"Hovínkové" téma

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 17 bře 2006, 10:48

Ahoj Mimo, v květnu to budou 2 roky co tady válčím :) Pracuju na ambasádě a to mluví samo za sebe. :D Dej mi určitě vědět kdy přijedeš, moc ráda se s tebou sejdu a všechno probereme. Nikoho s Crohnem nebo UC neznám, tak se aspoň budu moct vypovídat někomu, kdo je na tom stejně jako já ;)
A ty jsi v Irsku už jak dlouho? A studuješ nebo pracuješ?
Zatím se měj
Ivča
mimo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod mimo » 17 bře 2006, 15:08

No vidis, ja tu budu dva roky v rijnu, takze jen o pul roku min nez ty ve Francii. Pracuji v pradelne a zaroven chodim do skoly. Nekdy je to dost narocne ale na druhou stranu se nemam cas nudit. Jak ti je? Me se udelalo lip, konecne uz jsem byla dost vysilena. Nemas zkusenosti z Wobenzimem? Me se po nem vzdy ulevi, ale nevim, jestli je to primo Wobenzimem, nebo jestli je to jen ucinne placebo.
Ahoj Mimo, v květnu to budou 2 roky co tady válčím :) Pracuju na ambasádě a to mluví samo za sebe. :D Dej mi určitě vědět kdy přijedeš, moc ráda se s tebou sejdu a všechno probereme. Nikoho s Crohnem nebo UC neznám, tak se aspoň budu moct vypovídat někomu, kdo je na tom stejně jako já ;)
A ty jsi v Irsku už jak dlouho? A studuješ nebo pracuješ?
Zatím se měj
Ivča


:) :)
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 20 bře 2006, 10:29

Už je mi o hodně líp. Boule už zmizely, Crohn se taky nijak bolestivě neprojevuje, tak je to fajn. Jsem na Entocortu a jsem hodně "žravá" :oops:
Každým dnem cítím jak kynu :D . To bude ještě sranda - v srpnu s vdávám a asi nevlezu do šatů... :o
Wobenzim jsem nikdy neužívala, tak ti neporadím. Ale hlavní je, že ti to uleví !
Drž se Ivča
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 26 dub 2006, 08:43

Stává se vám někomu, že v akutní fázi prostě občas nedoběhnete? Připadá mi to strašně degradující. Před manželem už radši mlčím, připadám si strašně. On většinou jen mávne rukou, ale mě to připadá ponižující. Nemůžu vůbec vyrazit na nákup nebo na procházku. Já tu UC někdy fakt strašně nenávidím. Katka
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 26 dub 2006, 15:00

Stává se vám někomu, že v akutní fázi prostě občas nedoběhnete? Připadá mi to strašně degradující. Před manželem už radši mlčím, připadám si strašně. On většinou jen mávne rukou, ale mě to připadá ponižující. Nemůžu vůbec vyrazit na nákup nebo na procházku. Já tu UC někdy fakt strašně nenávidím. Katka

Stává, a to zrovna ani nemusím mít průjem. Prostě je to někdy ryclejší než já. S tím ale nic nenaděláš, bohužel, a není se podle mě za co stydět, já vim sama, je to pěkně blby, ale za to prostě nemůžeš. Já už jsem se na to vykašlala, nic moc si z toho nedělám, a když už se stane, obracím to ve srandu. A když mám zrovna průjmovy obdobi, beru si vložku, takovou tu dlouhou noční.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 26 dub 2006, 15:14

EVIK, já vím, že s tím nic nenadělám. Když jsem doma, tak je to v pohodě, hned si vlezu do sprchy. Ale jak to dělat, když člověk potřebuje někam vyrazit??? Teď musím jezdit po lékařích, k mému, ke gyndr. (jsem těhotná) a cesta je pro mě vždycky o nervy. Radši vůbec nejím a modlím se. V tašce náhradní kalhotky a na utření dětské ubrousky. V létě dobrý, v zimě horší. Moc se bojím, že se mi bude chtít v autobuse. Nebo na městě, kde je to sám barák a žádný keř. Ale je fakt, co by třeba nevyléčitelní rakovinou dali za naše průjmy a pokakání, že? K.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 26 dub 2006, 17:06

Jejda děťata, neděste mě...tohle se mi ještě nikdy nestalo...ačkoli sem teda párkrát měla namále ale že bych to jako nevydržela, to díky bohu zatim nenastalo!!!Já totiž když mám takový ten akutní stav...jakože mám běhavku...tak to radši moc nejim, abych neměla potřebu jít záchodovat. a když se najim, tak prostě vim, že holt večer nemůžu jít do hospody nebo někam na akci. Ale teda občas se fakt nehorázně kroutím,páčto máme wcv koupelně,tkže když se večer de někdo umejt a zamkne se a na mě to přijde,tak byhc pošla...a když se snažím dotyčnou osobu ze sprchy vystrnadit,tak se setkám jenom s nadávkama,že sem otravná a ať vydržim...no prostě nikdo nechápe, že to někdy vydržet fakt nejde...občas bych lidem s tímhle názorem přála prožít jeden den s akutní fází UC :) asi by pak mluvili jinak... :)
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 26 dub 2006, 18:50

EVIK, já vím, že s tím nic nenadělám. Když jsem doma, tak je to v pohodě, hned si vlezu do sprchy. Ale jak to dělat, když člověk potřebuje někam vyrazit??? Teď musím jezdit po lékařích, k mému, ke gyndr. (jsem těhotná) a cesta je pro mě vždycky o nervy. Radši vůbec nejím a modlím se. V tašce náhradní kalhotky a na utření dětské ubrousky. V létě dobrý, v zimě horší. Moc se bojím, že se mi bude chtít v autobuse. Nebo na městě, kde je to sám barák a žádný keř. Ale je fakt, co by třeba nevyléčitelní rakovinou dali za naše průjmy a pokakání, že? K.

Moje řeč!! Mám podobny autobusovy problémy, 1x14 dni jezdim do Brna na přípravný kurz k přijimačkám, čistyho času od nás 2 hodiny.Celou dobu jenom trnu:o)Naštěstí (´tuk ´tuk ´tuk) se mi poslední dobou daří držet:oD
Saxana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Saxana » 27 dub 2006, 14:40

Ahoj všichni,
můj věrný přítel crohn od minulého pátku nějak stávkuje, ale nevím proč. Na záchod jdu tak 10x. Bez křečí nebo nadýmání, ale je to vždycky pěknej sešup. Ale k mému problému. Minulý týden mě začaly strašně bolet klouby. Na revma netrpím. Tam, kde to bolí se na kůži udělal červený flek a je hodně horký (jako kdyby zánět). Už se to někomu z vás přihodilo? Může to mít nějakou spojitost s Crohnem? Mám trochu strach, bydlím v zahraničí a doktora tady nemám (s lékařstvím je to tady krize).
Děkuju za postřehy.

Ivana

Saxana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Saxana » 27 dub 2006, 14:43

Ahoj, tohle se stalo mýmu bráchovi, objevili se mu takový oteklý zarudlý místa na obou holeních a bolely ho děsně klouby, hlavně ty velký (ramena, kyčle, kolena) Pak se mu to tak rozjelo, že nedošel ani na záchod. Pomohly antibiotika (Entizol, Cyprinol) a Medrol. Souvisí to s Crohnem až příliš :-( Tuhle nemoc, která mi trápí bráchu před očima, proklínám :-(


Ivana


[/quote]
Speedy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Speedy » 15 kvě 2006, 17:37

Prosím tě jen se chci zeptat. Byl jsem operován v prosinci 2005. Přišel jsem o 1,5 metru střeva. Část tenkého a část tlustého. Operace byla provedena v důsledku rozsáhlého zánětu střev = Crohnova nemoc. Nicméně od té doby jím všechno, ale nemohu se zbavit tekuté stolice. Jakým způsobem jsi se dostala když to tak řeknu z potůčku na bobek?













































CRP je zkratka pronazev "cereaktivni proteiny", doufam, ze to pisu dobre... ve zkratce, jejich pritomnost v krvi znaci zanet, takze podle vyse tehle hodnoty se da poznat,jak moc je zanet aktivni... Ja mam rekord CRP 239, al eto uz je davno, ted po operaci je mi skvele, takze k tematu - tak 1-2x denne, parada :)

Povedzte mi, drahe spolupacientky, co si predstavujete pod takym tym slovom CRP?


TRENER

[/quote]
Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 16 kvě 2006, 17:33

Ahojky Speedy,Tvůj příspěvek mě dočista šokoval,když jsi udal svou hodnotu CRP,klobouk dolu,že jsi to zvládl.Já měla nějakých asi tak 156 a to jsem si myslela,že snad už umřu,to je neskutečné,že jsi to tak zvládl.Bylo to asi hodně krušné,že?
Na Tvůj dotaz moc neodpovím,jen vím,že jakmile je hodnota CRP vysoká je to špatné a znamená to zánět v těle.
Přeji nulovou hodnotu CRP a hodně moc sil.
mamina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod mamina » 06 čer 2006, 13:06

Ahojky, na UC se léčím už 15 let a jsem šŤastná, že jsem objevila tyhle stránky a můžu svoje problémy konfrontovat. Co se týká akutní potřeby při aktivní fázi, s tím mám opravdu bohaté zkušenosti. Nedovedu si představit, že bych se měla kamkoli přepravit, aniž bych předtím nevzala Reasec. Ten způsobí zpomalení práce střeva a já mohu v klidu dojít do práce nebo na nákup. Možná také působí jako placebo, ale jak všichni víte, UC je hodně o psychické pohodě a vždycky, když jsem se nervovala, jestli dojdu nebo ne, jak myslíte, že to dopadlo? Takhle si připadám jistá a občas si ho vezmu i na noc, když už jsem hodně nevyspalá ze svých nočních WCvýletů.
oliv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod oliv » 07 čer 2006, 12:40

Ahoj, nezkoušeli jste někdo na úpravu potíží Hylak? Já si ho vyprosila minulý týden na kontrole. Vydržela jsem to celý týden, nejdříve zácpa, ale tak 4x denně, neustále nadmutá, zdálo se mi, že páchnu, když došlo na průjem, tak jsem do sebe hodila lopatku živočišného uhlí a s Hylakem skončila, hned se mi ulevilo. Nebo jsem to měla ještě vydržet a protrpět se k lepším zítřkům? Myslela jsem, že je to neškodné, doporučují ho všichni polárníci a horolezci.
oliv
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 31 črc 2006, 12:47

Po operaci jsem měla taky jen tekutou stolici (mě teda vzali celé tlusté střevo) a chodila jsem tak 6-8 denně,pak mi doktorka napsala tzv. krycí směs, která zpomaluje činnost trávení a od té doby chodím tak 3x denně a je to hustá kaše (lepší už to bez tlustého střeva které zahušťuje nebude)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů