koukne na vysledky krevnich testu a řekne: "krev je dobrá" nebo "ten zanet tam porad je" atp. Příště se ho zeptám: "Doktore, co céerpéčko?"
Vjerko, odkud víš, ze mně cytokiny nezajímají? To je pro mne uplná španělská vesnice,jen jsem kdesi slyšel, že to jsou nějaké informační a regulační molekuly, které jsou produkovány buňkami. Účinkují snad autokrinně a parakrinně. Předpokládám, že cytokiny tvoří tzv. cytokinovou síť se vzájemnými stimulačními i inhibičními vazbami, které jsou součástí fyziologických i patologických regulačních procesů v tkáních.
;)

CRP znamená C- reaktivní protein. Je to jeden z tzv. proteinů akutní fáze. To jsou bílkoviny, který vyrábějí jaterní buňky, kdyľ je v těle nějakej zánět, nebo při jaterních onemocněních. Ta jaterní buňka ho tvoří vlivem nějakejch cytokinů (ale to tě asi nebude zajímat). Stanovuje se v séru a slouľí ke sledování aktivity onemocnění, protoľe jeho koncentrace v se rychle mění na základě aktivity zánětu. K vlastní dagnoze neslouľí.
TRENER
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 20 led 2006, 18:08

Tak to jste na to byly jeste lip nez ja- ja chodila tak 20x za den. Kdyz jsem to dostala podruhe, tak 10x. Ja se najedla a sla na zachod. Lehla jsem si a sla jsem na zachod a prudky pohyb, sla jsem na zachod. Pred zachodem jsem mela bolest, nadymani a pak to bylo uz ok. az na to ze jsem mela naustale odrenej zadek.CRP asi 80.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 20 led 2006, 18:51

Lucinko, já se teď držím na 7x-9x denně a nemůžu se toho zbavit. V pondělí jdu na krev a pak se uvidí, co dál. Je to hrozné. Taky stačí se prudko pohnout, nebo se přetočit při spaní do jiné polohy než na zádech. Na zádech to jde, na boku do pár vteřin letím. Křeč a pak klid. Ach jo. My máme teda zábavu. Přes den se bojím něco sníst, protože jak jím a trávění pracuje, hned se to předchozí dere ven. Takže musím přemýšlet, když jdeme třeba do kina nebo na nákup, kdy si můžu dovolit jíst. Pořád musím plánovat. Taky jsem zjistila, že to bývá horší těsně před a během menstruace. Taky máte holky tyto potíže? Jo a Luci, na "pálení" používám Infadolan. Mastička se dá koupit bez předpisu v lékárně kolem 30 korun a je moc fajn. Pomáhá.
Katka
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 20 led 2006, 18:52

Někdy mě napadá, že by nám zdravotní pojišťovna mohla přispívat na toaletní papír. Za poslední 3 měsíce máme doma neuvěřitelnou spotřebu. Mohla bych to navrhnout panu ministrovi Rathovi. Co by na to asi řekl? :-)
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 20 led 2006, 19:15

Že za to může Musílková.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 20 led 2006, 19:34

Chi chi, jsem ráda, že nás humor neopouští!!!
Ještě mě napadlo, Luci i ostatní, že místo toaleťáku používám v akutní fázi dětské vlhčené ubrousky. Ty jsou ještě dražší, takže příspěvek by byl taky fajn :-) Myslím, že i když ještě nemám miminko, mám už teď dokonalý přehled, které vlhčené ubrousky jsou nejkvalitnější a cenově dostupné :-)
Katka
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 20 led 2006, 20:29

Je fakt, že když jsem ležel v nemocnici, tak jsem měl největší strach, abych měl dostatek toaleťáků. Tuším, že za těh pět týdnů to bylo něco kolem 20 rulí :)
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 25 led 2006, 14:48

Ahoj Katko, ty dětské vlhčené ubrousky jsou drahé.Kup si vlhčený toaletní papír. U Rossmana ho mají s vitamínem E a normálně je třeba s heřmánkem atd. Je asi troąku tuľąí neľ ty dětské,ale je dobrý.Taky ho pouľívám a se mnou uľ celá rodina. A navíc s krabičkou stojí tak do 50,- kč a náhradní balení uľ jen kolem 24,- kč a je jich tam asi 70 ks.

Hana
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 25 led 2006, 20:12

Ahoj Hani, ty už jsem jednou používala a zdály se mi fakt dost "tvrdé" a tak jsem se vrátila k oblíbeným dětským. Nejoblíběnější jsou Huggies. Někteří jsou na drahou kosmetiku, jiní na hadříky a já zase na kvalitní dětské ubrousky. No co bych pro svou prdýlku neudělala.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 25 led 2006, 20:16

Byla jsem na krev. Výsledky jsou téměř všechny v normě. CRP 14. A přitom chodím pořád i v noci. Dostala jsem Medrol 16mg jeden denně a po týdnu snižovat o 1/4. Ještě nikdy jsem to neměla. Dále antibiotika Entizol a oblíbený Hylak a jako normálně Salofalk 500. Připadám si jako důchodce, když jím tu hromadu léků. Ale po dvou měsících jsem se probudila až na budík a spala jsem tvrdě celou noc. Žádný průjem ani bolest mě nebudila. Jen doufám, že po vysazení na tom nebudu jako dřív. Brali jste někdo tyto léky? Jaké máte zkušenosti?
K.
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 26 led 2006, 07:28

ahoj ahoj,
entizol jsem vzdycky dostala jedno baleni pri mirnem zhrseni nemoci, vybrala jse mvzdy jedno baleni. posledne mi z neho bylo trochu spatne od zaludku, ale vzdycky zabral, takze / presne jak pises/ jsem zase mohla spat celou noc:-)
drzim palce at pozitivni efekt vydrzi

Klara
Byla jsem na krev. Výsledky jsou téměř všechny v normě. CRP 14. A přitom chodím pořád i v noci. Dostala jsem Medrol 16mg jeden denně a po týdnu snižovat o 1/4. Ještě nikdy jsem to neměla. Dále antibiotika Entizol a oblíbený Hylak a jako normálně Salofalk 500. Připadám si jako důchodce, když jím tu hromadu léků. Ale po dvou měsících jsem se probudila až na budík a spala jsem tvrdě celou noc. Žádný průjem ani bolest mě nebudila. Jen doufám, že po vysazení na tom nebudu jako dřív. Brali jste někdo tyto léky? Jaké máte zkušenosti?
K.

Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 26 led 2006, 11:12

Ahoj všichni,
můj věrný přítel crohn od minulého pátku nějak stávkuje, ale nevím proč. Na záchod jdu tak 10x. Bez křečí nebo nadýmání, ale je to vždycky pěknej sešup. Ale k mému problému. Minulý týden mě začaly strašně bolet klouby. Na revma netrpím. Tam, kde to bolí se na kůži udělal červený flek a je hodně horký (jako kdyby zánět). Už se to někomu z vás přihodilo? Může to mít nějakou spojitost s Crohnem? Mám trochu strach, bydlím v zahraničí a doktora tady nemám (s lékařstvím je to tady krize).
Děkuju za postřehy.

Ivana

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů